Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor kezd el a tej termelődni...

Mikor kezd el a tej termelődni a mellben, kb hányadik hónapban?

Figyelt kérdés

2013. márc. 7. 15:22
 1/9 xStefix ***** válasza:
A terhesség 16. hetétől indul meg a tejtermelés, de ekkor még a lepényi hormonok elnyomják a prolaktin működését. Csak a szülés után indul meg ténylegesen.
2013. márc. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2013. márc. 7. 15:50
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez nagyon változó. Van, akinek egész terhessge alatt nics egy csepp sem, és van, akinek már 15. héttől. És ez NINCS sszefüggésben azzal, hoogy később tud-e szoptatni az anyuka
2013. márc. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 xStefix ***** válasza:

Na akkor pontosítanám magam. :) Az, hogy az előtej csepeg-e a terhesség alatt vagy sem, nem jelenti azt, hogy nincs tejtermelés a "háttérben". Akinek a hormonjai nagyon aktívan működnek (lepényi gátlás ide vagy oda), annak csepeghet a teje. Akinek inkább csak alapjáraton dolgoznak, az valószínűleg nem tapasztal ilyesmit.

Ezért csak maga a tejcsorgás NEM azt jelzi, hogy van-e hormonális működés (mert van), hanem inkább azt, hogy mennyire erős.


Az pedig teljesen igaz, hogy ez megint nincs kapcsolatban a szoptatási képességgel. Az, hogy a testünk ilyen módon készül a szoptatásra, mindenképp biztató, de az, hogy tényleg tudunk-e majd szoptatni, elsősorban a megfelelő gyakorlattól függ. Vagyis a testünk csak a szoptatás LEHETŐSÉGÉT teremti meg - de nagyrészt rajtunk múlik, hogy élni tudunk-e majd vele.

2013. márc. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 xStefix ***** válasza:
50%
Még egy érdekesség: Bármikor is születik meg a baba, akár nagyon koraszülötten is!, a szülést követően hamarosan megtörténik a belövellés, a szopis hormonok szintje azonnal az egekbe ugrik. Vagyis pl. már egy 25 hetes baba anyukájának is lehet teje, hiába nem telt le a kiírt 40 hét. (Más kérdés, hogy egy ilyen pici még nem tud szopizni, ezért mindenképp fejni kell.)
2013. márc. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Újabb szoptatási tanácsadó? :)
2013. márc. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Most látom, hogy igen, és nem is új...

Szerintem a kérdező arra gondolt, mikor van látszatja. Ezért írtam, amit írtam....

2013. márc. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xStefix ***** válasza:

Én értelek. :)

Nem vagyok tanácsadó, csak szeretnék majd lenni.

2013. márc. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 15. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!