Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 hetes babám nem akar szopni....

3 hetes babám nem akar szopni. Üvegből tápszerrel kell pótolnunk. Eleinte még megpróbálta. Lehet meg valamit tenni?

Figyelt kérdés

Mostmár szinte egyáltalán nem akarja elfogadni a mellem, eltolja, befeszíti magát, ordít torka szakadtából, teljesen kiborul tőle. Ha mégis sikerül félálmos állapotában mellre rakni, néhány nyammogás után kiköpi és ordít. Nem tudom már mitevő legyek.

Próbáltam fejni is, de eddig a maximum, amit sikerült kifejnem egy fél nap alatt az 25 ml.

Van még remény, vagy törődjünk bele a tápszeres-cumisüveg létbe?


2018. aug. 17. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Cumizavaros a babád, keress fel egy szoptatási tanácsadót, aki segít neked. Nagyon kicsi még a babád, nagy eséllyel vissza lehet szoktatni a szoptatásra.
2018. aug. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Milyen cumisuveget hasznalsz?
2018. aug. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, lehet: létezik egy Szoptanít nevű eszköz, amivel átmenetileg táplálni tudod úgy, hogy visszaszokjon a cicire, és a tejtermelésed is megmaradjon. Nézz utána! Legjobb, ha szoptatási tanácsadóval együtt próbáljátok meg így. Ők is ezt szokták javasolni.
2018. aug. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%
De nem értem, hogy miért kell erőltetni a szoptatást, ha egyszer még a baba is elutasítja és jól megvan a tapszerrel?! Akkor adj neki tapszert cumisüvegből és probléma megoldva..
2018. aug. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Coffelia ***** válasza:
64%
A folyékony tápszert érdemes pici csőrös pohárból adni neki, hogy ne zavarja meg a szopási technikáját. Ne add fel, és keress fel ibclc-vizsgás szoptatási tanácsadót, hogy személyre szabott tanácsot kaphass. Az anyatej idomul a baba aktuális enzim-, immunanyag- és tápanyagigényére, erre egyik tápszer sem képes, ezért érdemes megfelelő támogatás mellett megtartani 100%-ban. A tápszer nyilván nem méreg, de a természet zseniális, jobb követni. Az esetek többségében csupán azért marad el a szoptatás, mert nem volt szaksegítség, amivel együtt világossá és könnyűvé válnak a dolgok. Hajrá!
2018. aug. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
34%

Úristen, hogy lehet ennyire szoptatás fanatikusnak lenni? Mi ez a "szoptanít" készülék?! Komolyan, valaki ennyire nem képes belenyugodni a tápszerezésbe?


Kérdező, miért ilyen szörnyű a tápszeres-cumisüveg lét? Csak mert három gyerekünk van, közülük egyet tudtam szoptatni (4 hós koráig), de semmi különbséget nem látok közöttük.

2018. aug. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
34%
Szoptanít, szoptatási tanácsadó. Jézus ereje...én szoptattam 6 hós koráig, utána tápszert majd tejitalt vettem. Sok fanatikus. Nehogy hallgass rájuk csak idegileg tönkremész!
2018. aug. 23. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Coffelia ***** válasza:

Nem kell idegileg tönkremenni, csak egy-két baromi egyszerű tanácsadás kell, illetve támogató légkör, amiben az anyuka megnyugodhat abban, hogy igen, meg tudja csinálni, és ugyan miért is ne tenné, ha már egyszer a természet igy találta ki. Ha nem megy a szoptatás, annak a legkisebb reszben szokott valódi fiziológiás oka lenni, legtöbbször a természetesen támogató közeg és az infók hiánya veti vissza a dolgot.

Ez nem a "nők hibája", amiért ostorozni kéne őket, ez a rendszer hibája, ami a biológiai normától elfordít minket. Persze, tök jó, hogy van tápszer, mert életet menthet. De a természet ritka intelligens, ezért érdemes kihasználni, amit ad, mert semmilyen biologiai folyamatunk nem véletlen. Igy ha valaki ezt tenné, akkor igenis alanyi jogon meg kell adni hozzá minden támogatást.

2018. aug. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szoptatas.... hagyjuk már csak nyűg ha nem kell neki ne szenvettesd ! Én mar banom hogy 4 honapig eroltettem....
2018. aug. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!