Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A nikotin bele kerül a tejbe?

A nikotin bele kerül a tejbe?

Figyelt kérdés
2010. jún. 30. 22:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen és sok problémát okozhat a babának.
2010. jún. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen!
2010. jún. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen.


"3.1.2. Dohányzás


Minden szoptató nő ezerszer is meggondolja, vegyen-e be akár egyetlen fájdalomcsillapítót is a szoptatás alatt. Holott, ha gyógyszerszedés válik szükségessé, az esetek túlnyomó többségében bevehetjük, mert a hatóanyagnak csupán töredéke kerül a baba szervezetébe. Ugyanezt a nikotinról sajnos nem mondhatjuk el. Rendkívül gyorsan átmegy az anyatejbe, koncentrációja az anyatejben az anyai vérplazmában mérhetőnek háromszorosa is lehet, felezési ideje pedig kilencven perc, vagyis egy adott érték másfél óra alatt csökken a felére. A napi sok szálat elszívó anya tehát gyakorlatilag állandó nikotinhatásnak teszi ki csecsemőjét. És akkor a cigarettában található többi mérgező anyagot még fel sem soroltuk. Nincs olyan tudományos kutatás, mely válaszolt volna arra kérdésre, hogy napi hány szál cigarettától kezdve jelent a nikotinmennyiség nagyobb veszélyt a gyerekre, mint amekkora előnyt a szoptatástól várnánk. Egységes a szakemberek álláspontja abban, hogy szoptatás mellett egyetlen szál cigaretta elszívása sem engedhető meg. Ha azonban olyan erős a függőség, hogy ez nem oldható meg, alacsony kátrány és nikotin tartalmú cigarettából legfeljebb ötöt tartanak megengedhetőnek. Minden egyes esetet gondosan mérlegelni kell, hiszen az anyatej immunanyagainak éppen a dohányos családokban felnövő, légúti betegségek kockázatának leginkább kitett kisgyerekek látnák hasznát. Az anya dohányzása csökkenti a tejmennyiséget, gyengítheti a tejleadó reflexet.


Problémák a kisbabánál:


A nikotinterhelés növekedésével egyenes arányban a következő problémákat figyelhetjük meg a kisbabánál:


gyakran hány, sír, keveset alszik

gyarapodása sokszor nem kielégítő

gyakoribbak a felsőlégúti fertőzések, az asztma

a dohányos szülők gyerekei felnőttkorukban gyakrabban válnak maguk is dohányosokká.

Ha ráadásul a családtagok a kisbaba jelenlétében dohányoznak, az anyatejen keresztül felvett nikotin mennyiségét a passzívan belélegzett adag is növeli. Azt gondolhatnánk, hogy ekkora kockázatnak aligha teszi ki bárki is a gyerekét. A valóságban azonban minden ötödik szoptató anya dohányzik, és statisztikai adatok szerint a szoptatást is előbb abbahagyják, mint a nem dohányzók.


Fontos tudni, hogy sosem késõ lemondani a cigarettáról. Aki a várandósság elsõ hat hónapjában szokik le, jelentõsen csökkentheti a magzatra leselkedõ veszélyeket."


[link]

2010. jún. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen!

Én szoptatás alatt nem mertem már enni sem nehogy valami baj legyen...a nikotin,gyógyszerek,ízek,aromák minden átmegy a tejbe.

Egyszer amikor nagyon kiborultam akkor elszívtam 1 szál cigit és iszonyatos bűntudtaom volt utána mert tudtam hogy ő is érezte sajna...és az csak 1 szál volt.

2010. júl. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
IGEN
2010. júl. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Állítólag 1 szálat még megszűr a szervezeted a 4-5 szál már kimutatható.
2010. júl. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!