Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szeretnék még szoptatni, de...

Szeretnék még szoptatni, de úgy érzem el fog apadni a tejem. Hogyan tudnám visszahozni (részletek lent)?

Figyelt kérdés
5 és fél hónapos a babám,1 hónapja dokival egyeztetve elkezdtünk hozzataplalni,mert már a fagyasztott tej raktaram is kifogyott.Igy reggel es este szoptattam csak.Atlag 3szor fejek is egy nap.Kb 1 hete összesen már csak kb 1 dl tejem van.Beszeltem tanácsadóval, próbáltam óránként mellre tenni.Eredmeny: ordító gyerek,mivel a cicibol nem jön semmi.(a kisfiam türelmetlen fajta,hamar feladja ha nincs kaja). Szoptatós teát,homeos bogyót is próbáltam,nem javított.Ilyen kicsi babánál már így is túl sok étkezés van kiváltva.Tapszert amit kaptunk nem issza meg, és nem is támogatom nagyon.Az a baj,hogy nagyon hiányzik neki a cici,és csak felpörög,ha mellre teszem,mert a tejleado reflexem is csak későn indul el.Lelkileg nagyon rosszul érint a helyzet,rengeteg tejem volt az első 3-4 hónapban.Vagy fogadjam el hogy elfogy és ennyi? Azaliat szedek 6 hetes kontroll óta.

2018. szept. 8. 09:14
 1/3 A kérdező kommentje:
Annyi még,hogy naponta 1 dl tejem van mostanában.Probalok most gyakrabban,2-3 óránként szaporító fejni.A kisfiamnak már kint van 4 foga, és elég csúnyán megharapta reggel a cicit, mivel ismételten nem jött belőle rögtön a tejci😐
2018. szept. 8. 09:21
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Macikávét próbáld meg! Nem lett tőle sokkal több a tejem, de a tejleadó reflex hamarabb beindul.

Ne éhesen kínáld, hanem a pótlás után. Vagy amikor álmos, félig alszik. Akkor elcumizik rajta, és nem olyan türelmetlen.

Ha meg elapadt, hát elapadt. Legalább egyáltalán szoptattad. Hidd el, hogy ez is nagy szó manapság.

Az immunerősítéshez az a napi 1 dl teljesen elegendő, éhen nem fog halni. Kicsit szomorkodni lehet, de idegeskedni ezen felesleges.

2018. szept. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kicsit megnyugodtam. Csak próbálok mindent megadni neki, és úgy érzem ilyenkor hogy nem tettem meg mindent, hogy anyatejes maradhasson😪
2018. szept. 10. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!