Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 6 héttel szülés után lehet...

6 héttel szülés után lehet még tejem, ha eddig nem szoptattam?

Figyelt kérdés
A szülés közbeni komplikáció miatt kórházi kezelésben részesültem és olyan gyógyszereket kaptam, ami mellett nem lehetett szoptatnom. Most 6 hetes a babám, már itthon vagyok, elmúltak a fájdalmaim és lenne erőm újra nekiállni a pumpálásnak, szoptatásnak, de elég kevés a tejem. Van értelme még, vagy inkább hagyjam már? Korábban a kórházban 40-50 mlt le tudtam pumpálni, de most 10-20 ml jön csak... Gyakori pumpálással visszajöhet még?

2018. márc. 10. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Azt mondják az anyatej minden cseppje kincs :)

Szerintem annyi nem lesz, hogy pótolni ne kelljen, de 50-60 ml-re nőhet talán a mennyisége. Ha szeretnéd átélni a szoptatást, megpróbállhatod ártani nem árt, vagy add cumisüvegből, ha csak azt fogadja el már.

2018. márc. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Ne csak fejd, a babát tedd mellre nagyon sokszor! Egyedül benne van annyi erő, hogy segítsen neked. 😊 Egyébként tanácsadók azt mondják, 10 hétig visszahozható.
2018. márc. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

8. heten lett tejem.

Legyen non stop 24 oraban mellen par napig, es ugy visszahozza maganak. Minden csepp aranyat er, minden cseppben millionyi antigent adsz at neki amivel egy eletre megalapozod az egeszseget.

2018. márc. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
12%
Ha non stop szoptatod, azzal eléred, hogy nem tudod leszoktatni majd a cicinlógásról, még egy évesen sem. Annyira nem fontos az anyatej, hogy cicifüggő legyen.
2018. márc. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Idiota vagy utolso, gondolom anyad nem szoptatott.
2018. márc. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%
De, kedves #4, annyira fontos. Az meg hülyeség, hogy nem csinál mást, hiszen fejlődik a tudat, a mozgás, és a tenniakarás is. A kislányom az első 2 hétben csak rajtam létezett, aludni se lehetett letenni, sosem. Most 3 hónapos, a saját szobájában alszik egyedül, egész éjjel megszakítás nélkül. Elvan 15-20 percet a játszószőnyegen úgy, hogy a szobában sem vagyok. Imád hason lenni, felfedezni a környezetét. És bár igény szerint szoptatom, magától beállt kb 3 óránkénti evésre. Nem buták a babák, csak kicsik.
2018. márc. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%
Visszaállhat - szerintem ez főleg a babán múlik: ha nem lett cumizavaros, "lusta", hanem továbbra is téged preferál, akkor (tapasztalat) menni fog, de kellhet hozzá akár 1-2 hónap is, hogy utolérd az étvágyát. Először mindig szoptasd, ha hajlandó, több körre is tedd vissza (ha nem hasfájós, fejés helyett sokkal kényelmesebb és hatékonyabb), és csak utána tápszer. Azt olvastam, még örökbefogadók is tudnak szoptatni...
2018. márc. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6 hetesen tudtam először szoptatni a babámat..addig csak fejtem. 21 hónapos koráig szopizott.
2018. márc. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!