Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Baba hasfájása miatt abbahagyn...

Baba hasfájása miatt abbahagyni a szoptatást?

Figyelt kérdés
Hat hetes a babám, már mindent kipróbáltunk. Cseppek, torna, szélcső, stb., semmi sem segít sajnos. Holnap megyünk gasztroenterológushoz, reméljük utána okosabbak leszünk. De feltették nekem többen is a kérdést, hogy ha kiderülne, hogy a tejjel van a gond, akkor abbahagynám a szoptatást és adnék tapszert, vagy mit tennék. Őszintén szólva nem tudom. Eléggé szoptatás párti vagyok, de már nem bírom nézni a babám szenvedését. Mi ilyenkor a jó döntés?
2017. dec. 10. 21:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
30%
Önmagában a tejtől nem hiszem hogy fájhat. Eszel valami olyat amit nem bír. Azt hagyd abba, ne a szoptatást.
2017. dec. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
23%
Ahogy az első írja , neked kell figyelned a táplálkozásra. Én az első hónapokban kizárólag almát és krumplit tudtam enni, ettől a kettőtől nem fájt a hasa.
2017. dec. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
52%

Ahogy előttem is írták, én is hónapokig szendvicseken éltem. Nagyon nehéz volt, de kibirtam. Először minden puffasztót elhagytam, majd figyeltem, hogy mikor fáj a hasa és épp akkor mit ettem. Ami nálunk gond volt az a tej. Rengeteget ittam, de 4 hónapra lecsökkentettem 1 pohárra naponta (1 tejes kávé reggel) és szinte teljesen elmúlt a hasfájása.

Úgyhogy elsősorban a te étkezéseden változtass.

2017. dec. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Szia.Nàlunk is a tejtől fàjt a hasa amit én megittam..Laktozmentesen étkezem,azota nincs probléma.
2017. dec. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
35%
Én kétszer másfél évig éltem tejmentes étrenden, mindkét kisbabám tejfehérje-érzékeny volt. Amint elhagytam a tejet, ritkultak, majd meg is szűntek a tünetek. Eszembe sem jutott abbahagyni a szoptatást, az anyatej a legtöbb, amit adhattam Nekik. Az én étrendemen kellett változtatni, óriási áldozat volt, nehéz időszak volt, de jól tettem. Ők a legjobbat kapták. Dietetikussal konzultáltam, ő mondta el, mit hogyan.
2017. dec. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Kisfiam tápszeres volt, és rettentően hasfájós. Mindent kipróbáltam, semmi se segített. Nem biztos, hogy a tej a bűnös.

Idővel kiderült, hogy refluxa van. Szerencsére kinőtte.

2017. dec. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam is, mindent kipróbáltam. A tejmentes dietat is, de az sem segített. Azt mondták, hogy ez nem elég, tejfehérjementesen egyek, ami azt jelenti, hogy se felvágottak, de virsli, se kenyér, szinte semmi sem fér bele, mert ezekben bármelyiknek lehet. Plusz zöldség, gyümölcs kizárva, mert nem tudni melyik puffaszthatja. Szóval szinte mindent kizártunk. Akkor mit egyek? Pár napig csirkemellet ettem rizzsel, akkor is fájt neki. Egyszerűen semmi összefüggést nem látok.
2017. dec. 11. 09:35
 8/19 anonim ***** válasza:
21%
Csak 6 hetes, úgyhogy teljesen kizárt hogy mindent kipróbáltál. Önző vagy, ennyi.
2017. dec. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
70%
6 hetes, hasfájós. Lehet, hogy ha a fejdre állsz, akkor is az marad. Vannak ilyen gyerekek. Mi ezért kezdtük meg 3 hónaposan a hozzátáplálást. Orvossal egyeztetve természetesen, és bizony segített! mellette 13 hónapos koráig cicizett még a gyerek, de azzal, hogy kapott "szilárd" táplálékot, azonnal máshogy kezdtek dolgozni a belei, és 1-2 héten belül elmúlt a hasfájás.
2017. dec. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

6 hét mire kiürül a szervezetedből a tejfehérje átlagosan, hiába ettél 2 napig tejmentesen az nem elég hogy változás legyen.

Amúgy kisfiam tejfehérje allergiás, ma már nagyon sok olyan felvágott és virsli is van amibe se tej se tojás se szója, pl fini mini termékei, pick termékek téliszalámi/rákóczi én ezeket szoktam venni.

Még csoki is van amibe nincs tejfehérje, pl tescos zselés szaloncukor, boci étcsoki is csak nyomokbanos, lidl/aldi mind ki van írva a pékárukra az összetevők, sok rágcsájuk/kekszük is van ami csak nyomokban-os ezt majd kitapasztalod hogy bírja-e.

Tejekből van rizs,mandula,kókusz,szója . tej amit lehet inni, főzőkrémekbe is vannak rizs alapúak és tök finomak.

Egyszóval 2 nap nem elég, és lehet ha hosszan tartod ezt a diétát segít, de lehet mint fiam 3 hónaposan kinövi.

Nekünk pl a papaverin cseppek segítettek csak,azt próbáltad már?

2017. dec. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!