Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Többedik baba szoptatása már...

Többedik baba szoptatása már nem lesz olyan fájdalmas az elején?

Figyelt kérdés
A szoptatáshoz 'edződött' mell a következő babánál már nem reped ki és nem lesz fájdalmas annyira, mint az elsőnél?
2019. jan. 30. 08:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Nincs köze hozzá, hogy hanyadik baba.

Nekem a 2. is rohadtul fájt, emlèkszem, a 6 hetes kontrollon is panaszkodtam miatta az orvosnak

2019. jan. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az elsőnél kínok kínját éltem át, konkrétan hónapokig sírva szoptattam (volt kint szoptatási tanácsadó, védőnő is nálunk - jól volt mellretéve a baba és ennek ellenére merő seb volt és ha nem volt sebes akkor is rohadtul fájt).

Alig vártam hogy 5 hós legyen és elkezdhessük a hozzátáplálást. ( amúgy egész életemben nagyon érzékeny volt a cicim, szóval nem voltam igazából meglepve hogy ilyen nagy igénybevételtől majd bepis....)


A második babánál első 1-2 hétben érzékeny volt, de már közel se fájt annyira !

A harmadiknál is így volt. Végül 1-1.5 évig szopiztak.

2019. jan. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hasonlóan alakult nálam is, mint a kettes válaszolónál. Az elsőnél sebes lett mind a 2 mellbimbóm, a baba szinte vért szívott, mert szopinál újra és újra felszakadtak a sebek. Már sírtam szoptatáskor. Kb. 2 hétig tartott. A másodi ég és föld. Picit fájtak a mellbimbóim az igénybe vételtől, de nem sebesedtek ki, és nem volt szükségem védőkrémekre sem.
2019. jan. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Érzékeny volt valamennyire, de nem volt az a szenvedéses, kisebesedős-kenegetős-bedurranós, mint az elsőnél. (Viszont császár után a méhösszehúzódás szoptatás közben sokkal durvább volt.)
2019. jan. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az érzékenység újrakezdődik, viszont az anyuka tapasztaltabb, nagyobb eséllyel kezdi jó tartásban a szoptatást. Persze a baba ügyességén legalább annyi múlik.
2019. jan. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Elsőre se volt olyan vészes, picit sebesedett ki, de gyorsan meggyógyult. 2 évet szopott a lányom, másfél év szünet, és megszületett a kisfiam. Most lesz 4 hetes, minimális érzékenység volt az elején, sebesedés egyáltalán nem. A tejbelövellés viszont ugyanolyan fájdalmas volt, de legalább csak egy hétig volt nagyon rossz, anno vagy egy hónapig.
2019. jan. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Borzasztó sebesre szívta a gyerek a mellemet, az első 3 napban. Ráadasul jól sem lakott. Akkor lakott jól, mikor a növér jól rárakta, de akkor a mellem sem fájt. Mire mentünk haza a kórházból, addigra tanultam meg a technikát, utána még 1-2 hétig fájt, mivel, hogy sebes volt, de azzal együtt gyógyult is. 2. Babát gond nélkül sikerült szoptatni. Rémálmomba se jöjjön vissza az a fájdalom mint akkor!
2019. jan. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!