Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A párotok segít nektek a...

A párotok segít nektek a baba/babák/körüli tehendőkben? Az én párom semmiben minden rám marad. A múltkor megkértem, hogy segitsen fürdésnél, a füle botját nem mozditotta. Sokszor úgy viselkedik mintha nem az ő gyerekei lennének! Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
2010. okt. 5. 15:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én közöltem, hogy ma ő csinálja, mindent kikészítettem, majd pápá, és elmentem tornázni.

Mire hazaértem persze senki nem aludt, de megvolt a vacsi, a fürdés, tiszta, illatos gyerekek, itták a kakaót. Az altatás rám maradt, de az már semmi:)

Nem kérni kell, közölni, hogy ez a feladat, tessék végrehajtani, mert te most nem érsz rá.

2010. okt. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

nem akarlak elkeseríteni, de az én férjem MINDENBEN segít. éjjel etet, ha látja, hogy dolgom van akkor kérés nélkül ki-bepakol a mosogatógépből, ha úgy adódik tereget, ha kell főz. Természetesen én vagyok otthon, szóval nagyjából mindent megcsinálok, de van hogy úgy jön ki a lépés, hogy besegít és sosem kell kérni. A fürdetés az fixen mindig az övé és a hétvégi játszózás is, azalatt csinálom a komolyabb takarítást.


Nálunk az lehet a titok, hogy ő ezt látta otthon is, az apósom is mindig kap otthon kis feladatokat (pl. ő porszívózik), de anno is tudott pelenkázni, főzni ő is, szóval a férjem ezt látta normálisnak.


Ahol a fiú azt látja, hogy az apa ül a fotelban, meccset néz, anyjuk meg robotol, ott majd nála is ez lesz a normális.

2010. okt. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
szia! szerintem ez vagy jön magától vagy nem... erőltetni semmiképpen sem lehet. Nálunk a férjem fürdeti sokszor, játszik vele, vigyáz is rá amikor ráér. De szívesen csinálja. 4 hónapos a kisfiunk, így van az elejétől fogva.
2010. okt. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én párom is segít mindenben. Ő viszi teljes egészében a kertet, de bent is bármikor bevásárol, elmosogat, felporszívóz, kérés nélkül is.

A gyereknél ugyanez, kezdettől fogva ő fürdet, bármikor átpelenkázza, játszik vele, megeteti, stb. Sőt, sokszor rá tudom bízni, és addig én elmegyek ide-oda, ahová kell.

2010. okt. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nálunk a gyerek körül alapvetően mindent én csinálok, nem pelenkáz, nem fürdet, nem sétáltat, altatni és etetni meg leginkább én tudok, mert a kicsi - mivel mindig velem van - csak tőlem fogadja el (még főleg szopizik). Max. 2-3 órára tudom ráhagyni, akkor is próbálom úgy kihozni, hogy ne kelljen altatni és etetni, sőt pelenkázni se.. VISZONT ezen kívül itthon sokat segít, főz, takarít, tereget. Inkább a házimunkát vállalja, mint a kicsit. Ő ilyen, nincs önbizalma a gyerek ellátásához, ill. egy részéhez kedve sem. Én néha szívesebben cserélnék vele, mert azért fárasztó napi 24 órában minden idegszálammal a kicsire koncentrálni, de legtöbbször kibújik alóla. Néha rosszul esik, pedig nem panaszkodhatok, mivel amúgy segít, csak nem ebben. Ez van.
2010. okt. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szia! Én megértelek. Sajna nekem sem segít sokat. Néha bevásárol, vagy eljön velünk, h. ne egyedül cipeljek, de más házimunkát semmit nem csinál. Mondjuk sokat dolgozik, és itthon is folyton csöng a telefonja (ettől is idegbajt kapok), és pihennie is kell, ezt tudom. A legrosszabb, h. nem mer kettesben maradni a gyerekkel, mert attól fél, vmi baja esik, és ő lesz a hibás. De megmondtam neki, hogy ha ő eljárhat heti 1x uszodába a barátaival, én is el fogok járni kondizni, és addig ő lesz a babával. Néha elaltatja a gyereket, mert közben ő is alszik és kényelmes neki...
2010. okt. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Az én párom amiben tud, segít. Pl. első naptól kezdve Ő fürdeti a kislányunkat. Ez az Ő dolga :) ha főzök,vagy sok a dolgom megeteti, pisis pelust cserél,(kakisat nem vállalja :D) öltöztet és ha este nagyon fáradt vagyok, akkor Ő altatja el a gyerkőcöt. délután 5ig dolgozik, de amint hazaér átveszi tőlem a csöppséget, ha nincs itthon dolga. Végeredményben megcsinál mindent a kakis peluson kívül. (amin anyósomék csodálkoznak is, mert szerintük a fiuk sose volt gyerek centrikus... na de hát mégis csak az Ő babója :))

