Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális 18/4naposan az 5...

Normális 18/4naposan az 5 kiló hízás?

Figyelt kérdés

170 centi vagyok, és 60kilóval kezdtem a terhességet.A védőnő úgy lecseszett, meg lesajnált, hogy hazáig sírva mentem haza!!!!

Azt tudni kell, hogy nem eszem semmi cukrosat, mert cukros vagyok, tehát minden cukros kilőve, plusz 0 banán, és szőlő, és egyéb magas cukor tartalmú gyümi, helyette alma van.

A másik tényező, hogy nagyon alacsony a vasam (0,33) és erre gyógyszert szedek, amit nem mindegy mikor veszek be!

Ha fél 9kor reggelizek, meg megiszok egy tejes kávét, akkor csak egy óra múlva vehetem be a gyógyszert, és már akkor fél 10 van, és utána rá megint egy órára lehet bármit enni, amiben tej, vagy teljeskiőrlésű cucc, mert ezek gátolják a vas felszívódádását, tehát ha fél 9kor reggelizek, a következő étkezés olyan 10:30ra tehető, de van hogy csúszik, mint pl a múltkor is, amikor 11:30ra esett a következő étkezés, és délre kellett mennem a védőnőhöz.

Itthon ugye ettem ittam, egy-2 pohár víz még lecsúszott, meg folyamatosan szoktam is inni , meg egy szendvics, paprikával, salátával, sajttal, és ennyi.

És így rögtön a sok víz ivás, meg evés ivás után mért a védőnő, és kiakadt, mennyit híztam.


2011. okt. 10. 11:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia én 18+3 vagyok, két és fél kilót híztam de nekem már ezért leüvöltötte a védőnő a fejemet, mondtam is neki, hogy velem ne kiabáljon mert jelenteni fogom:)) nem foglalkozom vele, azt és annyit eszek amennyi jólesik. Elsővel 12 kilót híztam. Ne foglalkozz vele, hidd el a szervezeted tudja mennyit kell neked enned, érzed !!
2011. okt. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De komolyan nem értem miért jó ez nekik..

Majdnem a terhesség felénél járok és sok az 5 kiló??

2011. okt. 10. 12:23
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Összesen 9-12 kiló az átlag hízás egy terhesség alatt, aminek a nagyja a 3. trimeszterben jön általában még fel. De ha tényleg őszintén nem eszel mértéktelenül, hanem egészségesen sokfélét, akkor nem igazán tudsz mit csinálni: alkattól is nagyon függ, babának pedig kell a muníció :) Neten egyébként sok cikket, táblázatot találhatsz a témában.

Mérés előtti evés-ivástól szerintem max. 1-másfél kiló plusz lehet a bendőben (1l = 1kg).

Terhesen sokkal érzékenyebb az ember, a védőnőtől nem volt szép ez a viselkedés, empatikusan kéne a kismamákhoz hozzáállni, ha már ilyen szakmát választott.

2011. okt. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát én abzolút nem eszek mértéktelenül. az utolsó étkezésem is olyan este 7kor van, akkor vacsizok, és aludni olyan 11körül szoktam.

Nem vagyok egy hízékony alkat egyébként.

És az a "vicces" hogy tök csontos vagyok most is.

Ki látszanak a bordáim, a kulccsontom, a vállcsontom, a karom is olyan vékony, hogy csak na.

A hasam meg szép kis gömbölyű:)

2011. okt. 10. 12:50
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, találtam is kalkulátort mely szerint nincs gáz: [link]
2011. okt. 10. 12:50
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem sok! Magas vagy és abszolút normál súllyal kezdtél. Sajnos a védőnő többsége ilyen: ne törődj vele. Oké, hogy az egészségügyi kockázat miatt dumálnak előre, de azért aki volt már terhes, az tudja, hogy nem mindig lehet ésszel táplálkozni. Ne legyél szomorú miatta! Tudom, hogy nem könnyű, én is megküzdöttem ezzel: el kellett viselnem a cseszegetést is annak ellenére, hogy amúgy is utáltam a kinézetemet (25 kiló plusz). Ez van. Ne aggódj: az 5 kiló nálad nem sok.
2011. okt. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Qrva jó ez a kalkulátor nekem azt hozta ki hogy alultáplált vagyok, mint anyám szerint :D

Én az első gyerekemmel 18 hetesen már 6 kg ot híztam. Az első 12 hétben híztam 4et. 70kg-al mentem szülni és 54kg ról indultam.

Most 52 voltam de mikor mértem magam 4 hetesen 53.5 voltam és 1kg-ot híztam holnap leszek 14 hetes, de most nagyon figyelek mert a dokit váltottam és ő egyszerűen megtiltotta a zabálást, mert azt mondta hogy többet ártok vele mint használok, hát ő tudja. Amúgy amit most nem csinálok nem szedek be egy levél magna b6-ot hanem inkább magnerotot szedek ami nem csinál étvágyat. Ajánlom neked is mert a magne b6-tól úgy lehet hízni mintha fújnának.

Amúgy meg első gyerekkel főleg az aggódós anyák sokat híznak, ja és volt a tvben hogy egy vékonyabb csaj akár 20kgot is hízhat terhesen és akkor mi van majd lemegy...

2011. okt. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hehe első vagyok, nekem is azt hozta ki a gép, hogy alultáplált vagyok:))))))pedig nem:))életem legszebb bókja volt:)) ugyanis 100 kiló vagyok:))))))))
2011. okt. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 20 hétig 3.5 kg híztam.

Majd 3 kg-ot 6 hét alatt.

Most 27 hetesen vagyok 59 kg. 52-el kezdtem!

Nekem azt mondta a védőnő,hogy 9-12 kg jó lenne ha híznék.Mert kell!!!

2011. okt. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok ,és én is alultáplált vagyok :DDDDDDDD hehehe
2011. okt. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!