Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi a normális hízás egy...

Mennyi a normális hízás egy csecsemőnél?

Figyelt kérdés

3330grammal született a baba visszaesett a korházba 3080grammra és hazafelejövet már 3340gramm volt.azt mondták jo evő . 2hetesen vittem súlymérésre akkor 4010gramm volt már. azt mondták vegyek vissza az etetésből. mennyit kell naponta hiznia kb? nem etetem tul?


most 3hetes baba anyukája


2010. jún. 13. 09:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ha tápszeres, max akkor tudod túletetni, ha anyatejes akkor nem tudod ezt elrontani. A HETI súlygyarapodás, kb 15 dkg, de akár 25 dkg is normális az elején. Viszont a minimum a 10 dkg. Nehogy naponta méricskéld. Elég heti egy adott napon mérni, meztelenül. és írd fel a heti gyarapodást.
2010. jún. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia én azt tanultam hogy a csecsemő 6 hónapos koráig havonta 600 grammot hízik utánna egy éves koráig havonta 500grammot.
2010. jún. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az előző szerint a babámnak 5400 grammnak kellene lenni, ehhez képest 6900. Nem ettem túl, most kéri gyakrabban a cicit, hogy meleg van. 3 hós, 3600 g-al született. Dokink azt mondta, örüljek neki, hogy ilyen tápláló a tejem.

Sztem úgy etesd ahogy kéri, legalábbis a mi orvosunk csak ennyit kérdezett: Ha látod, hogy éhes inkább hagyod üvölteni? Dehogy hagyom. Igaz ő hosszú baba, már 68as cuccokat hord.

A lényeg anyatejes babát nem lehet túletetni. Nagyfiam is ilyen sokat hízott míg pici volt, most 5 évesen 20 kg, 122 cm, tiszta kis csontkollekció.

Tudja azt a baba:)

2010. jún. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20%
Én úgy tudom hogy havi 1 kilót kell hizniuk. De minimum 100grammot hetente.
2010. jún. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
36%
utolsóra ne hallgass. szerinte akkor a 4kg-mal született babáknak 10 kg-os kellene lennie fél éves korukra!!! ami egyébként az átlag egy évesek súlya. Biztosan tudom hogy 15-20 dkg a heti normális súly gyarapodás (+-5 dkg)
2010. jún. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
(utolsó elötti vagyok. Akkor lehet hogy nekem azért mondta a védőnéni mert 2600grammal született) De ő eddig meg is hizta az 1kilót. 2 hónap alatt majdnem 1,5 kilót hizott 04.22én született és ma 4kiló:D
2010. jún. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Túletetem? Gyakori tévhit, hogy ha egy baba gyorsabban fejlődik, akkor az anyuka túleteti. Amennyiben a baba anyatejes, gyakori, hogy már 3 hónapos korra megduplázza születési súlyát, ezek a babák azonban a második félévben szinte semmit nem híznak. Alapszabláy, hogy anyatejes babát nem lehet túletetni. Ha igény szerint szoptatunk, pontosan annyit fog enni, amennyire szüksége van.

A tápszeres vagy vegyesen táplált babáknál már más a helyzet, őket könnyebb túletetni, de nyilván náluk is fontos, hogy az igényeiket kielégítsük, ne tartsuk szigorúan az etetések közti időközöket ha hamarabb megéhezik a baba.

[link]

2010. jún. 14. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

utolsó: igen, pont ezt mondta mindenki előtted is. hogy ha anyatejes, akkor nem lehet túl etetni.

utolsó előtti: persze, az első 3 hónapban lehet hogy akár 1 kg-ot is híznak, de ez függ a születési súlytól és semmiképp nem elvárás az 1 kg.

2010. jún. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A én lányom havi fél kilónál nem hízott többet, egészen 11 hónapos koráig.

Tök kindegy volt, hogy csak cicizett, 1-2 vagy 3x evett.

6 hónapig csak anytejes volt, mot 15 hónapos (még minig szopik) hihetetlenül sokat eszik, ahhoz képest átlagosan hízik..

2010. jún. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

előző

anyatejes babánál a heti súlygayrapodás, he megvan 100-120 gramm, az elég.

2010. jún. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!