Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem akar csak este...

Miért nem akar csak este szopizni?

Figyelt kérdés
Volt már valaki így?Hajnalban akár 1-szer,akár többször is szopizik,nappal sincs ezzel baj, d.u.5-6 fele van az esti szopi aztán masszázs fürdés és alvás lenne úgy 8 óra tájban.Eddig még összebújtunk szopizott és úgy csucsult el.Már vagy 5 napja este nem akar összebújni csak iszik teát azt látványosan kéri (megpróbáltam már nem adni,de akkor bömböl 2 órát is)és aztán szépen alszik hajnal 3-ig is.Kipróbáltam már kanállal,vagy csak pohárból,de úgy kiköpdösi és hihetetlenül felhúzza magát.Aztán jön az egész öltözködési tortúra előröl.Mitől lehet az,hogy már nem kell neki alvás előtt a szopi?Végül is éhen nem megy aludni és teszek a teához egy kevéske anyatejet,mert azt nem tudok sajna sokat kicsalogatni a ciciből:(ezért kap hozzá teát.
2011. márc. 20. 05:59
 1/4 xStefix ***** válasza:

Nem írtad, mennyi idősek vagytok..


Az én lányom most volt 3, ő már lassan leválik. "Érdekes módon" úgy tűnik néha, hogy ő is inkább a reggeli szopit kéri, az esti többször elmaradt már. Dehát ez van, egyik gyerkőc se a tankönyvből tanulja a szopizást. :)


Szerintem veletek sincs semmi gond, pláne, ha éjjel-reggel még szopizik. Szerintem te se erőltesd neki az estit, főleg, ha ilyen látványosan ellenzi. Kérdezd meg, kínáld meg vele, de ha nem kell, nem kell. Ez van, igazából ennek kell örülni, mert ez (lenne) a természetes leválás. ;)

Egyébként nem lehet, hogy pont az esti tea miatt hagyta el a szopit? Azt írod, a teát nagyon kéri.. lehet, hogy azzal szokott le rólad. - Nem tudom, ezt el lehetne-e már hagyni, vagy hogy mindenképp szükséges lenne-e.

2011. márc. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én én kislányom még kicsi, 6 hónapos, de az esti szopit utálja. Én sem tudom miért van ez.

Csak akkor hajlandó szopizni este, ha kitartó vagyok, és egyfolytában kínálgatom neki a cicit. :)

Ha nagyobb a babád, akkor én sem esnék kétségbe. Főleg, mert amúgy szokott szopizni. Igazából erőltetni sem jó, nehogy megutálja az egész cicizést.

2011. márc. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Bocsi tényleg nem írtam még csak 3 hónapos.Biztos,hogy nem éhes mert alszik akár hajnal 2,3-ig is.Csak érdekesnek tartom,hogy ő egyébként egy igazi kis haspók már rég megduplázta a születési súlyát imád enni,de este mégsem kell neki.Teácskát sem sokat kér néhány korty és bealszik.:)
2011. márc. 22. 08:06
 4/4 xStefix ***** válasza:
Ne haragudj a kérdésért, de ha még ilyen kicsi, miért adtál/adsz neki teát? Nem tudom, olvastál-e róla, hogy kizárólagos anyatej mellé nem ajánlott itatni a babákat (ha igény szerint szoptatunk).
2011. márc. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!