Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ez tényleg eretnekség, veszély...

Ez tényleg eretnekség, veszélyes stb?

Figyelt kérdés

4,5 hónapos babám pár hete már csak félig anyatejes, ráadásul már csak fejt tejet fogad el mert a pótlás miatt cumizavaros lett. Minden cseppje kincs, tényleg, mert napról napra kevesebb van.


Szóval a kérdés: a frissen lefejt tejet amikor odaadom neki, nem mindig eszi meg mind. Néha megmarad 30-40 ml amit én nem akarok kidobni, hanem további bacitenyésztés nélkül azonnal elteszek a mélyhűtőbe. A csomagolásra ráírom, hogy “GYORSAN” ami annyit takar, hogy melegvízzel kell kiolvasztani és azonnal fogyasztandó.


Egy barátnőm szerint viszont ki kellene öntenem, mert ez veszélyes. Nem tudom, szerintem ez semmi ahhoz képest, hogy talán néhány héten belül már a földről fogja nyalni a koszt menthetetlenül.... egy újszülöttnek nyilván nem adnék ilyen tejet, de ugye jól gondolom, hogy egy ekkora babának így eltéve ez már nem veszélyes?


2019. febr. 1. 10:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
36%
Minek ráírni?
2019. febr. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%
En nem latok ebben semmi rosszat. En mondjuk siman a hutobe tennem es odaadnam a kovi etkezesre. Vedono azt mondta, hogy 24 oraig oke a fejestol hutoben. Ha nem olyan sok, elfogy, nem?
2019. febr. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 közepessüti65 ***** válasza:
68%

A "hivatalos" eljárás az úgy nézne ki, hogy előtte, a hűtőbe kellene betenni két órára hátra a polcra és nem az ajtóra, két óra múlva simán be lehet tenni a fagyasztóba. Miért nem teszed előtte a hűtőbe kicsit?

A lefejt anyatej először még elég langyos azért kell a hűtőbe betenni, hogy előtte lehűljön egyforma hőre, hogy fagyasztható legyen.

De semmi baja nem lesz szerintem így sem.

2019. febr. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 közepessüti65 ***** válasza:
86%
Egyébként az így eltárolt anyatej több mint fél évig fogyasztható. A "GYORSAN" helyett a dátumot írnám rá, amikor elrakom.
2019. febr. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 közepessüti65 ***** válasza:
86%
Jah, és igen hűtőben is eláll 2 napig. De utána le kell fagyasztani vagy kiönteni.
2019. febr. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
12%

Az.

Magatoknak is visszafagyasztod a már felolvasztott húst kockáztatva a fertőzéseket?

Mert ez ugyanaz.

Beleevett, benne a nyála tele bacival, nem szabadna eltenni.

2019. febr. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
49%

"Magatoknak is visszafagyasztod... "


frissen lefejt tejről van szó, nem felolvasztottról.


Én a hűtőbe tenném, nekem az a része nem tetszik benne, hogy a leírásod alapján azt a maradékot fagyasztod, amiből ivott. tehát konkrétan ami a cumisüvege alján maradt. Szóval ezt vagy a hűtőbe tenném vagy meginnám én (utóbbit csináltam a lefejt maradékokkal). Fene tudja, a baba nyálából mi kerül bele, ami amúgy nem veszélyes, de kiolvasztás során elszaporodhat és úgy mondjuk már képes problémát okozni.

Vagy ha mindenáron fagyasztás, akkor később max fürdésre használnám el. Pihepuha volt a baba bőre a fagyóban maradt tejektől (nem itta meg, kiolvasztás után büdös volt, én is annak éreztem, így egy idő után már célirányosan a fürdővizében landolt)

2019. febr. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Hat én pont azért raktam a fagyóba, mert szerintem ha a szájából belekerül valami baki, az előbb fog a hűtőben pár óra alatt gondot okozni, mint hogy lefagyasztom és amikor eloveszem (napokon belül) akkor azonnal odaadom 🤔
2019. febr. 1. 11:14
 9/23 A kérdező kommentje:
Azt h GYORSAN a azért írom ra, hogy tudjam melyik az a fejt tej amibe már beleevett, ergo gyorsan oda kell adni. Amit sterilen fejek azt hűtőben olvasztom ki fel nap alatt kb
2019. febr. 1. 11:15
 10/23 A kérdező kommentje:
6os, ügyesen odamondtál. Ne zavarjon össze a tény, hogy a leírásban frissen fejt tejről van szó, nem pedig egyszer már ki olvasztottról.
2019. febr. 1. 11:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!