Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti fejnétek tovább kisebesedet...

Ti fejnétek tovább kisebesedett, ekcémás kezekkel?

Figyelt kérdés
Babám születése óta fejem a mellem, mert nem akart szopizni. Most fél éves, még 3-4 dl-t tudok fejni. Csakhogy utóbbi hónapban súlyosan ekcémás lett a kezem a sok kézmosástól és mosogatástól, márpedig anélkül ez a dolog nem megy. Persze a cumit is el kell mosni, de a fejés nélkül több, mint felére csökkenne a mosogatás, kézmosás. Gumikesztyűt használok most már, de még így sem gyógyul, csak rosszabbodik. Családom napközben csak ritkán tud segíteni. Babám reggel és néha elalváshoz hajlandó szopizni, férjem szerint elégedjünk meg ezzel.

2017. máj. 30. 10:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
23%
Én biztos fejnék. Viszont anno a lányomnak volt ilyen a keze és a hidrofiles babafürdetőből csináltam neki folyékony szappant és vittem az oviba a kézmosáshoz. Nagyon bejött.
2017. máj. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Én nem fejnék. Én mindenáron a szoptatást se vállaltam. Le lehet pontozni, de ez az én véleményem. Felnőtt fejjel sem kérném édesanyámat arra, hogy hónapokig sebes kézzel éljen miattam.
2017. máj. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
17%

Kettes! Buta érvelés! Persze, te felnőtt fejjel megoldod a problémádat, nem kell anyukád segítségét kérni. Egy féléves baba pedig nem tud kérni, mert végtelenül gyámoltalan, védtelen, az anyukáján múlik, hogy megkapja-e mindenből a legjobbat, amit meg is érdemel.

Kérdező! Biztosan fejnék! Tettem is éjjeleken át, és boldog vagyok, hogy a saját kényelmem miatt nem adtam fel. Viszont egyszerűsítettem a dolgon. Fejés után bevágtam a mellszívó mosható részeit egy lavorba, arra rázúdítottam egy adag fertőtlenítőszert (árulna kifejezetten bababarát, a szoptatós cuccok fertőtlenítésére alkalmas fertőtlenítő szert), a következő szopiig ázott, aztán már csak eltörölgetni kellett. Nem suvickoltam 3 óránként. És a babáim makkegészségesek voltak, a mellem is rendben volt.

Ne mosogass annyit!

2017. máj. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondom, hogy minden áron fejj, de szerintem nálad az ekcémát kéne megszüntetni, nem a fejéssel van gond.

Mivel mosogatsz? Lehet, irritál valami vegyszer. Nekem is gyakran ekcémás a kezem. Én meleg vízzel alaposan elöblítem a mellszívót és úgy teszem be a mikrós sterilizálóba.

Gyógyszertárban kérj ekcémára való kézmosót, kézkrémet nekem pl a Sanatopic bevált. A sima bolti szappanok, kézkrémek tovább ronthatják az ekcémád.

2017. máj. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

Kettes vagyok

A felnőtt fejjel alatt arra gondolok, hogyha édesanyám azt mondaná, hogy kislányom, féléves korodtól nem fejtem, mert sebes volt a kezem miatta, én azt mondanám, hogy jól tetted édesanyám. Erre gondoltam.

2017. máj. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Fel éves a gyerek, már megkezdodott a hozzá táplálás és a legfontosabb időszakban szoptattad. Nem kell tovább fejni.

Bár mondjuk azt nem értem, hogy lehet annyi mosogatnivalo fejes miatt. Egy tálba kell fejni és aztán a taroloba önteni a tejet...

2017. máj. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

Én egy percig nem csinálnám tovább, mint hogy a mérleg nyelve lefele billen.

A tápszeres babáknak se rosszabb semmivel, de a tied már kapott anyatejet is bőven.

Ezt a szintű mazochizmust amit egyes anyák csinálnak és várnak el egymástól, már kissé túlzásnak érzem.

A kérdésedből nyilvánvaló hogy neked is eleged van belőle, de ezt leírni se mered, mert biztosan megszólnának érte.

Nem attól leszel jó anya hogy minél többet szenvedsz a gyerekért, pláne ha van olyan megoldás ami mindkettőtöknek előnyös lenne.

Lehet lepontozni.

2017. máj. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy tipp az ekcémára. Nekem is a sok fertőtlenítéstől jött elő (PIC-en voltunk a fiammal, kötelező, de itthon is folytattam a kézfertőtlenítést). Én azt csináltam, hogy egy tubus gyógyszertári fürdetőt feloldottam forró vízben, tettem bele a kisfiam Neogranormon márkájú fürdetőjéből, és csak azzal mostam kezet, leváltottam erre az eddigi kézmosó szappant. És képzeld el, hogy egy hónap alatt helyrejött, pedig az ujjaim közöt, a kézfejemen sebesre volt már repedve a bőr az ekcémától! Egy próbát megér, csak egy szappan adagoló, és egy gyógyszertári fürdető kell hozzá. :)
2017. máj. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ha kesztyűvel mosogatsz, akkor logikusan mindegy a bőrödnek, hogy mennyit, mosogatás után meg minek kezet mosni, az anyatejet pedig elég a kezedről vízzel leöblíteni.

Egyébként a 3-4 dl még elég szép mennyiség, ha mégis abbahagynád, akkor csak fokozatosan, nehogy bedurranjon.

2017. máj. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem is kb 10 hónapos koráig ekcémás volt a kezem, sebes, nedvedző. Pedig nem is fejtem. Fejés ügyben nem tudok tanácsot adni, de válts mosogatószert. Nekem a mosódiós mosogatószer használata segített, Rossmannban vettem mindig. Keress jó kézkrémet is! Shea vaj az én bőrömre szuper, Biodermát is tudom ajánlani.
2017. máj. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!