Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem akar szopizni 3 hónapos...

Nem akar szopizni 3 hónapos babám pedig eddig nagyon ügyesen és jól evett, gyarapodott is. Elektromos mellszívót vettem, ezzel akarom kiszívni a tejet és cumisüvegből megetetni vele. Valaki csinálja még így?

Figyelt kérdés
Bevált ez a módszer? Kiszívja a hátsó zsírosabb tejet is a gép? Hogyan kell a csövet megfelelően kitisztítani?
2018. nov. 2. 10:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Inkább arra kellene rájönnöd, miért utasítja el.

Nem, nem minden esetben sikerül fenntartani a tejmennyiséget fejővel. Nekem pl. egyáltalán nem sikerült. Gyorsan elapadt a szaporítónak mondott fejéstípus mellett is.

2018. nov. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hat en vegig fejtem amig tejem volt. (nem fogom leirni miert dontottunk emellett, de annyit mondhatok nekem/nekunk nem igazan volt mas valasztasunk)


Fel eves korig kizarolag anyatejes majd 16 hónapos korig hozzataplalas mellett anyatejes volt a kisfiam. Most lesz ket es fel eves. Ha van BARMILYEN mas megoldás arra, hogy ne kelljen fejned, akkor javaslom talaljatok meg, mert nagyon nehez es faraszto "munka" ez, annak ellenere, hogy a gyereknek meg igy is a legjobbat adjuk a tejunkkel. Ha megis emellett dontesz javaslom a rendszeres fejest (napi 6-8 alkalommal amiben legyen legalabb egy ejjeli is) szaporító fejes módszerével. (neten olvass utana) igyekezz leuriteni a melleidet. (ha mar nem jön az elsőnek fejt melledbol, valts mellet es par perc mulva próbáld ujra az elsot, mert kicsit mashogy dolgozik a tejleado reflex a fejesnel)

Meg lehet talalni a megfelelo modot, de idobe telik. Nem kell megijedni ha nem azonnal megy, ehhez nagy turelem is kell.


Nekem ugy alakult, higy 8-9 honapos korra a tejleado reflexem sokkal kevesbe volt hatekony. Onnantol nekem csokkent a tejem.


Egyebkent talalsz csoportot fb-on, regen en is tagja voltam, mig fejtem.. ott biztosan segitenek neked ezekben a kerdesekben.

2018. nov. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Fejéssel az anyatejes táplálásért csoport.


Egyáltalán nem szopizik már a babád?


Én is 9 hónapig fejtem, sok időt elvesz, így a helyedben szoptatási tanácsadóval beszélnék.

2018. nov. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!