Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Melyik "jobb", ha valaki...

Melyik "jobb", ha valaki egyáltalán nem szoptat (mert nem akar), vagy ha akár 4 évig is?

Figyelt kérdés

Ugye mindkét táborba tartozó anyukákat szokták negatív jelzőkkel illetni, hiszen az arany középút az ideális.

De mégis melyik a jobb a gyerek szempontjából?

Nem szeretném ha vita fajulna el, de nagyon érdekel ki mit gondol, szeretném ha leírnátok kulturált hangnemben a véleményeiteket, érveiteket. Köszönöm! :)

(A 4 évig tartó szoptatás alatt pedig nem azt értem, hogy az anya ezzel láncolja magához a gyereket, csak ezzel nyugszik meg, hanem amikor ez "normálisan" működik, megvan a helye, ideje pl ébredés után, a gyerek is kiegyensúlyozott, nem ordít az oviban cicért, nem húzkodja az anyja pólóját egész nap stb)


2018. júl. 10. 13:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem ez egy hülye, erőltetett kérdés, de a szoptató anyukát tartom jobbnak, mert az anyatej egészséges.


Egy tápszeres anyuka

2018. júl. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem is az arany középút az ideális. Megmondom őszintén irtóztam a szoptatás gondolatától is, de ez megváltozott mikor megláttam a babámat. Sajnos betegség miatt másfél hónapig szoptattam, sokat küzdöttünk, hogy legyen tej. 2 éves, nem érzem hátrányát annak, hogy nem szoptattam tovább. Az ellenkezőjét is megtapasztaltam pályám során, kisgyermeknevelő vagyok. Egy 3 éves kislány nem volt hajlandó reggelizni, mivel Anyuka előtte adott neki tejet. Az ebédbe is mindig csak beletúrt. Alig várta, hogy 3kor jöjjön érte és akkor már tépte le az anyja felsőjét. Nekem személy szerint az már sok, mikor egy menni és beszélni tudó gyerek szopik. Persze mindenki véleményét tiszteletben tartom, de szerintem egy éves korig kb. a normális.
2018. júl. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
40%

Én azt gondolom, ez mindenkinek a saját döntése.

Az én személyes véleményem pedig az, hogy a hosszabb ideig tartó szoptatás még mindig jobb, mint a nulla szoptatás.

Ha egy anya a saját kényelme, a mellei változása miatti félelme stb. miatt nem szoptat, azt önzőségnek tartom. Mindenki tudja, a vízcsapból is ez folyik, hogy az anyatej a legideálisabb táplálék a baba első hónapjaiban, és a hosszútávú (az első két évben) szoptatás előnyei is ismertek. Nyilván tápszeren is megmarad a baba, de az számomra a szükséges rossz. Nyilván, én így érzem, mert két gyerekemet szoptattam, és soha nem tápszereztem, életük első hat hónapjában kizárólag anyatejes volt mindkettő.

Nem keverem mosz ide azokat, akik próbálták, de nem ment a szoptatás. Persze, közöttük is sokan vannak, akik idő előtt feladták, mert megterhelő volt a próbálkozás, az éjjeli-nappali fejés, a baba igényei szerinti szoptatás stb. Az ilyen számomra megint a túl kényelmes kategória.

Én azt mondom, az anyává válással vállalom a küzdelmet a gyermekem jóléte érdekében. Ha ez a szoptatásért folytatott küzdelmet jelenti, akkor azt. És igen, vállalom azt is, hogy ő a legfontosabb, nem a saját igényeim..legalább a baba első hónapjaiban, és ha kényelmetlen, akkor is mindent megteszek érte, ez esetben a táplálásáért, és nem nyúlok rögtön a legegyszerűbb megoldáshoz (ami sok babának nem is jó feltétlenül. Az én gyerekeim szinte öklendeztek a cumisüvegtől, pedig csak a lefejt tejemet akartam házon kívül odaadni nekik).


A sokáig történő szoptatás: egy egészséges anya-gyerek páros magától leteszi a cicit a gyerek 1-2 éves korában. Ha egy négyéves még szopizik, ott valami lelki értelemben nem stimmel vagy a gyereknél, vagy az anyánál.


A gyerekeim másfél éves korukig szopiztak (a fiam 16 hónaposan, a lányom azután kicsivel magától letette).

2018. júl. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as! Leírnád, hogy mi lehet a baj egy olyan gyereknél, aki nem akarja abbahagyni a szopizást? Az anyánál sejtem, talán nem akarja elfogadni, hogy megnőtt a gyerek. De ha a gyerek részéről nem megy a leválás, pedig az anya szeretné, olyankor mi lehet a lelki ok?
2018. júl. 10. 14:08
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
Én hosszan szoptatás párti vagyok. Szerintem a gyereknek semmi kára nincs belőle, se fizikai, se pszichológiai. Nyilván egy négy évesnek már nem ekörül forog az egész napja, akkor se, ha az anyja úgy akarná. De ettől még a tápszer sem rossz. Az a legjobb, ami az egész családnak működik, és külső szemlélő ezt nem kéne, hogy firtassa.
2018. júl. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
43%
Ez nem is kérdés. Nem tartom jó anyának azt a nőt, aki a saját kényelme, vagy testének féltése miatt nem adja meg a gyerekének a legjobbat.
2018. júl. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
29%
A 4 evig
2018. júl. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%
Ez egy sima provokáció, nem több. Egy tanácskérő oldalon vitát szítani, fiktív baromságokat "megvitatni"... ennyire senki nem unatkozhat.
2018. júl. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%

Arany középút. De ha ez a két lehetőség van, inkább szoptasson 4 évig, mint egyáltalán ne. Én 2 évesen választottam el a lányomat, kistesóval is hasonlóan szeretném.

A hármassal alapvetően egyetértek, kivéve azt a részt, hogy egészséges baba-mama páros magától leáll 1-2 éves kor közt. Nem. Természeti népeknél, tehát ahol nem pofázik bele a társadalom, 2-7 év a természetes elválasztódás. A mi társadalmunkban a 7 már egyértelműen úristen kategória, sőt, legtöbbünknek 3 éves kor felett az, de ha ezeket a kitalált normákat elfelejtjük, akkor bizony teljesen normális.

2018. júl. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
62%
Az az igazság, hogy elviekben semmi baj nincs azzal, ha valaki 4 éves korig szoptat, csak a mi társadalmunk nézi rossz szemmel. Ráerőltetjük a gyerekeinkre azokat a dolgokat, amiket mások elvárnak, és aztán csodálkozunk, hogy csupa kínlódás a gyereknevelés.
2018. júl. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!