Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan hozzam vissza a tejem?...

Hogyan hozzam vissza a tejem? Egyre kevesebb és a picike még csak két hetes. Segítsen valaki-2 hetes baba mamája

Figyelt kérdés
2010. júl. 1. 12:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem is pont ez a problémám!Én tegnap vettem homeós bogyót/Urtica Urens 5ch/!!Ma már rendesen volt tejem,pedig csak 2-szer vettem be tegnap!:)Egy nap 2*5 golyót kell szedni!Mellé rengeteg folyadékot megiszok!:)2 hetes Maja anyukája!:)
2010. júl. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

tedd a picidet minél többet mellre, akár óránként is, vagy sűrűbben, ahogy kéri + nekem nagyon bejött a fejés, a 7-7-5-5-3-3-2-2-1-1 perces fejés váltva a két mellből + urtica urens 5ch homeós bogyók, napi 2x5 + alkoholmentes sör és sok pihi.

itt egy tökjó oldal: www.lll.hu, nekik írni is írhatsz, hívhatod is őket, nagyon segítőkészek

2010. júl. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

az alábbi idézet nagyon igaz:

"A tejképződés kitűnő példa a kereslet-kínálat elvének működésére. Kezdetben az Ön szervezete nem tudja, hogy csecsemőjének mennyi tejre van szüksége. Azáltal, hogy gyakrabban szoptatja csecsemőjét, az Ön szervezete automatikusan alkalmazkodik, és a tejképződés a csecsemő igényeinek megfelelően alakul. "


igyál sokat, pihenj sokat ezek általánosságok és egyél rendesen.

2010. júl. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, mi 5 hónaposak vagyunk és én is küzdök néha a tejmennyiséggel, de mindig sikerült visszahozni, így eddig csak szopizott a babám. Ezen az oldalon kaptam sok segítséget, összefoglalnám, hogy nekem mi vált be.

1. Gyakran mellre tenni (ez tényleg hasznos, viszont az én kisfiam elég lusti, ezért ha már kevés a tej, akkor nem szopozik :( szóval ilyenkor én inkább fejtem.

2. fejés (beruháztam egy Avent kézifejőbe, és amikor érzem, hogy kevesebb a tejem fejek minden szopi után.

Kipróbáltam a váltott melles 7-7, 5-5 ,3-3, 1-1 perces fejést is, és meg is hozta az eredényét.


Ezekkel a fentiekkel viszont mindig csak egy bizonyos mennyiségű tejet tudtam termelni, ami jó volt, de most hogy már nagy a babám, nem volt elég.

3. Elkezdtem szedni a more milk tablettát és attól tényleg több tejem lett, kb. a 3. naptól. (sajnos ez elég drága, viszon én úgy gondoltam, hogy egyszer érdemes kipróbálni, sztem ha tápot veszel az sem olcsó, hál'Istennek bevált :)


Ezen kívül kb. 3 liter folyadékot iszom naponta, néha a férjemmel sörözünk :), ő rendes sört én meg alkoholmentes maláta sört :), illetve van hogy reggelire maci kávét iszom.

Hát ennyi kb. Remélem sikerül visszahozni a tejcit. Ne add fel! nekem is volt pár nehezebb napom és sikerült.

2010. júl. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
És pihenj sokat! Nem fontos most a háztartás, ne idegeskedj rajta, és máson sem, csak a baba számít, oké? A nyugalom és a pihenés csodákat tesz :)
2010. júl. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hasonlóképpen jártam.Már nem tudom milyen idős volt a babám,de icipici az tuti(pár hetes),amikor elkezdett csökkenni a tejem.(Ő nem szopott sose,lefejt tejet kapott,mert születése után volt egy kis gond,és egy napig nem találkoztunk,és sajna nem tanult meg szopni.)Szétidegeltem magam,hogy most mi lesz a babámmal,ilyen picin tápszeres lesz.... Majd lett egy klassz mellgyulladásom.Itt volt az a pont,hogy eldöntöttem,hogy elapasztom a tejem,mert ez így nem állapot!Elkezdtem borogatni hidegvizes ruhával,éjjel csak annyit fejtem,hogy épp ne fájjon,és képzeld!!!!Ismét lett tejem,nem is kevés,és azóta is azt eszi a kisfiam,pedig ma már 3 hónapos. :) Szóval ezt csak azért írtam le ilyen hosszan,hogy lásd,hogy ha nem görcsölsz rá,simán menni fog! :) Ügyesen,és jó babázást! ui.:ha mégse sikerül,akkor meg marad a táp,ettől te még jó anya maradsz ;)
2010. júl. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A More Milk összetevői:

- ánizsmag, édeskömény (Laktoherb teában ez van)

- görögszénamag


Én a görögszénamagot vettem meg, mert jóval olcsóbb, mint a More Milk. És bejött! Látványosan megdobta a tejem mennyiségét. Próbáld ki te is, nem vesztesz vele.

2010. júl. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Miből gondolod hogy kevés, egyre kevesebb a tejed?
2010. júl. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat ezt a 7-7..5-5 izét bocsi de nem értem most 7 perc mind2 mell..aztán öt és igy tovább?ezel csak az a baj hogy leszakad a bombóm ugy fáj már..a kicsikém pedig aktivitását kb 10 percig mutatja és ráalszik..nem tudom a fejegetés jo mert most azzal probálkozom kínok árán h kifejek ha már nem eszik..de igy is alig van
2010. júl. 2. 11:56
 10/10 anonim ***** válasza:

7 perc egyik mell, 7 perc másik mell, 5 perc egyik mell 5 perc másik mell, 3-3, 1-1.

Remélem sikerülni fog. Sajnos fájó bimbóra nem tudom mi a jó tanács, mert nekem nem volt. De hátha tud még vki segíteni.

2010. júl. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!