Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért visítozik szoptatás közben?

Anna 27 kérdése:

Miért visítozik szoptatás közben?

Figyelt kérdés
7 hetes a kisfiam és két napja szoptatás közben visítozik, vergődik, pedig éhes. Nem fáj a hasa, tejem van bőven,eddig nem volt probléma. Eddig az esti évesnél csinálta ezt, de két napja minden évesnél. Ötletek miért csinálja ezt?
2018. szept. 4. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
Visítozik, vergődik?? Szegény kis újszülött pici baba 😟 Van hozzá elég türelmed? Figyeld őt meg jobban. Egy újszülött kizárólag a sírásával tud kommunikálni, jelzi neked, ha valami nem jó. Kényelmes helyzetben van? Tud szépen nyelni? Nem jön vissza sok tej? Gyakori a reflux is újszülötteknél, ami nagyon kellemetlen. Nem kapkod be sok levegőt és attól fáj a pocakja? Figyeld meg alaposan és próbálj neki segíteni. Ne legyél hozzá türelmetlen, még olyan pici és kiszolgáltatott 😟 Kérj segítséget! Hívd a védőnőt, hogy holnap reggel nálad kezdjen, sürgős.
2018. szept. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem,ezekről szó sincs. Nem hasfájós,ha leveszem a ciciről teljesen megnyugszik. Kizárólag csak ciciből eszik.nem fáj neki semmi közben,nem is sír. De holnap mindenképp hívom a védőnőt. Köszönöm a választ
2018. szept. 4. 21:10
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Több oka is lehet


Most kezd érdekes lenni a világ. Minden érdekes és azt akarja látni nézni..

Ilyenkor kapkodják a fejüket.. Csípkednek, sajnálják az időt a szopira.. Gyakran társul rövid alvásokkal

Megoldás ha ingerszegény környezetben szoptatod.. Vagy nem teljesen éberen.



Másik ok: erős tejleeadó reflex.. Nem tud mit kezdeni az ömlő tejjel


Nekem még akkor szokta, amikor emeljem fel böfire..( 9 hetees)


Hasfájást kizártad.



Ennyi jutott hirtelen eszembe

2018. szept. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Néhány plusz tipp


3.

2018. szept. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

Csak engem bas*ott fel az 1-es a pocakozással.

Ja és attól még nem kell eloadni ,hogy szegeny pici babucika kiszolgaltatott,mert minden baba ilyen.Te pedig itt sajnalod mert sir

2018. szept. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

Engem nem a "pocakozás" húz fel. Hanem a megnyílvanulása..

"Prőbalj neki segíteni"

Persze a kedves anyuka tuti csak nezi, ahogy bőg.. És csak brahiból ír már kérdést is.


"Van elég türelmed?"

Nem nincs az x edik vergődésre..

De ezt a kérdést egy érzekenyebb anyuka, a jó anyuka mivoltá ak megkérdőjelezésének tekintheti..

Közben egy értelmes tipp. Tanács nincs a válaszban.


Kérdező,

Jó anya vagy, mindent megteszel a babádért.

Próbálj kikapcsolni, ne idegeskedj előre a szoptatáskor, ne ragaszd a babára a nyugtalanságod.. Még ennyi jutott eszembe



Védőnő a hasára fogja fogni, ami annak ellenére lehet ok, hogy eddig nem fájt neki...


Gyarapodását érdemes figyelni.


4.

2018. szept. 5. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy ez a 6 hetes növekedési ugrás hozadéka? Nekem mindig olyankor csinálta ezt a lányom, vísított a cicin és mint egy polip úgy tekergett a kezeivel lábaival.

Esetleg próbálj meg pózt váltani, nekem a sétálva szoptatás is bevált.

Az 1-es választ pedig felejtsd el. :D

2018. szept. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok :) persze,hogy türelmes vagyok vele,egyébként Ő a harmadik kisbabám,van némi tapasztalatom :) csak még ilyen nem volt,ezért kérdeztem a véleményeteket. Első kicsit tenyleg túlzott 😕
2018. szept. 5. 09:56
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves 7-es az elso valasz nem is neki szolt.

Elso voltam

2018. szept. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!