Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak, hogy hízlalóbb...

Mit csináljak, hogy hízlalóbb legyen a tejem?

Figyelt kérdés
2 hetes a babám és 3080g. 3240g-mal született. Sok tejem van és nem éhes. Viszont nem hízik.
2018. aug. 15. 05:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
53%
Lll.hu - itt érdemes olvasgatni. Próbáld meg a blokkszoptatás - ez azt jelenti, hogy igény szerint mellre teszed a babát, (tényleg mindig, amikor jelez!, akkor is, ha épp csak befejezted az előző szoptatást), viszont hosszabb ideig (3-4 óra) csak az egyik melledet kínáló, hogy eljusson a zsírosabb hátsó tejig, mert az jobban hizlal.
2018. aug. 15. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nem igazán kéri 2,5 óránál gyakrabban. Éjjel meg pláne. Most is csak 7 óra eltelltével evett. Ilyenkor meg ugye már nagyon tele van a soron következő mellem.
2018. aug. 15. 06:14
 3/20 anonim ***** válasza:
Kórházból mennyivel jöttetek ki? Nem volt besárgulva?
2018. aug. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%
A tejeddel semmi baj. A baba fogyása viszont aggasztó. Szólj a gyerekorvosnak,hogy étvágytalan a gyerek és fogy.
2018. aug. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%
D vitamint kap? Kínáld gyakrabban mellel. És tényleg beszélj az orvossal.
2018. aug. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha alig eszik, miért gondolod, hogy a tejed "nem jó"?

Tényleg semmi baja a tejednek, beszélj a dokival. Vagy szerezz be egy mérleget és 1-2 napig merd, hogy mennyit eszik. 24 óra alatt testsúlykilogrammonként 150 grammot kellene ennie legalább.

2018. aug. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem is szólj az orvosnak. Lehet valami más problémának is tünete, hogy étvágytalan (vagy aluszékony?), de az is, ha bemegy elég, mégsem hasznosul. Elvileg nincs olyan, hogy "nem jó tej", de az biztos, hogy egy egészséges baba, ha éhes, folyton sír, gyakrabban kér enni. És jó ötlet, az orvosnak is támpontot ad, ha 1-2 napig minden szopi előtt és után (ugyanabban a pelenkában) megméred (egy jó babamérleggel, ami nem mér félre pár grammokat mocorgásonként - lehet kölcsönözni is, néha védőnőtől is).
2018. aug. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

2970g-mal jöttünk haza. Szóval fogyni nem fogyott, de nem is hízik nagyon. Tegnap volt itt a gyerekorvos, nem mondott rá semmit. Miután elmentek, akkor gondolkodtam, hogy nem kevés ez?

Egyébként nagyon ritkán van kakija, eddig 2 volt. Ez tudom, hogy elvileg normális. Gyerekorvos is ezt mondta.

2018. aug. 15. 08:18
 9/20 A kérdező kommentje:
Ja és étvágytalannak sem gondolnám, hiszen nagyjából 3 óránként eszik. Kéri, keresi. Legalább 20 percet szopizik, amikor abbahagyja, látom, hogy tejes a kis szája, nem csak cumizik.
2018. aug. 15. 08:20
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiamnak is nagyon nehezen indult be a gyarapodása, hetente kellett vinnem mérni. Majdnem egy hónapos volt, mire elérte és meghaladta a születési súlyát. Aztán megtáltosodott, igazi vasgyúró lett belőle nagyon hamar. Ő besárgult születés után. Én kölcsönöztem babamérleget, így tudtam mennyit eszik. Nem szopott jól, volt, hogy 20-30 perc után mérve alig evett valamit, pedig azt hittem, hű de jól szopott most. Nem is sikerült beindítani a tejet, egy hónapig kínlódtunk vele, végül tápszeres lett.


Nem kell a babát méricskélni, HA van elég kaki, pisi és gyarapszik. A tietek pont az az eset, amikor mérni kellene. Szerezz be mérleget legalább addig,amíg stabilan be nem indul a gyarapodása.

2018. aug. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!