Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hajhullás szoptatás alatt?

Hajhullás szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok? Lehet tenni ellene? 4 hónapja szoptatok de most kb 1 hónapja kezdett hullani nagyon. Hosszú a hajam így feltűnő is a megritkulása, a gyerek kezébe meg állandóan találok, hiába van összefogva, de annyira hullik, nem szeretném ha véletlen lenyelné. Meg hát remélem sokáig tudok szoptatni de ha így folytatom nem marad hajam :) lehet valamit ellene tenni? Másnak bevált valami?
2019. jan. 12. 09:40
 1/6 anonim ***** válasza:
30%

Nekem sajnos semmi nem használt. Ugyan úgy szedtem szoptatás alatt a terhes vitamint, tökéletes volt a vérképem, mégis hullott.

A halántékomnál már felkopaszodtam😞

A szoptatás abbahagyása után egy hónappal már megjelentek az új kishajak. Viszonylag gyorsan visszasűrűsödött, de a minősége sajnos nem a régi.

2019. jan. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%
Nekem a kismamavitamin mellett a Das Gesunde Plus hajvitaminja nagyon bevált. Csomókban hullott a hajam, ez pár hét alatt megállította és rengeteg babahajat is csinált. 😊
2019. jan. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

Semmi köze a szoptatáshoz, annak is hullik, aki egy percig sem szoptat. Hormonális oka van, pont úgy, mint a terhesség alatt dúsabb, fényesebb hajnak.

Ilyenkor részben ez a többlet hullik ki.


Nekem sokat segített, hogy hagyma levével kentem be a fejbőrt. (Leturmixolsz egy hagymát, fel a fejre, arra zacskó, rá egy sapka, egy óra múlva lemosod. Egymás után háromszor samponoztam, mire nem volt büdös.) Belsőre napi 2-3 gerezd fokhagyma.

Pár hét után tele volt a fejem babahajjal.

2019. jan. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%
Tényleg nincs köze a szoptatáshoz. Nekem nem használt semmi. Magától enyhült. Még szoptattam, mikor megjelentek az új hajszálak.
2019. jan. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%
Nem a szoptatástól van, én nem szoptattam és kb. fél évig hullott nagyon erősen a hajam szülés után, nem tudsz vele semmit csinálni, mert hormonális oka van.
2019. jan. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Atyauristen :O ugyan ezt a kérdést tettem fel itt most, ugyan ezzel a szöveggel :D :D beszarok... üdv a klubba. Én is négy honapja szültem, szoptatok. Borzalom ez a hajhullás, és én is félek, hogy,lenyeli a gyerek:D
2019. febr. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!