Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van olyan csőrös itató, ami...

Van olyan csőrös itató, ami nem okoz cumizavart?

Figyelt kérdés
Féléves, igény szerint szoptatott babának kellene valami, utazáshoz. Itthon párszor kiskanállal adtam neki vizet, kispohárból nem sikerült még innia.

2018. aug. 27. 10:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen már tudatosan szopik, nem ösztönösen. Nem lesz már cumizavara, nyugodtan adhatsz neki inni csőrös itatóból, vagy szívószállal.
2018. aug. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%

Cumizavar még mindig van ilyen fogalom? Azt hittem ez már tényleg elkövesedett, és minden szülö rájött, h0gy cumizavar nem létezik.


6 hós gyereknek már enni is kell adni és az mellé meg vizet kell neki adni. Olyan itatoból adjál neki ami 6 hós babának jó.

Ezer és ezer baba van aki az elejétöl kezdve szopik és cumizik is, és soha nem zavarta öket.


Ha elkezded etetni sem fog a ciciröl leszokni, söt ha már tej sem lenne a cicidbe sem szokna le a melleidröl, mert neki az egy megnyugvás.

2018. aug. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%

Enyém 5 hónaposan kapott avent varázsitatót. puha csőrrel használtuk 2-3 hónapig, aztán váltottunk a keményre.

Teljesen elégedett voltam vele, nem zavart be a gyermeknél (aki az igény szerint szoptatás mellett nagy cumista is volt egyébként 4éves koráig)

2018. aug. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%

2

Azért tételezzük fel, hogy viszonylag kevés felnőtt van szoptatva. Azaz leszoknak róla. Kivétel nélkül.

2018. aug. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!:)



(Nem vitatkozni szeretnék, csak saját tapasztalat: elsô gyerekem cumizavaros lett cumisüvegtôl, bármennyire

“elkövesedett” fogalom. Így második babánàl már òvatosabb vagyok.)

2018. aug. 27. 12:00
 6/8 anonim ***** válasza:

Gyerekfüggő, szerintem...

1. Babám semmi cumit nem kapott a legelején, de egyszerűen nem akart cicizni, odatettem, és nem... Soha nem is tudtam szoptatni. Fejtem, amíg tudtam + tápszer.

2. Babám kapott pótlást már a kórházban, ehhez képest 8 hónapig szopott, tápszert talán 1 hetes koráig kapott, onnantól csak cici, néha lefejt tej (végül magától hagyta abba), és mind1 volt, milyen itatófejjel kapja üvegből, cicizett ugyanúgy.

3. Babám (2 hetes) meg szintén nem tudom szoptatni. Az elsővel ellentétben ő bekapja a cicit, de csak nyammog rajta, nem szívja, kénytelen vagyok fejni, különben nem eszik....

2018. aug. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, egyetértek, minden baba más:)


Egyébként a tápszerrel sincs bajom,hisz első baba is azt kapott főként. De ha már 6 hónapig szoptattam, akkor jó lenne most már nem feladni, főleg így utazás előtt nem hiányozna egy "sztrájk".

2018. aug. 27. 12:36
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem cumisüvegből is adhatod, már ha elfogadja, egyébként meg a csőrös pohártól a kubus vagy sportkupakos üvegekig végig lehet próbálni sok mindent. Kispohárból nekem a pár naposom is tudott inni extra óvatosan, persze nem ő fogta :)) Vagy lehet "nyilvánosan" (kendő alatt, autóban) szoptatni.

Cumizavart meg okozhat a cumi, de csak inkább max. 1-2 hetes babáknál és egyáltalán nem mindegyiknél. (Amelyik baba meg nem tud szopni, pedig nem kapott, úgy tudom, érdemes megkérdezni szoptatási tanácsadót ill. megnézetni, nincs-e nyelvféke vagy más anatómiai gubanc, pl. gyenge izomzat.)

2018. aug. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!