Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Baba hasfájása miatt abbahagyn...

Baba hasfájása miatt abbahagyni a szoptatást?

Figyelt kérdés
Hat hetes a babám, már mindent kipróbáltunk. Cseppek, torna, szélcső, stb., semmi sem segít sajnos. Holnap megyünk gasztroenterológushoz, reméljük utána okosabbak leszünk. De feltették nekem többen is a kérdést, hogy ha kiderülne, hogy a tejjel van a gond, akkor abbahagynám a szoptatást és adnék tapszert, vagy mit tennék. Őszintén szólva nem tudom. Eléggé szoptatás párti vagyok, de már nem bírom nézni a babám szenvedését. Mi ilyenkor a jó döntés?
2017. dec. 10. 21:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Felnőtt létemre én is tejfehérje allergiás vagyok és képzeld: van életem. Ez nem egy olyan dolog amivel ne lehetne egyutt élni...Remek tejpotlok vannak (növényi tej, növényi tejszin stb) Én sem eszem felvágottat, ha szendvicset akarok, akkor zöldségekkel szoktam megpakolni, nagyon finom. A szoptatás miatt kizárod azt, ami biztosan puffaszto a babának, aztán pedig lehet kisérletezni és finomakat enni. Egyébként ajánlom a vegán konyhát, az mind tejmentes és ha húst akarsz enni, akkor szinte bármelyik receptbe lehet rakni, szoval az sem akadály. Szerintem folytasd ezt a diétát, nem két napig kell csinálni, hanem minimum 1, de inkább 2 honapig. Ha az sem hoz javulást, akkor kéne elkezdeni gondolkozni máson.
2017. dec. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Kb 3 hete eszek tejmentesen. Előtte pedig napi egy szelet vajas pirítós volt a tejtermék adagom, sem sajtot, sem semmit nem ettem. A papaverin cseppet nem akarja a gyermekorvos kiírni, de én is sok rosszat hallottam róla.

Önző vagyok? Nyilván egyszerűbb éjjel tápszert készíteni, mint odaadni a cicit, ami nem mellesleg ingyen van. Szerintem épp a tápszerezés a bonyolultabb dolog.

És amúgy sem szeretném abbahagyni a szoptatást, nekem ez nagyon fontos dolog. Ha nem lenne az, akkor egyszerűen odaadnám a tápszert és nem keresném a megoldást.

2017. dec. 11. 11:59
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

Azért is írjuk, hogy változtass a diétán. Csak hat hetes a gyerek, és te azt írtad hogy már mindent kipróbáltál, ez egyszerűen nem igaz mert fizikailag képtelenség. Leírod például a tegnapi étrended ?

A baba hasa fájhat, pl. a teától, kávétól, csokitól, fűszerektől pl. ha tegnap köménymag volt a levesben, ezt ki kell kísérletezni.

Egyébként meg sok gyerek hasfájós ezért nem tudsz mit csinálni. Ettél tegnap narancsot? Lehet attól fáj a hasa ! ezeket mind , mind ki kell próbálni és nem hat hetesen rávágni hogy már mindent kipróbáltál.

2017. dec. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

egyébként hasfájást tud okozni pl a laktoherb tea is. sok baba nem bírja elvisleni, miközben anyuka issza nyakra-főre, hogy legyen elég tej.


meggymagpárna is nagyon jó. hónapokig azzal aludt a baba. és amíg a refluxos rokon-gyereknek a feje alatt polcolták fel a kiságyat, én a baba lábát polcoltam fel alváshoz. ez is segített valamennyit.


napközben pedig a hordozás.

2017. dec. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Én megtettem a másodiknál és bejött. Illetve az apja konkrtan letiltott az anyatej adásáról, mert ha tápszert kapott, megnyugodott és aludt, ha anyatejet, akkor negyed óra után visított. Minden bűbájt és diétát végigpróbáltam természetesen, fél éves koráig raktároztam a tejet a fyagyasztóban, hogy hátha, de nem és nem. A nagyobb fiamnál nem volt ilyesmi. Ja és a laktóz mentes tápszer + egyre magasabb adagban melléa milumil jött be. A védőnő szerint se létezik ilyesmi, hát pedig de, 10 órát aludt utána hamarosan és békésen emésztett, de tápszeres maradt, a fagyasztott tejet pedig még 6 hónaposan is nyűglődte.
2017. dec. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam két hónapos volt, amikor megelégeltem, hogy kéthetes kora óta a teljesen tejmentes diéta ellenére minden egyes kaki tele volt vérrel. Az orvos ragaszkodott az anyatejhez, majd fele-fele arányban írta elő a Pregomint anyatej mellé, majd mikor erre sem történt javulás (miért is történt volna, az allergia akkor is allergia, ha kis mennyiségben jut az allergén a szervezetbe...), kipróbáltuk a csak tápszeres táplálást. Abban a pillanatban megszűnt minden tünet és végre megindult a gyerek súlya.

És én tényleg alig ettem valamit, az is teljesen tejmentes volt. Szóval nagyon jó az anyatej, de nem minden áron.

2017. dec. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, az orvos,aki egyébként szoptatási tanácsadó is, rettentően sajnálta, hogy kiderült a tejfehérje -allergia, pedig az ő szájából hangzott el, hogy a másik lehetőség, hogy valami van a gyerek beleiben,ami vérzik. Nem tudom, ki hogy van vele,de akkor inkább ezerszer a tápszer.
2017. dec. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Sem gyümölcsöt, sem zöldséget nem eszem semmit, épp emiatt, hogy már mindenre ráfogom, hogy biztos amiatt van. Több hete kb. rizs, hajdina, krumpli csirkemellel, ezeket eszem, de nincs javulás. Ma este megyünk orvoshoz és remélem mondd valami okosat. Napi 10 óránál nem alszik többet a babàm a hasfájás miatt. Nagyon fontos az anyatej, de az alvás is!!!
2017. dec. 11. 14:59
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
Aha, majd a tapszertol alszik. El ne hidd ...
2017. dec. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!