Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A hasa fáj, vagy más zavarhatja?

A hasa fáj, vagy más zavarhatja?

Figyelt kérdés
1 hós múlt a fiam és finoman szólva a mai nap maga volt a pokol: egész nap nyűgös volt,eddig napközben legalább 1x szokott aludni 2-3 órát,de ma ez sem volt,max fél órára tudtam letenni,aztán utána egyből sírva kelt és olyan hangosan cuppogtatta a kezét,hogy visszhangzott a folyosó. Kisebb (kb fél órás) megszakításokkal egész nap a mellemen volt. Ez még délutánig el is ment,de aztán most a fürdetés után egyszerűen hiába tettem mellre,mindig ugyanazt csinálta: feszengett,rúgott,bevörösödött a feje,kiköpte a mellem,utána rögtön követelte is vissza,mohón cumizott egy darabig,aztán elkezdte rángatni,megint felhúzta magát és kezdődött előlről. A végén már annyira kiakadtam,hogy ennyire nem tudom,mi baja van,hogy már majdnem vele sírtam. Ilyenkor,ha van lefejt tej pótlásnak és azt odaadjuk neki üvegből,úgy eszi,mint aki 3 napig koplalt,de egész nap szopizott,kizárt,hogy ennyire éhes maradt volna,nem? Van valami tippetek/tanácsotok,hogy mi lehet ez?

2018. júl. 7. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet a pocakja, az én kislányom is produkált anno hasonlót. Azt mondta a gyerekorvos, hogy két etetés közt teljen el minimum 2 óra, mert ha ráeszik a félig emésztett tejre attól jobban fog fájni a hasa. Persze ezzel sokan nem értenek egyet, nálunk segített valamelyest.

Egyébként ha nálatok is ilyen nyomi volt ma az idő az is zavarhatta, a lányom is tiszta nyűg volt ma (igaz ő már 1 éves múlt), meg én is.

2018. júl. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Szilvi01 ***** válasza:
Szintén 4 hetes babám van, nálunk is hasonló a helyzet. Nekem is keveset aludt ma. Nálunk ugyanezt csinálja mert fáradt. A cicivel próbálja magát nyugtatni, közben pedig nem is éhes mert már teli ette magát.
2018. júl. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Lehet,hogy a front most,hogy így mondod,mert tegnap éjjel ért el ide is a rossz idő. Csak nekem az a furcsa,hogy félóránként-óránként cicin van,ott nyűgös és sír,de amikor az utánpótlást megkapja,akkor szinte zabál. De ha ennyire éhes,akkor a ciciről miért nem eszik rendesen,miért rángatja?

Amúgy (bocsi,ha hülye kérdés,de első baba és nagyon képben akarok lenni) 1 hónap után nem kéne már sokkal több tejnek lennie? Csak mert ugye szoktam fejni utánpótlást,de örülök,ha 3 fejésből összejön a 80ml,pedig szoptatom is rendszeresen,amikor csak kéri,de nem kéne ennyi idősen már tovább tartanunk 80ml-nél?

2018. júl. 7. 21:41
 4/7 anonim ***** válasza:

Gyarapszik rendesen a baba? Ha igen, akkor van elegendő tejed. Az nem számít mennyit tudsz lefejni. Én a babám egy hónapos korában volt, hogy egy nap alatt fejtem le 1 decit, pedig 120-150 ml-t evett alkalmanként. (Nagy baba volt már születésekor is.) A baba hatékonyabb a mellszívónál. :)

Ha nem gyarapszik rendesen, sokat sír, nem alszik rendesen akkor gyanakodhatsz, hogy kevés a tejed. A tanácsadáson úgyis lemérik és látják ha nem hízott eleget.

Egyébként pedig simán lehet, hogy napközben főleg cuminak használt, csak piciket eszegetett, ezért nyakalta be cumisüvegből a pótlást. :)

2018. júl. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyébként egyáltalán nem hülye kérdés, én is mindennek utána nézek/kérdezek a mai napig és szerintem később is így lesz. :)
2018. júl. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A pocak lesz a ludas . Most 3 hónapos a kislányom ,extra hasfájós 2 hetes kora óta. Ugyanez van nálunk is . Ilyenkor ciciről leveszem tornáztatom , masszázs és társai van ,hogy segít van ,hogy nem és csak matricaként érzi jól magán . És igen ilyenkor lényegében cuminak használ csak . :)
2018. júl. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5 hetes a babánk most. Mi adtunk neki tápszert. Alszik, mint a bunda.
2018. júl. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!