Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 5 hetes babamat hogy tudnam...

5 hetes babamat hogy tudnam leszoktatni az ejszaka szopizasrol?

Figyelt kérdés
2009. márc. 15. 15:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Meg sehogy, irto pici a babad, kicsi a gyomra, ezert ker ejjel is enni. Ahogy no a baba, no a gyomra is, igy egy etkezesre tobbet tud majd enni, egyszer csak annyit bir majd este enni mar, hogy reggelig kibirja.

Most azert ker ejjel enni, mert ehes.

2009. márc. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%

Anya az ilyen?? Jézusom...

kb akkora annak a szerencsétlen gyereknek a gyomra, hogy 3 óránként éhes lesz... persze, hogy enni akar.


Kellett a gyerek, mostmeg nem akarsz hozzá éjszakánként felkelni??

2009. márc. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
5 hetes babát??? Az enyém 8,5 hónapos és még felkelt éjjel cicizni! Szerencséd van, ha 4-5 hónapos korában átalussza az éjszakát.
2009. márc. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%
egy ilyen pici babát miért akardnád leszoktatni? ez ezzel jár. pihenj napközben.
2009. márc. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még nem kénne leszoktatni hiszen még olyan kis pici a tejtermelödésben is hasznos ha éjszaka is szoptatod az én babám 4hónapos és még felkell 3-4szer is.
2009. márc. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%
Én a 15 hós fiam mellett nem aludtam át még 1 fél éjszakánál többet,mert Ő vagy enni vagy inni ébred fel 1* és kibírom.
2009. márc. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Még őt nem lehet leszoktatni :(

De ha szerencséd lesz, mint nekem, akkor hamarosan átalussza az éjszakát. Az én babám 3 hónapos, 6 hetes kora óta egész éjjel alszik. Először csak 6-8 órát aludt egyhuzamban, most már 12-t. Nem is értem, hogy bírja ki, ennyi idő alatt még én is éhes leszek.

2009. márc. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Nikcsi ***** válasza:
100%
Szia! Ne haragudj, de teljesen igazuk van az elottem szoloknak. Egy 5 hetes pici babat, akinek meg nagyon kicsi gyomra nem hogy nem ajanlatos, de nem is szabad leszoktatni. Ha magatol alussza at az ejszakat az mas, de szerintem ne kiserletezgess teaval, meg ilyenekkel es nem hiszem hogy lenne szived azt hallgatni ejjelente hogy ordit az ehsegtol a babad. Elhiszem hogy faraszto, foleg az elso idokben, de ha szoptatsz akkor viszonylag konnyebb. Csak vedd magad melle az agyba es szoptasd fekve kozben te is pihensz. Az en fiam mar tapszeres, de az elso 6 hetben fejtem neki a tejet amig volt es hat nem volt egyszeru 3-4 orankent fejni az ejszaka kozepen aztan meg mosogatni sterilizalni, utana ujra kelni a gyerekhez. De nincs ezzel semmi problema, ez az elet rendje. Aztan meg lehet hogy tenyleg szerencsed lesz ahogy az egyik valaszolo emlitette es viszonylag koran atalussza majd az ejjeleket. Csak megjegyzem az en fiam lassan 5 honapos tapszeres es meg mindig kel 1x enni, de max 15 perc az egesz ez igazan kibirhato. Szoval kitartas, pihenj amikor a baba alszik es jobb lesz.
2009. márc. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de tényleg igazuk van azoknak, akik előttem írtak. A stílus némelyiknél kicsit kemény, de igazuk van. Az anyatej nagyon könnyen emészthető, emellett tényleg nagyon pici a gyomruk. Nem csoda, hogy 3-4 óránként (néha sűrűbben is) követelik a tejcsit. Fölösleges mindenféle praktikákkal a természet ellen dolgozni. A babád tudja, neki mikor van szüksége a tejre. Ha jelez, adj neki. Az én kislányom már 6 és fél hónapos és bizony még minden éjszaka legalább 1x felébred szopizni. Tudom, ha eljön az ideje, át fogja aludni ő is az éjszakát, addig meg kibírom én is. Inkább megszoptatom éjjel is, mint hagyom sírni. Így legalább a férjem és a nagy tesók is nyugodtan alhatnak.
2009. márc. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%
Azt hiszem te is rájöttél hogy butaság volt ilyet kérdezni.Nem is értem,hogy jutott ez az eszedbe.Az én fiam 4hónapos és 2x kelek hozzá éjszaka.Napközben pedig nincs is időm aludni.Még sem panaszkodom. Szerintem sokan vannak így ezzel.
2009. márc. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!