Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a különbség tápszeres és...

Mi a különbség tápszeres és anyatejes babák között, mint hasfájás, alvás, egészség, mohóság stb?

Figyelt kérdés
Meg lehet ezt egyáltalán határozni, vagy tényleg csak gyerekfüggő? Valakitől azt hallottam az anyatejesek sokszor mohóbbak ezért hasfájósak, akik tápszeresek azok többet betegeskednek majd, meg olyat is hogy a tápszeresek jobban alszanak. Ezekből igaz valami?

2018. okt. 11. 13:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%

Fiam 4 hónapig volt anyatejes.

Soha nem volt hasfájós, nem beteges a mai napig, mindig is jól aludt(2 hósan már átaludta az éjszakát).


5,5 éves most

Szóval nem tudom ezeket megerősíteni, szerintem totál gyerekfüggő.

2018. okt. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
10 hónapos anyatejes lányom beteg 1x volt, az éjszakát 6 hetes kora óta átaludta, sosem látom este 9 és reggel 8 között. Hasfájós volt, de nem vészesen.
2018. okt. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom 16 hónapos tápszeres, egyszer volt beteg: torokgyulladás, illetve most volt egy náthája, az éjszakát mindig átaludta, mi keltettük újszülött korában, mert muszáj volt ennie, 1 éves kora körül volt egy hónap, amikor minden éjjel kért enni, de egyébként este 9-től reggel 8-ig alszik, hasa nem fájt soha, de refluxos volt pár hónapos koráig.
2018. okt. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Fiam tápszerrs, 6 hetes koráig hasfájós volt, és mikor elmúlt, átaludta az éjszakát, tehát 6 hetes korától kiválóan alszik. Reggelente az ébresztő előtt bebújik közénk egy fél órára.


Egészségileg is teljesen rendben van, nem volt kanyarós, 2 éve volt utoljára egy erős fülgyulladása, amúgy ovis tanévbe 1x ha beteg, szóval immunrendszerileg erős gyerek, tavaly 2x volt itthon.

2018. okt. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Bátyám gyakorlatilag abszolút tápszeres volt. Soha nem láttam még betegnek. Pedig már 35 éves.


Engem már tudott anyukánk szoptatni. Állandóan beteg voltam gyerekként. Valaki folyton betegállományba volt miattam.

2018. okt. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az első gyerekem 2 éves koráig szoptattam. Nem volt mohó és hasfájós sem. Az oviban ő is elkap minden nyavalyát.

A kicsi mohóbban szopizik, nem volt hasfájós, de ő sokkal többet visszabüfizett. A tesótól általában elkapja ő is a nyavalyákat. 😄

Talán annyi, hogy viszonylag enyhén és gyorsan túl vannak rajta. De lehet csak ilyen típusúak.

2018. okt. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azért is kérdezem, mert lehet nem szoptathatok. Szedek gyógyszert egy bizonyos betegségre, elvileg szoptathatok, mondta az orvosom is, de ha látom hogy túlságosan aluszékony a gyerek akkor abba kell hagyni a szoptatást.
2018. okt. 11. 14:14
 8/11 anonim ***** válasza:

Fiam tápszeres volt, egy kicsit hasfájós, és egyáltalán nem beteges, soha nem aludta át az éjszakát, nappal is rossz alvó volt.

Lányom anyatejes, nem hasfájós, nagyon jó alvó, 6 hetes kora óta nem kel éjszaka, addig is csak 1x ébredt.

2018. okt. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%
Semmi különbség nincs, teljesen gyerekfüggő.
2018. okt. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. okt. 12. 08:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!