Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akinek koraszülött lett a...

Akinek koraszülött lett a babája tudta szoptatni?

Figyelt kérdés
35+6-ra született a babám, 10 napot voltunk kórházba, ahol cumisüvegből etettem. Tejem van, fejem folyamatosan. Tegnap amint hazaértünk elkezdtem szoptatni. 3 óránként ennie KELL és az is meg van szabva, hogy minimum mennyit. Most azt csinálom, hogy mérem mennyit szopizik és utána fecskendővel adom oda a hiányzó mennyiséget. Az a baj, hogy sokszor fel se bírom kelteni, így megszoptatni se tudom... Van valami ötletetek erre? Köszönöm előre is!
2018. szept. 15. 21:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%

Mennyi a súlya?

A mi kórházukból az anyák legalább 90%-a úgy megy haza, hogy szoptatja a koraszülött babáját. Engem ki nem állhattak, amiért hármasikrekkel rontottam a statisztikájukat...

2018. szept. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
2320 gramm. Itt azt mondták, hogy pillanatnyilag nem a szoptatás a fontos, hanem, hogy egyen és hízzon. 2300-al született.
2018. szept. 15. 21:34
 3/14 anonim ***** válasza:
52%
Kerek 36 hétre született a fiam, 2 hetet voltunk kórházban, kezdetektől szoptattam, na jó, az elején néha pótolni kellett üvegből, mert bénáztunk. :D Otthon már nem kellett időre etetnem, meg mérni sem, szépen szopizott és fejlődött magától.
2018. szept. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%
Nekem azt mondták addigra tanul meg szopizni,mire meg kellett volna születnie. Az enyém sem tudott szopni,de üvegből itta a lefejt tejet,majd ezt fokozatosan kiváltottam a szopizással ahogy nőtt. Majdnem két éves koráig szopott.
2018. szept. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Jó ezeket olvasni köszönöm! Az elején Nektek is nagyjából aludt az éjjeli etetések alkalmával?
2018. szept. 15. 21:40
 6/14 anonim ***** válasza:
52%
Erre azért nem tudok válaszolni, mert én nem keltegettem soha. Ha ébredt, akkor ébren volt, és evett rendesen. :) Amúgy 1900 grammal született, mára már 19 kilós 5 éves. :)
2018. szept. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%
1760 grammal született, ritkán szopott annyit, amennyi elő volt írva, de az első hónapban 1,5 kg-ot kapott magára. Nála még én is paráztam a mennyiségen, de a másodiknál (aki szintén koraszülött, 2230 grammal született) már nem. Mindkettő megnőtt, most 9 és 6 évesek.
2018. szept. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Az utolsó 2 válaszolónak lenne 1-2 kérdésem, ha nem baj. Nekem a kórházba a lelkemre kötötték, hogy 3 óránként keltsem ha törik, ha szakad és “nyomjam” bele az előírt mennyiséget. Nektek ilyet nem mondtak? Vagy úgy voltatok vele, hogyha éhes úgyis kel és úgyis enni fog?
2018. szept. 16. 06:29
 9/14 anonim ***** válasza:

1-es vagyok

Nálunk úgy engedtek haza mindenkit, minket tápszereseket is, hogy éjjel szigorúan 3 óránként keltsük őket. Ez az orvosi utasítás. A nővérek viszont azt mondták, hogy ne. Éjjel nekik kellett ott bent etetni a babákat, de ők us csúsztattak a gyerekekhez igazodva az etetéseken és igy egy-egy kimaradt. Azt mondták,hogy otthon legyünk rugalmasak. 2,5 kg-uig keltsük őket és adjunk annyit, amennyit elfogadnak (nem baj ha kevesebb az előírtnál), de utána már bízzuk rájuk. Viszont 6 óránál többet ne legyenek etel nélkül.

Es nagyon jó a módszered, hogy előbb szoptatás, aztán pótlás nem cumisüvegből. Amit javasoltak az még a plusz fejes, amíg nem eszik eleget mellből, hogy a pótlás is anyatej legyen. Kitartást!

2018. szept. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ez melyik kórház volt? Az a baj, hogy 2300-al született és még csak 2320, ami nyilván lehet egy kaki is.... ezért tartom be nagyon, amit mondtak. Mikor vittétek ki először a levegőre?
2018. szept. 16. 10:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!