Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kaphat receptre anyatejet...

Kaphat receptre anyatejet ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Most 7 hetes a babám, de lassan elapad a tejem. Próbálok mindent de eddig nem sokra haladtam. Ha teljesen elapad akkor kaphat receptet? Úgy tudom h a kis súllyal születettek kaphatnak. Ő 2050gmal született. Vagy ezt csak a születése után lehet egyből igényelni vagy később is.?
2018. febr. 9. 13:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
24%
Köszi unintelligens 11. Anyatejen nőttem fel és a saját gyerekemet is 3 évig szoptattam. Nekem volt tejem. Ha nem lett volna, akkor adtam volna neki tapszert. Nem volt koraszülött, se kis súlyú, hogy oka lett volna anyatejet felíratni, ha nincs. A kérdező gyereke kis súllyal szuletett, de időre es már 7 hetes, ergo semmi sem indokolja, hogy mástól anyatej suwrezzenek be neki. Nyilvánvalóan más, ha van teje, akkor addig szoptat, amíg akar
2018. febr. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
A háziorvossal beszéld meg, ő írja fel. Nálunk a 3100 gr-os, időre született, egészséges lányunknak is felírta, az más kérdés, hogy nem vált be.
2018. febr. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Egy héthetesnek már hogy ne lenne fontos az anyatej? Ekkora ökörséget hogy mondhat valaki? A babának a legmegfelelőbb, ha 6 hónapos koráig kizárólag anyatejet kap, ennek hiányában donortejet, ennek hiányában tápszert. Ez a sorrend, akár elhiszed, akár nem, akár fintorognak rá páran, akár nem.


Kérdező, én Pécsen voltam tejleadó, itt 9 hónapos korig kaphattak a babák donortejet, első körben a koraszülött/betegen született/kis súlyú babák, és ha volt még kapacitás, akkor a többiek is. Ti minden további nélkül kaphattok, csak az a kérdés, hogy van-e elég tej a környéketeken.


Egyébként mi a gond nálatok, miért érzed úgy, hogy csökken a tejed mennyisége? Mivel próbálkoztál eddig? Szoptatási tanácsadó látott már? Lehet, hogy nem jó a technika, vagy a babánál van valami szervi eltérés, pl. lenőtt nyelvfék (a nagyfiamnál ez volt a gond, csak ezért ez jutott eszembe elsőnek). De ha ezekkel nincs gond, akkor még azt tudnám javasolni, hogy a donortejet megpróbálhatod a szoptanít nevű eszközzel adni, így ugyanúgy stimulálja a melledet a baba evés közben, és a saját tejed mennyisége is megnőhet újra.


A fujjogóktól, fanyalgóktól meg azért még így, egykori tejleadóként megkérdezném, szerintetek mégis mi baj lehet más nő tejével? Tisztában vagytok vele, hogy milyen egészségügyi követelményeknek kell megfelelni? Tudjátok, hogy a leadott tejet hogyan kezelik az anyatejgyűjtő állomáson? Vagy hogy hányszor ellenőrzik a tejet, amit begyűjtenek? Fogalmatok sincs róla. "Miket eszik az anya?" Basszus, szerinted miket? Kijárunk legelni... :D Egy tejleadó anyának ugyanúgy van saját, szoptatott kisbabája, aki miatt nyilván figyel magára, de a fejés miatt amúgy is mindent fertőtleníteni kell, a kezünket, a mellünket, a mellszívót, stb. Amikor én adtam le tejet, összesen négyen voltunk a városban, iszonyúan hálásak voltak érte a gyűjtőállomáson, nagyon nagy becsben tartották a tejünket, és minket is. Én pedig örültem, hogy segíthetek olyan babáknak, akiknek szükségük van rá, és akik szüleinek ez nem valami alantas, undorító dolog.

2018. febr. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
35%

14!


A saját anyja teje fontos, ha van. Ha nincs, akkor már nem lényeges egy ekkora gyereknek, tökéletesen megfelelő a tápszer is.

2018. febr. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!