Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Bimbóvédőt vennétek előre...

Bimbóvédőt vennétek előre vagy csak akkor ha baj van? Kisebesedett bimbóra?

Figyelt kérdés
Tehát hogy mondjuk megelőzésképpen abban szoptassatok?
2018. aug. 6. 19:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Felesleges, főként ha nincs pl. befelé forduló mellbimbód.
2018. aug. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Nem vettem, nem volt szándékomban használni. Hosszú távon csak a bajnak van. Aki használja kezdetben, azzal bajlódik, hogy hogyan tudná elhagyni.

A szoptatás nehezebb vele a babának.

Én csak egy anyukát ismerek, skinek hosszú távon segített, de neki annyira nagy a bimbóudvara (kb. 10cm), hogy el hiszem hogy az ott extrán érzékeny volt.


A befelé forduló bimbó mellett szokott még jó lenni, de ott is csak addig érdemes, amíg ki nem fordul.

2018. aug. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vettem a fiamnál, mert feleslegesnek tartottam. Aztán hamar rá kellett jönnünk, hogy anélkül nem fog menni. Sajnos nekem is közel 10 centis a bimbó udvar és bár nem befelé forduló, mégsem emelkedett ki rendesen. A férjem szaladt el venni nekem.:(

Most biztos fogok venni. Persze azért megpróbálom ismét simán, de jó ha van. Legfeljebb nem használod. :)

2018. aug. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk a kórházban volt, akinek adtak. Egyébként megelőzésre nem vennék, max apuka/nagyi/tesó/barátnő elszaladhat azért, amit te kinézel, hogy honnan vegye meg, ha sehogy nem megy, klasszikusan teljesen befelé forduló bimbónál. (De a babának és a cicidnek is ahhoz érdemes hozzászoknia, ahogy szoptatni fogsz, szerintem van baba, amelyik nem fogadja el, vagy amelyiknél bekavar és utána nem fogadja el natúrban.)

Az sajnos természetes, hogy egy hétig vagy akár kettőig fáj, ettől nem kell megijedni, jó esetben a cici hozzászokik az újfajta igénybevételhez.

Amit nagyon érdemes: utána olvasni a helyes technikának. Ami kb. annyiból áll, hogy ha a baba kitátja nagyra a száját (ami reflexes, ha megsimogatod az arcát pl. leggyorsabban a ciciddel), akkor azon nyomban told be jó mélyre, hogy mellbimbó udvarát szorítsa, pumpálja az ajka - a látvány ellenére nem fog megfulladni - és a bimbó vége így egészen hátra kerül a szájában. Ha csak a mellbimbódat szopizza, akkor szokott kisebesedni. Egyébként meg nyugodtan lehet nonstop cicin, elavult nézet - és nekem is ez a tapasztalatom - , hogy az ártana a nyálban ázás. (És pláne sokkal kevésbé nyúzós a mell szöveteinek, mint pl. a fejés.) Ha akarod valamivel kenni, akkor meg a legpraktikusabb olyannal, amit a baba lenyalhat (100% lanolin nekem bevált), bár valaki az anyatejre esküszik. További praktikák, hogy ne hordj melltartót, lehetőleg ne szárítsd ki szappannal (nem kell minden szopi előtt megmosni vagy törülgetni bármivel, elég ha mint egyébként, napi egyszer tisztálkodás közben), ill. ha azért nem tudja bekapni a baba, mert túl feszes vagy nagy a melled, akkor előbb fejj le belőle egy kicsit.

Olvasgathatsz még itt: www.lll.hu

2018. aug. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%

+ Befelé forduló mellbimbóval való szoptatásról is írnak:

[link]

2018. aug. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én vettem.De egyszer próbáltam csak használni aztán hagytam.A kisebesedés kb 3-4 nap volt.Akkor tényleg nem volt kellemes,de annyira rettenetes sem viszont utána már megszokta a mellem az igénybevételt.
2018. aug. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam alsó ajka annyira hátra volt(vagy nem is tudom hogy írjam) hogy nekem muszáj volt mert egyszerűen nem úgy kapta be ahogy kell...2nap alatt úgy kisebesedett és repedt a bimbóm hogy a párom azonnal hozott... nagy is a bimbóudvarom de azzal nem volt gond.... ha lesz 2.gyérek tuti hogy bent lesz a kórházi csomagban előre.
2018. aug. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez volt az egyetlen, amit nem vettem (egy rakat felesleges dolog mellett), és 3. nap SOS ugrasztottam a kórházból páromat, hogy szerezzen be belőle, már az is mindegy, hogy milyet.

Az eredmény az lett, hogy 2 napig azzal próbálkoztunk, de ugyanúgy fájt és még csak nem is jött rendesen, majd hazaérve kifőztem, elcsomagoltam, 8 éve ismeretlen helyen tartózkodik :D

A sebek úgy az 5-6 hónap környékére gyógyultak be teljesen, addig minden szoptatáskor üvölteni tudtam volna a fájdalomtól. Néha meg is tettem, baba meglepődött rajta időnként nem kicsit :)


Én azt gondolom, a sok más mellett ez nem feltétlen egy nagy tétel, megéri beszerezni. De megelőzésképpen felesleges használni, hiszen egyáltalán nem biztos, hogy nélküle gond lenne.

2018. aug. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én nem akartam venni először, viszont utána 1 hetes korában kipróbáltuk és sokkal könnyebben tudott enni. Kb 2-3 hétig használtuk. Viszont szerintem nagyon hasznos volt az elején.
2018. aug. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem javasolták, hogy vegyek.inkább ne kelljen.


A bimbóvédő sebes mellre mit sem ér egyébként..


Vegül jol jött, a kőrhazban senki nem segített mellre tenni a babát..

Bénáztunk..

A csecsemősök szerint csak bv-vel sikerülhet a szopi

Azzal ment egyből, de otthon 2 hetes küzdelem volt mire letettük.


Viszont akórházban lehetetlen lett volna.. A nyomas és a stressz túl nagy..

Viszont ha nem gyarapodik a baba( vagy túl sokat veszt a súlyából) nem engednek haza, besárgul stb.


Nem bantam meg, hogy vettem ennek ellenére, de csak főzték ki. Mert fondoltam, ha nem kell eladom bontatlan csomagban.


Megelőzéskeppen semmiképpen..cumizavart okozhat.

A rossz mellrtétel okozza a sebes mellbimbót, a bimbóvédővel is sebes lesz, ha úgy van

A baba több levegőt nyel, esélyesebb, hogy hasfájós lesz, vagy buki emiatt.

A bimbóvédő alatt pedig el tudja ereszteni a tejet, és akkor mindentejben úszik..ami egyébként is meg tud történni erős tejleadóreflex esetén, de így tuti

Kicsit menj mélyebben bele a témába, hogy ne érjen utóbb kellemetlen meglepetés, akár visszafordíthatatlanok is..


Sok sikert

2018. aug. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!