Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen hatranyai lehetnek...

Milyen hatranyai lehetnek annak, hogyha a baba lefejt tejet kap?

Figyelt kérdés

A babam 6 hetes, de elég sokat szenvedek a szoptatással. Bimbóvédőt hasznalok(nagyon kicsi a mellbimbóm és így is állandóan félek,ha eljezd váratlanul nyùjtózkodn8,mert pl faj a hasa), 2szer volt mar mellgyulladasom magas lázzal (a babát sem tudtam egyedül ellatni). A mellgyulladas gombas fertozessel tarsult,ami miatt nagyin fajt a szoptatas több héten át. Mar nem bírtam tovább es a lefejt tejet adtam neki cumisüvegből. És nekem ez valahogy szimpatikusabb,a fejes egyáltalán nem fáj. Míg ha szoptatok,akkor szopi utan legalabb 2 oraig faj a bimbóm.


Arra gondoltam,h mindig egy cicit enne mellből, a masikat megkapná üvegből,így a cicim ia jobban tudna regeneralodni.

Csinalta mar valaki így?



2018. dec. 23. 11:13
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem csinald ugy, ahogy a megerzesed diktalja. Hatranyok lehetnek, de nem feltetlenul jonnek elo: cumizavar, nem valtja ki eleg jol a tejleadot a mellszivo/nem szivja le eleg hatekonyan, el ks apadhat akar, illetve hosszabb tavon farasztobb fejni, igy nagxobb esellyel hagysz fel vele hamarabb. Viszont akkor is max mi van, kap tapszert. Aminek persze szinten vannak elonyei/hatranyai.
2018. dec. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%

Nem gondoltál még arra, hogy hívsz egy szoptatási tanácsadót? A legtöbb esetben rossz technika okozza a fájdalmat, ami orvosolható, ha szakértő látja mi a gond (lenőtt nyelv, rossz mellrehelyezés, feszes/tunya arcizmok stb)


Csak néhány ellenérv a fejéshez/cumihoz.

- Kialakulhat cumizavar, így elutasíthatja az anyamellet.

- A fejés nem ugyanolyan inger a mellnek, sokkal kevesebbet tudsz fejni, amit a baba kiszív, így folyamatos apadáshoz vezethet.

- Most még van időd fejni, de ha a baba már többet lesz ébren, mint alszik, megterhelő lesz neked a babával, háztartással és még a fejéssel is foglalkozni. Kevesebb fejéssel pedig megintcsak apadást érhetsz el.

2018. dec. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
56%
Csinalhatod, de fejni nem fogsz tudni eleget, igy elapadHAT a tej. Majd jonnek az okoskodok akik irjak nekik nem apadt el, azoknak figyelmebe irtam alapadHAT.
2018. dec. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lányommal is igy volt, bimbóvédőztem mert folyton sebesre szivta a cicimet. Ugya igy csináltam mint ahogy tervezed, kapott egy cicit aztán cumisüvegből megkapta a lefejtet. Nem lett cumizavaros. 2 hónapos korára viszont valahogy összecsiszolódtunk,rendbejött a cicim,ő meg ügyesen szopizott,igy visszatértünk a 100% szopira.

Szerintem az a fontos hogy kapjon anyatejet, mindegy hogyan. Hátrány csak a cumizavarban lehet.

2018. dec. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!