Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 7 hetes babám újabban nem...

7 hetes babám újabban nem akar este szopni. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 7 hetes kislányom eddig minden probléma nélkül szopott a nap minden szakában. Két napja áll fenn a probléma, hogy érzem néha napközben kicsit nehezebben indul a tejleadó reflexem, de ez őt ekkor nem zavarja, szépen szopik. Viszont a fürdetés utáni "altató" szopin újabban teljesen kiakad. Dolgozik a cicin, elindul a reflex (bár még nehezebben mint nappal), kortyolgat aztán egyszercsak elengedi és üvölt, pedig van még benne tej. Ha megpróbálom átteni a másik mellre, húz rajta egyet-kettőt és megy az üvöltés. Teljes türelmetlenség. Volt valakinek hasonló tapasztalata? Mitől lehet, hogy estére ellustul, türelmetlen lesz?
2018. febr. 2. 09:11
 1/4 A kérdező kommentje:
Teszem hozzá, az éjszakai etetéssel sincs gond, probléma nélkül szopik és el is alszik rajta.
2018. febr. 2. 09:13
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem túlfáradt, ezért nincs türelme a cicihez. Fehér zaj, félhomály, kis ringatás, megnyugtató hangok segítenek, és ha kicsit korábban kezded altatni
2018. febr. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
esetleg nem menstruáció előtt voltál ekkor? nálam sztem ez áll a hátterében a hasonló viselkesésnek
2018. febr. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Eltelt pár év, de hátha vki egyszer olvassa. A kislányom végül 6 hónapos koráig szopizott úgy, hogy utána pótlást kapott, majd mikor már hozzátápláltam teljesen tápszeres lett. Jelenleg a 4 hónapos kisfiam szoptatom, csak anyatejes. A gond így utólag visszagondolva valóban a túlfáradás lehetett. Mindig fürdetés után etettem szigorúan 3 óránként. Most úgy megy fürdeni a babám h fél-1 órával eszik előtte. Így a fürdést is élvezi és nem teljesen kiéhezetten kezdjük meg az altatást. Ja, és nem tartom 3 óránkénti etetést. 😉
2021. jún. 8. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!