Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Valaki segítsen? Magam után...

Valaki segítsen? Magam után fizetem a tb-m, ha megszületik a baba akkor az állam fizeti utánam, vagy továbbra is magamnak kell? Ha igen mennyi ideig fizeti? És automatikusan folyamatosan lesz tb-m vagy intézni kell valahogy?

Figyelt kérdés
2011. febr. 11. 09:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell fizetned, akkor gyesen leszel így tb támogatott is leszel. Majd amikor ezeket intézed a MÁK-nál kérdezz rá, ők megmondják, kell e kitöltened valamit, de nekem nem kellett.
2011. febr. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az kimaradt, hogy addig leszel támogatott, amíg gyesen vagy. Azaz 2-3 évig.
2011. febr. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Szia!

Én is magam után fizetem 16 éves koromtól. Vagyis anyám fizeti utánam, utalással, a mai napig.

Tavaly született a kislányom és továbbra is kell fizetnem magam után. Söt! Pont ezen a héten küldött az APEH nekem egy levelet tele csekkekkel és egy listát az éves tb járulékról. Ami márciustól 5100 forint lesz. Szóval módosítani kell az állandó utaláson. Nem örültem neki :( De igen folyamatosan kell fizetni és folyamatos lesz a tb. Csak a piciét fizeti az állam.

23/N

2011. febr. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Nekem nem kell fizetnem, mivel hivatalosan is a gyessel együtt jogosult vagy a tb-re. Menj be a hivatalba és kérdezd meg, ott megmondják neked. Én még ott kaptam is egy papírt, hogy tb támogatott vagyok!
2011. febr. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2011. febr. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

09:40-nek:

Komolyan? Te mostanában intézted? Akkor nem értem minek küldözgetnej nekem egy évre elöre csekkeket. Melyik hivatalhoz menjek? De jó tudni hogy fél éve feleslegesen fizetem :(

2011. febr. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem jelentetted be, hogy közben szültél?
2011. febr. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
APEH-nak nem, csak a MÁK tud róla, mert mindent oda kellett beadnom. Ezek szerint az adóhivatalnak is be kellett volna? A fene egye meg, miért nem állnak kapcsolatban egymással ezek a szervek :(
2011. febr. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Próbáld meg felhívni őket! Lehet, hogy valamennyit vissza tudnak fizetni... bár, sajnos a törvény nem ismerete nem mentesít... Remélem, sikerrel jársz!
2011. febr. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Köszi szépen az lesz!! Nagyon sokat segítettél!!!:)
2011. febr. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!