Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Addig szoptattatok, amíg volt...

Addig szoptattatok, amíg volt tejetek, vagy egy bizonyos korban abba hagytátok?

Figyelt kérdés
Én szoptatás párti vagyok, de nem több éves korig. Nálam az 1 év a maximum. Úgy gondoltam, hogy ha addig lesz tejem, akkor szoptatom, de utána szépen, lassan leállok vele. Volt, aki így csinálta?
2018. jan. 15. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Addig szoptattam, amíg a gyerekem kérte. Nálunk ez 13 hónapos korában érkezett el, gondolom a mennyiséggel vagy a gyorsasággal már elégedetlenkedett, nem teszett neki ahogy és ami jön, így cca 3 nap alatt magától abbahagyta. A 3. napon már először kapott cumisüveget, utána cicit, a 4. napon már nem is kérte a cicit.

érdekes, hogy a cumisüveg is csak néhány napig kellett, aztán azt is (és így a tejet is) teljesen elhagyta, azóta lényegében csak vizet iszik.

2018. jan. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%

A lányom 4 hónapos koràban úgy döntött, hogy neki nem kell több tej, jó a tápszer (az első naptól pótolva lett neki).


A másodiknál én is így terveztem, már majdnem 2 éves de még mindig kéri

2018. jan. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Abbahagytuk. Két éves kora körül kezdtem azt érezni, hogy nekem is macera, ő se igényli már annyira, és fokozatosan leszoktattam. Előbb a reggeli, aztán aztán az esti szoptatást iktattam ki. Maga az összebújás megmaradt.

Nem volt nehéz egyikünknek sem.

Még egy évvel később is jött tejem, ha megnyomtam a mellemet.

2018. jan. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kislanyomat fokozatosan szoktattam le 2 eves kora korul, kisfiam 16,5 honaposan kb egyik naprol a masikra magatol abbahagyta.
2018. jan. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
8 hónapig terveztem max. szoptatni. Fiam 7,5 hósan már nem igényelte. De az apasztással megszenvedtem. Több mint 2 éves vokt mire sikerült teljesen elapasztani.
2018. jan. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
6%

Mivel kereslet/kínálat alapján működik a dolog, amíg szoptatsz, addig lesz tejed :)


2 évesen hagytuk abba egyébként.

2018. jan. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, 4 hónap utan.
2018. jan. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!