Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tehetnék még? Egyik...

Mit tehetnék még? Egyik napról a másikra kevesebb a tejem, volt valaki így, mi vált be?

Figyelt kérdés

10 napja szültem császárral a kislányomat, szépen be is indult a tejem,fejnem is kellett,éjszaka úgy bedurrant,hogy csomós is lett, sokszor csopogott,ittam a tejfakaszto teát,rengeteg folyadékot,az étrendem is változatos, tegnap azonban azt vettem észre,hogy szenved a kislányom,fájt a hasa egész nap,húzza a puki, több volt a szeklete, és mivel nem tudom másra fogni, tegnap este óta elhagytam a teát,éjszaka már nem is termelődött úgy,ma pedig mondhatni plottyedt lett,van tejem,mert jól lakik a babám,de nem az igazi. próbálom fejni,hogy minél több inger érje a mellem. Most arra gondoltam, iszok teát,csak higitva, hátha nem fog tőle így fájni a pocakja. Valaki járt így,hogy egyik napról a másikra így lecsökkent a tej? Úgy érzem mindent megteszek,egyelőre kevés sikerrel. Bármilyen tanácsot szívesen fogadok.


10 napos kislány anyukája


2018. júl. 30. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Minek akarsz több tejet ha elég a gyereknek ami van?
2018. júl. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semmi baj, csak a kereslet-kínálat kezd beállni, és nem telítődik túl a mell. Nem kell állandóan olyannak lennie, mint tejbelövelléskor. A teát elhagyhatod, ha fáj a pici hasa. Igyál jó sokat, a rostos őszilé, karamalz, alkoholmentes sör, és a macikavé is tejszaporító, ahogy a dinnye is. Azt sajnos ki kell tapasztalnod, hogy a te babád hasa mit bír, de pl. a sörről sose hallottam, hogy hasfájást okozott volna. Ha úgy érzed, hogy kicsit kevesebb a tejed, akkor azonnali segítség egy kis szundikálás. Egyből nő a mennyisége.

Amíg igény szerint szoptatsz, és a pici jóllakik, addig fejni is felesleges.

Lesz nem sokára növekedési ugrás, akkor se kell megijedni. :)

2018. júl. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2. Valaszolo,nagyon köszönöm. 🙂
2018. júl. 30. 14:24
 4/4 anonim ***** válasza:

Nyugi, nem lesz semmi gond! Ha van eleg pisi-kaki, nincs gond a havi gyarapodassal, akkor van eleg tejed. Az nem is jo, ha kokemeny a mell, mert azzal az az uzenet megy a testednek, hogy tul sok van, nem kell ennyi. A novekedesi ugrasoknal is tapasztalhatsz majd olyat, hogy a babad nyugosebb es sokat akar cicin lenni, ami teljesen normalis. Ha kevesnek erzed a pisi-kaki alapjan a tejet, erdemes minel tobbet a babat mellre tenni, o majd beallitja maganak a megfelelo mennyiseget. Fejni szerintem felesleges, az nem is mindenkinel valtja ki ugy a tejleado reflexet, mintha a baba szopizna. Ha eleget hagyod komfortszopizni, mar a korai ehsegjelekre cicire teszed (fejforgatas, nyelvnyujtogatas, kezzel-labbal kalimpalas, cuppogas), es nem varod ki, mig sirni kezd (az mar kesoi ehsegjel), akkor kevesebb levegot nyel, mert nyugodtabban szopizik, es nem is kell neki attol valo felelmeben a gyomrat megterhelo mennyiseget szopiznia, hogy esetleg nem kap azonnal, mikor keri.


Ha a hasfajas marad, es vannak mas tunetek is (pl. piros pottyok az arcon, ekcema, pelenkakiutes, hasmeneses kaki, vagy sok ebredes), akkor 3-4 hetre erdemes neked nulldietat csinalni tejfeherjere (mindenfajta tejtermekre, es az azokat tartalmazo dolgokra, pl bizonyos kekszk, felvagottak, stb.). Nalunk ez es az igeny szerinti szoptatas segitett. [link]

2018. júl. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!