Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szeretnék szoptatós étrendet,...

Szeretnék szoptatós étrendet, konkrétan ételeket, hogy mit esztek szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
2hete szültem a harmadik gyermekemet, mindkettőt két évig szoptattam, de nagyon meghíztam. Szeretném ezt a Picimet is sokáig szoptatni, de nem szemét kaján élni és hízni, hanem okosan enni...
2012. jan. 2. 11:53
 1/1 xStefix ***** válasza:

Ugyanazt érdemes enned, amit egyébként is javasolni szoktak egészséges táplálkozás címén. Diétázni (még) ne diétázz, mert kell a plusz energia a szoptatáshoz, de ha az általad szemétnek gondolt kajákat egészségesebb alternatívákra cseréled, máris sokat tettél.

- sok gyümölcs és zöldségféle, vegyesen és minél kevésbé feldolgozva (nyersen, párolva. főzve és még inkább sütve csak ritkán)

- javarészt soványabb húsok, de időnként jöhet a vörös és zsírosabb is, hiszen azokra is szükségünk van. szintén kímélő elkészítési móddal

- heti-kétheti 1x tengeri hal vagy édesvizi busa, ezekben van az értékes omega-zsírsav

- finomított lisztes fehér pékáru helyett inkább teljes kiőrlésű kenyér, korpás kifli, rozscipó, ilyesmi. persze fehéret is egyél nyugodtan, ha néha megkívánod - a hangsúly megint az arányokon van.

- valamivel kevesebb tészta ill. bármilyen szénhidrát és több élelmi rostot tartalmazó élelmiszer. utóbbiak telítettségérzést okoznak, így ritkábban leszel éhes.

- finomított cukor helyett nádcukor vagy méz (kontrollal!), kevesebb só és többféle, változatos fűszerezés, ha igényled.


Igazából mindent szabad enni, csak ésszel és az arányok helyes megválasztásával.


dietetikus-hallgató

2012. jan. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!