9hós kislány anyucija

2010. okt. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Kicsit hasonló, de nem ennyire rossz nálunk a helyzet. Próbáld vele megbeszélni. Nálunk az jött be, hogy bizonyos dolgokat ő csinál, az ugyan nem sok, de nekem nagy segítség. És igaz az is, hogy nem sokat van itthon.( Nálunk a nagyobbat ő fürdeti, odaadja neki a vacsit, mesél neki. Közben én a kicsit - 3 hónapos - rendezem el, fürdetem, etetem.)
2010. okt. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ettől én is kivagyok. Férjem azzal mentegetőzik, hogy ő elmegy dolgozni, én meg itthon vagyok. Vagy hogy azért vagyok gyesen, hogy ellássam a gyerekeket.

De ha ő hazajön, pihen egy órát, mert fáradt, este filmet néz ,mert érdekli, neki van hétvégéje, van szabadsága, nekem napi 24 órás, heti 7 napos gyerekfelügyelet van...

Kint bármit megcsinál, füvet nyír, kertet ellátja, fát vág, de a gyerekek az utolsó , amit bevállal, vagy ha igen, az sem tart sokáig, mert jön, hogy lehet éhes, lehet álmos, pisilni kell...

Pelenkázni őrült ritkán, akkor is veszekedés árán. Fürdésnél segít vizet engedni, azt kiönteni, tápit csinálni, de fürdetni nem fürdet. Most volt egy időszak, hogy nagylányommal fürdött, -nem is értettem, de nagyon jól esett kicsit kiszakadni a mindennapokból...

Örök vita, hogy ő elmegy gyesre, én meg dolgozzak- néha lenne is hozzá kedvem, csak a gyerekeket sajnálom...

Szóval nem tudom, hogy azok, akik munka mellett ennyit segítenek otthon, hogy csinálják, én nem tudom rávenni férjem se szép szóval, se ráhatással, se vitával, semmivel már több, mint 2 éve...

De néha ő is szembesül vele, hogy pl kislánya a héten még nem volt a kezében...

2010. okt. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ferjem 7-15-ig dolgozik es kb. 15:30-ra van itthon. Ilyenkor atveszi egy kicsit a babat, jatszik vele de nem is lehetne maskent mert a fiam olyan apas, hogy ahogy megjelenik maszik oda hozza, ha kimegy a nappalibol szabalyosan szaguld utanna. En le vagyok ejtve. Igy, ha nagyon faradt is kenytelen vele foglakozni. :) Aztan o is leul pihenni, megnezi a hireket, furdik/zuhanyzik. Ugyhogy kb. 1-1,5 orat van vele a baba miutan hazajott. Utanna megint en veszem at. Segit a furdetesnel de alltalban en furdetem a kicsit. A mosas az o dolga es a vasalas is. Vasarnap focit vagy forma 1-et nez es ezalatt szokott vasalni. Nekem ez igy tokeletes, neki kikapcsolodas. :) Kethetente egy delutant/estet vigyaz a babara amikor en baratnozok vagy elmegyek kikapcsolodni. Kethetente meg o megy es en vigyazok ra. A takaritas ram marad de szivesen elvan a picivel amig porszivozok, felmosok vagy kitakaritom a furdot.
2010. okt. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!