Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tud annyi tej termelődni ami...

Tud annyi tej termelődni ami elég?

Figyelt kérdés

Lassan 4 hetes lesz a kisfiam és igény szerint szoptatom.

Olvasgatom a különböző fórumokat, ahol azt írják az anyukák, hogy kb 100 ml tejet kell egy ekkora korú/sűlyú babának megennie egy evésre. Az egy deci!

Nekem kis melleim voltak mindig is, és most se lettek hatalmasak, nem tudom elképzelni, hogy egy deci tej lenne benne.

Lehetséges hogy van benne mégis annyi? Vagy akinek kicsi a melle az hogyan tapasztalta? Pótolni kellene? Na de honnan tudjam hogy kell e és hogy ha igen akkor mennyit pótoljak?


2018. dec. 7. 07:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem a mell mérete határozza meg, hogy mennyi tej termelődik, hanem a mellben levő tejmirigyek. Nekem is kis mellem van,mégis tudtam szoptatni a gyerekeimet. Azt, hogy mennyit szopik egyszerre csak akkor tudod, ha méred minden szopi után. 5 perc alatt is szophat sokat, és 20 perc alatt is csak keveset. De ha nem elég a tejed a babának, akkor nem alszik el szopás után, hanem sír.
2018. dec. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha jókedvű a babád, kibír 2 órát két etetés kezdése között, és van elég pisis-kakis pelusa, na meg minden héten gyarapodik, (ha nem egyforma ütemben, de a minimumot), akkor elég. A mell mérete nem számít. Ha növekedési ugrás van, amikor egész nap cicin lenne, akkor azt hagyni kell pár napig, és akkor lesz elég mindig. Ha pótolsz, akkor a melled nem kap annyi ingert és nem tudja utolérni az étvágyát. Ha meg nagyon kíváncsi vagy, mennyit eszik, akkor kölcsönözz egy babamérleget, mérd meg szoptatás előtt és után (még ugyanabban a pelusban), 1-2 napig, oszd el az étkezések számával (mert nem esznek mindig ugyanannyit), és akkor megkapod a babád átlag fogyasztását :)
2018. dec. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Megnyugodtam kicsit!

2018. dec. 7. 09:26
 4/6 anonim ***** válasza:

Én a másik véglet vagyok, nagyobb mellekkel, de sose volt sok tejem. Annyi a különbség, hogy nem 3 óránként evett, hanem gyakrabban. De szépen gyarapodott, 8 hónaposan is még 90% anyatejes volt.

22 hónapos, de még nem sikerült elválasztani, eszébe sincs lemondani róla.

2018. dec. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Van egy nagyon érdekes amerikai blog, ötös ikrek, az anyuka hat hónapig fejt . az első két hónapban az összes gyereknek elég volt kizárólag az anyatej!

A mell nagyságának pedig semmi köze ahhoz, hogy mennyi tejed van. A mell nagyságát a mellszövet határozza meg. Egy kis mellben is pont ugyanannyi tejmirigy, tejcsatorna van mint a legnagyobb 5G- ben.

2018. dec. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne úgy kèpzeld el, hogy a melleid tejes zacskók. Amikor nem szoptatsz, akkor a melledben nagyon kevés tej van (főleg mikor már beàll a kereslet-kínálat). A tej nagy része szoptatàs közben termelődik. Észre fogod venni, ha kevés lesz a tej. De reméljük még sokáig elég lesz a kicsidnek! Ne izgulj és jó babázást!
2018. dec. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!