Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Apadni kezdett a tejem?

Apadni kezdett a tejem?

Figyelt kérdés

3 hetes a babam.Eddig volt boven tejem,folyt is,feszult is a mellem.Par napja viszont nem csepeg,es amikor evett a babam akkor teljesen puha lesz.40-50 ml eszik mostanaba.Regebben 100at is evett.Ma pl mindket mellbol etettem mert az egxikbol mar nem jott semmi pedig nem sokat evett belole.

Az igaz h miota hazajottunk a korhazbol azota semmi etvagyam nincs.Alig eszek valamit egesz nap.Emiatt lehet ez?

Mit csinaljak ha elfogy?


2017. máj. 9. 11:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%

Ha elfogy, tápszert adsz neki. Ez komoly kérés?


Egyébként a tej nem a levegőből keletkezik, hanem az élelmiszerből, amit megeszel-megiszol.

2017. máj. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Először egyél, bár ha eddig is keveset ettél mégis volt tej, akkor szerintem nem az a baj.

Csak a saját példámat tudom mondani, véletlenül nem érzed, hogy van valami bajod? Pisilés, hüvelyváladék rendben van?

Mert nekem 1 hónap után derült ki, hogy gyulladás van a szervezetemben (a szülés folyománya), és mire kikezelték, 2 hónap után jött meg a tejem.

2017. máj. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ne stresszelj! Ez a legfontosabb, probalj a jora gondolni. Ha annyira nem megy a kaja akkor inkabb ne eroltesd, minthogy az a keves is visszajojjon. Nekem szules utan 1 honappal lett etvagyam, addig napi egy szelet vajaskenyeren "vegetaltam". Tejem meg mindig van, 4 honapos lassan a lanyom. Az hogy nem feszul es nem csepeg csupan csak arra utal, hogy beallt a kereslet-kinalat. Miutan az en babam is szopizott nekem is tiszta puha a mellem, mint egy ures tejes zacskó. Egy barati jotanacs, ne merj minden etetest, mert meg lehet bolondulni tole, ha a babad kevesebbet eszik. Lehet neki ennyi az igenye, majd lesz tobb tejed, ha a pici tobbet eszik. Milyen gyakran, mennyi ideig eszik? Az igeny szerinti szoptatast javaslom illetve ha megis ehes a baba a szopi utan akkor a rengeteg fejest, par nap es tobb tejed lesz.
2017. máj. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem erzem h beteg lennek.Jo gondoltam hakkor tapszer kell De honnan tudom h elfogyott es potolni kell?Egyszercsak nem lesz semmi?Es akkor rohanjak a gyogyszertarba?Vagy nem megy ilyen hirtelen?Vagy a gyerekorvoshoz kell menni?Vinni kell a babat is vagy csak eleg ha en megyek h irjon fel tapszert?Bocsi ha nem ertem ezeket de elso baba..
2017. máj. 9. 12:00
 5/11 A kérdező kommentje:
Igeny szerint szoptatom es alkalmankent szoktam fejni is.
2017. máj. 9. 12:01
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem fog elfogyni, csak tedd minél többször mellre a babát, ő majd csinál magának sok tejet. :)

Ha beáll a kereslet-kínálat, nem muszáj csöpögni.

Mennyi pisis, kakis pelus van? Nyugodt a pici?


Enni pedig kell, ez most nem kedv kérdése. Pár szem keksz is csodát tud művelni. Arra is figyelj, hogy eleget igyál.

2017. máj. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kakis van h napi 3-4 is van.pisis is sok.
2017. máj. 9. 12:19
 8/11 anonim ***** válasza:

Onnan tudod, hogy elég a tejed, hogy a baba elégedetten elalszik szopi alatt, vagy utána. A bőre sima, feszes és rózsaszín, a kutacsa sima, fényes a pici szeme. Van legalább négy teli pisis pelus, és rendben van a széklete. (Akár napi többször is, mustársárga, fehér darabokkal. De az normális, ha több napig nincs, amíg nem fáj a pocija.) A súlya nő, de nem szentírás, hogy minden héten ugyanannyit.

Célszerű hetente, két hetente mérni, akkor látod, hogy hízik-e, és nem stresszelsz állandóan a méregetés miatt.


Nekem heti 200-220 grammot hízik átlagban, aztán mégis volt olyan, hogy szopi után nevetséges 20-30 g-okat mértünk. Itt tettem el a mérleget végleg, csak a védőnőnél mértük. Eleinte kéthetente, most már csak havonta.


Egyik napról a másikra nem apad a tej. Sőt, amíg csak pár csepp is van, amit ki tudsz fejni, addig visszahozható.


Nagyon fontos, hogy bízz magadban. Tudja a tested táplálni a kisbabádat, csak ne stresszelj és figyelj a pici jelzéseire. Lassan jön az első növekedési ugrás. Akkor állandóan cicin akar lenni, egyfolytában éhes. Nem szabad pánikolni, csak pár napig hagyd, hogy rád legyen ragadva, és beáll a kínálat.

Nem mindenkinek egyformán sok a teje. De ettől még a legtöbb anya ugyanolyan jól tudja táplálni a kisbabáját. Legfeljebb többször eszik kevesebbet.

2017. máj. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha sok a pisis pelus, akkor van mit innia bőven. :) Ne aggódj, minden rendben. :)
2017. máj. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha elfogy, akkor a prolaktin hormon is ludas lehet benne. Ez a hormon is befojásolja, hogy tudsz-e szoptatni, vagy sem, és semmi köze ahhoz, hogy hányszor rakod a melledre a gyermekedet, vagy eppen mennyire vagy kitartó.
2017. máj. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!