Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha szoptatok, menstrualni...

Ha szoptatok, menstrualni fogok? Szeedhetek fogamzasgatlot szopizasnal?

Figyelt kérdés
2010. jún. 24. 17:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én még szoptatok, és a babám 9,5 hós korában jött meg először. Szóval első kérdésedre a válaszom: igen. De van, aki csak a szopi abbahagyása után mensizik. A második kérdésre sajnos nem tudom a választ, mert én egyáltalán nem használok fog.gátlót.
2010. jún. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

ha szoptatsz, előbb-utóbb akkor is meg fog jönni a menszeszed. 6 hétre vagy másfél évre a szülés után, az mindegy, illetve a kettő között bármi más normális. És: már az első vérzésed ELŐTT két héttel teherbe eshetszt!


Vannak szoptatás alatt szedhető fogamzásgátló tabletták: Azalia, Cerazette. Írass fel az orvosoddal.

2010. jún. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azaliát szedek. Ezt lehet szoptatás alatt is nyugodtan szedni. A doki felírja, a három havi adag kb. 7000.- . Minden nap kell szedni kihagyás nélkül.
2010. jún. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Előzö vok. Ja és 4 hós a lányom, még nem jött meg, meg semmi arni, semmi folyás idáig. Egyébként nem is hiányzik.
2010. jún. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

hmm..... koszike a valaszokat.

asszem most kezdek havizni!!! :S tok gaaaaz.

a doki meg nem irt fel semmit,azt mondta ammeddig szopiztatok addig no tabi. CANADABAN mas a szokas ezek szerint!!!!

2010. jún. 24. 19:08
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A babám 3 hónapos volt mikor újra menstruáltam és azóta rendszeresen meg is jön. Nekem felírt az orvosom fogamzásgátlót, azt folymatosan kell szedni mindennap szoptatás alatt, de én csak 1 hónapig szedtem mert bezavarta a tejem.7,5 hónapos a lányom és még szoptatom.

2010. jún. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
elég furcsa, hogy Kanadában nem tudják, szoptatás alatt is teherbe lehet esni, mielőtt megjönne a mensi... itthon tényleg van az a két tabi, amit írt az egyik válaszoló. kifejezetten szoptatás alatti fogazásgátlók. ha ott nincsenek ilyen gyógyszerek, akkor egyéb módszert kell választanotok. amúgy nem biztos, hogy mensizni fogsz, én már többször átéltem ezt a "lehet, hogy megjön" érzést, de hét hónapos babám mellett még semmi...
2010. júl. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
húú, jót röhögtem magamon. szóval fogaMzásgátlók :)
2010. júl. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xStefix ***** válasza:

Hát, szerintem irigyelhetnénk a kanadaiakat! Ezek szerint legalább a te orvosod tisztában van vele, hogy mennyire károsak a tabletták..

Én nemcsak szoptatás alatt, hanem egyáltalán nem javasolnám. Durva dolgokat művel.

2010. júl. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!