Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » El fog apadni a tejem?

El fog apadni a tejem?

Figyelt kérdés
Kisbabam napok ota alszik egesz ejjel. Elso ejszaka hajnalban arra keltem h bedurrantak a melleim, fejnem kellett belole. Masodik,harmadik ejszaka mar nem kellett fejni, nem feszitett..nem lesz kevesebb igy a tejem? Kisfiam 2 honapos csak! Van kezi mellszivom azzal alig jon par csepp,ha kezzel fejek sokkal jobban jon, de utana orakig sajog a mellem( vedono szerint helyesen csinalom). Nappal se eszik mar annyit, pelust sem kell sokat cserelni. Valakinek tapasztalat?
2018. szept. 19. 03:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne stresszelj rá!!! Igyál soksok folyadékot!! Ha rendesen hízik nincs probléma

ne parázz rá, a stressz nem tesz jót a tejtermelésnek

2018. szept. 19. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A napi 4-6 (3 evokanalnyi) pisis pelusnak meg kellene lennie. Erre nagyon figyelj. 2 hónaposan talán a kakis pálosok száma is számít még. Konzultálj a védőnőddel.


Mit jelent h nappal i@ már alig eszik?


Az éjszakai evesek kimaradásával nincs gond, a kereslet-kinalat elve hamar beállt nálad erre. Ez azt jelenti h éjjel tudja a tested h már nincs szüksége a babának táplálékra, ezért nem termel annyit. Így nem feszulsz túl reggelre.


De alapból a mell nem tároló hanem termelő, így a tej nagy része szoptatás közben termelődik. Így ha a baba annyiszor kap cicit ahányszor azt igényli, nem lesz gond.


Igény szerint eteted vagy turnusokban?


A lenyeg h a pelusok számat figyeld, amúgy ha jó kedélyű, nem hiszem h gond lesz.


A mellszivok nem adjak vissza a tényleges értékét arról, hogy mit "tudsz". Nem biztos h beindítják a tejleadot, ami után termelődni kezd a tej.

Próbáld h ha beindult a leadó (esetleg kezzel) akkor egy pumpálást hosszabb ideig tartasz benyomva, hat ha könnyebben ürül.

2018. szept. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igény szerint szoptatom, 3 kilosan hoztuk haza, 1 hos statuszon 4,5 kg volt a kis belpoklosom😂 most mar tuti tobb mint 5 kilo, hetfon megyunk statuszra. Eddig nem is szamoltam soha az idot h mikor eszik v hany orankent, ha kert mindig evett. Azt biztos h szazszor ugyesebb mint az elejen, talan hamarabb es jobban kiszivja azt a mennyiseget ami kell neki es tobb ideig jollakik...? Pisis pelus egyaltalan nincs ejjel, csak reggel mikor ebredezik es tegnap estig negynel tobbszor nem is kellett cserelni.. o ennel tobbszor szokott..kaki se nagyon volt az elmult ket inkabb csak az a szines puki.
2018. szept. 19. 08:21
 4/7 anonim ***** válasza:

2. Vagyok :)


Nekem már 6 hos, ezért nem emlékszem meddig kellett figyelni a kakis pelusokat. Talán már nektek is elég a pisis. De azért a védőnőnél kérdezz rá. :)


Nagyon szép amúgy a gyarapodása, ne ijedj majd meg ha az idővel ez a gyarapodás lelassul. Az iszsz babák jól indulnak aztán ez a mozgásfejlődés beindulásával lelassul. :)


Igen, minél idősebbek annál hatékonyabban szívnak, szopási idő is felgyorsul, nálunk már 5-10 perc és "megy" is tovább.


Anyatejes babánál amúgy a 10 kaki mentes nap sem okoz gondot, ha a baba jo kedvű de ha az után sincs semmi, akkor sztem már szorulásról beszelünk, mit orvosolni kell. De ez a gond nem áll fent. :)


Kutacsát nézd néha, fekvo helyzetben be van esve akkor szomjas. Ők meg nem tudnak szólni ha szomjasok, csak ha már korog a poci. Nálunk amúgy íszsz -féleség van de próbálom 3 óránként etetni, h legyen biztos pontja a napoknak. Bátrabban indulók el vásárolni vele stb. De ha én szomjas vagyok, kkor megkínálom őt is. Ha ez ut közben van akkor vizet kap. Ha itthon, akkor tejet :) így a tejtermelést is fenntartom neki/vele.

2018. szept. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat ☺
2018. szept. 19. 11:35
 6/7 anonim ***** válasza:
az tök fura,hogy éjszaka nem pisil egyáltalán :O én még ilyet nem hallottam
2018. szept. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom is kevesebbet cicizett 2 hónapos kora körül. Egyrészt már ügyesen szopizott így 5-10 perc alatt jól lakott másrészt akkor kezdte felfedezni a világot maga körül. Nagyon kíváncsi természetű így kevesebbet cicizett és nem is tartott sokáig. Kaki volt hogy 4-5 napig nem volt, természetes, ne aggódj. Pisis pelus legyen az a lényeg.
2018. okt. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!