Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Létezik olyan gyógyszer, ami...

Létezik olyan gyógyszer, ami egyből elapasztja szülés után a tejet, ha nem akar az anyuka szoptatni?

Figyelt kérdés
2018. jan. 17. 14:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
26%
Utolsó mit fúj????
2018. jan. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
45%
Mennyiben jobb a tehén teje, mint a más anya teje? Merthogy a tápszer tehéntejből van. A csecsemőnek nincs immunrendszere, minden védettséget az anyatejből kap.
2018. jan. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
73%

Van akinek undorító a szoptatás.

Nem kell ezen kiakadni

2018. jan. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
66%

Én sem akartam szoptatni, viszont a kórházban muszáj voltam. Meg sem mertem kérdezni, hogy kaphatok-e gyógyszert. Most ott tartunk, hogy fejem is neki a tejet és mellre is teszem, szépen kiszívja már. 5-6 hónapig a hozzátáplálásig szeretném szoptatni, utána már nem. Bár már ezért is simán úgy néznek rám, mint egy gyerekgyilkosra. Nálam ez a nem szoptatás traumából ered, de ezt nyilván nem mondtam el a kórházban, mert kb úgy voltak vele császár után, hogy egy óra múlva hozzák a babát szoptatni.

Kérdező, arra azért figyelj, hogy ha nem engedik meg, vigyél magaddal mellszívót , mert nagyon be fognak durranni a melleid és az nagyon fájdalmas. Nekem már egyáltalán nem fáj a szoptatás, első két nap össze- vissza szívta, de rajtahagytam az anyatejet és begyógyult a mellem.

Az az igazság, hogy nekem ez a szoptatás téma a terhesség vége felé egyre inkább visszataszítóbb volt már, eleve nem szerettem erről senkinek sem beszélni. Én attól féltem, még nagyobb mellem lesz most olyan közepes méret. Viszont régen egy hormonzavar következtében óriásiak voltak a mostanihoz képest. Viszont csak megtelik tejjel, addig feszít, ha szoptatok vagy fejem neki, visszamegy a méretére. Nálam pl ez volt az ok a szoptatás ellen.

Nem tudom nálad mi az oka?

Amire figyelj még a kórházban, hogy legalább addig tedd mellre, mert be is sárgulhat a babád és később mentek haza. Nem olyan szörnyű a szoptatás amilyennek gondolod, ettől függetlenül nem erőltetem és én is csak a hozzátáplálásig fogom anyatejjel táplálni, utána tápszert fog kapni.

2018. jan. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
77%

Utolsó válaszadó vagyok:

ezért leírnám a szoptatás előnyeit is:

mivel sokat kellett mellre tenni a kórházban, mire hazajöttünk a hasam helyén egy kis gömb volt, 2 nap múlva már lapos volt , mint a deszka- összehúzta a méhet


kényelmes- ülve szoptattam, kisbaba alá párnát tettem és szépen kiszívta, el is aludt mellen


mellrák kockázata is kisebb így, ezt hallottam


persze megkapja a védelmet a babád


kb ennyi jutott még eszembe


Azzal számolj, hogy ha bababarát a kórház nem fogják tolerálni. Ezt úgy mondom, hogy a babám nagyon aluszékony volt és nekem a 3 napon indult be a tejem és rám fogták, hogy azért mert megcsászároztattam magam, holott meg kellett, hogy császározzanak, mert az előző, fogadott orvosom miatt majdnem meghalt a kisbabám. A kiírt napján császároztak. Úgyhogy kevesebbet evett, de mire már mentünk haza szépen belejött a szopiba. Szóval már ezt sem nézték jó szemmel a csecsemősök.

A másik meg az, hogy amikor majd nem fog pótlást kapni ( itt csak kivételes esetben kaptak pótlást a babák) nagyon keservesen fog sírni, mert éhes lesz. Én annyira megsajnáltam akkor és ott kezdődött, hogy mindig mellre tettem. Sokáig úgy voltam vele, hogy ok a kórházban szoptatok, itthon nem, de itthon is anyatejes még akkor is ha párom kel fel hozzá etetni, mert akkor a lefejtet adja neki oda.

2018. jan. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
0%

Sajnos, hülyeség ellen még nem találtak ki gyógyszert.

Milyen anya az, aki gyerekének a rosszabbat akarja, nem akarja a legjobbat számára ?

Az anyatej az újszülött alap-tápláléka, de ugyanakkor rengeteg olyan anyagot is tartalmaz, mely a fejlődését, immunrendszerét segíti, valamint a továbbiakban a tej-tolerancia alapja is (a tej- és származékai a kalcium legjobb beviteli eszköze a szervezetbe).


Az utóbbi évtized egyik legsikeresebb gyógyszerét (cukros, kifakadt sebek sikeres gyógyításra használt kenőcs) is a tejtermelődés járulékos enzimeiből készítik. Vajon miért ?

2018. febr. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszadónak: amikor a kórházban össze -vissza szívta a babám a bimbóudvart, nagyon fáj, sebes volt.Még a több ezer forintos krém sem használt igazán. Rajta hagytam az anyatejet, másnapra be is gyógyult. Kedves kérdező, én nem ítéllek el téged, mert ez magánügy. Ha lefejed a babádnak a tejet, az is ugyanolyan jó, kötődés ide vagy oda. Te érdekedben is mondom, fejd neki, mert nagyon fáj majd a melled, ha mégsem adnak gyógyszert és bedurran a melled. Én szoptatok is, fejem is neki. Kis tápszeres kiegészítést kap, de megpróbálom úgy csinálni, hogyha megkezdem a hozzátáplálást legyen neki fagyasztott anyatej. Főzelékbe is jó lesz majd neki.
2018. febr. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!