Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ujszulott babatok mikor...

Ujszulott babatok mikor kezdett hizni?

Figyelt kérdés
Egy hetes a babam, de a sulya stagnal, nem hizik. Szoptatom, talan keves a tej neki, viszont nem kulonosebben sir,h.ehes lenne. Gyerekorvos szerint meg varjunk a potlassal.Nagyobb gyerekeim rogton hizasnak eredtek es kilon folul hiztak az elejen, viszont kisebb sulyuak voltak. Arra is gondoltam, talan nem eleg taplalo a tejem. Vagy csak kesobb kezd el hizni?Tapasztalatok?

2018. dec. 14. 15:34
 1/8 anonim ***** válasza:
3 naposan
2018. dec. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A nagyfiam nehezen indult be, 3-4 hetes volt, mire visszanyerte a születési súlyát. 3 kiló alatt született, be is sárgult, nem szopott rendesen, egyre több pótlás kellett. Egy hónapos koráig próbálkoztam szoptatni, de iszonyatosan apadt a tej, akkor adtam fel, amikor már pár ml volt csak. Sajnos a sárgaság és a gyarapodás hiánya miatt, muszáj volt tápszereznem, ami nálunk teljes apadáshoz vezetett, a fejés nem volt megfelelő inger. Hetente kellett mennünk mérésre, amíg be nem indult.


Szerintem hallgass a dokira, úgyis fog szólni, ha be kell avatkozni.

2018. dec. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Már a kórházban hízott a születési súlyához képest addig amikor hazamehettünk.
2018. dec. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2 hetesen mértük elòszőr,akkor már kb születési súlya volt.

Szerintem ne izgulj, ha nem fogy akkor nincs gond. 1 hónapos korára kell 600 grammot gyarapodnia.

2018. dec. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én a 2 hetes babámmal szenvedek most. Kórházból úgy jöttünk haza, hogy visszahízta a születési súlyát, itthon viszont stagnál, pedig szopizik rendesen. Bár ő nagyot nőtt hosszban és állítólag, ha nyúlnak, akkor nem híznak.

A doki és a védőnő is azt mondta, hogy még ne aggódjunk, kell egy kis idő mire beindul. (Egyébként kis súlyú baba.)

Mi beszereztünk egy mérleget és néha mérem mennyit szopizott... hát, meglepő. Van olyan alkalom, amikor csak 50 grammot van, hogy 80-at,de egyik után sem sír, hogy éhes lenne még, nyugodt baba, alszik nagyokat.

2018. dec. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2.5 hétig nem igazán hízott, a vége felé már fogyott is. El kellett kezdenem a tápszeres kiegészítést.
2018. dec. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
1 hósan kezdett hízni, miután tápszert kapott, addig stagnált a kiafási súlyán. Ma se nagy súlyú:)
2018. dec. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat.Meg remenykedek h.beindul a hizas, ha nem, akkor marad a tapszer. Vegulis jobb, mint ehezni :(
2018. dec. 15. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!