Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nektek is van olyan, hogy...

Nektek is van olyan, hogy egyik nap szerettek szoptatni másik nap meg a határok közepére sem kívánjátok?

Figyelt kérdés

Imádom a babàm és 10 hónapja szoptatom.De néha rám jön, hogy ez nyűg. Hogy jó lenne ha más is tudta volna etetni,altatni,éjszakàzni.Jó lenne néha egy pohár bor vagy csak megnèzni egy műsort de nekem cicin alszik el a baba...És ott is marad. Nem tudom mennyit szopzik,lassan hízik,sokat ébred éjjel, harap és fáj. Szóval néha előntenek a negatívumok. Nektek is van ilyen?

Amúgy többségben szeretem csinálni és ha leakarna válni a szopiról talán még én nem lennék kész rá mert jó összebújva veled


2019. febr. 23. 17:25
 1/6 A kérdező kommentje:
*Hátatok közepére sem
2019. febr. 23. 17:26
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerencsére csak akkor amikor valahova mrnni kell


Utálom ha új hely, és keresni kell hol tudom kulturált módon megszoptatni.

Nem szeretem h nem vehetek fel akármit; elöl nyithatónak kell lennie, vagy felhúzhatónak, vagy lehúzhatónak.


De nem a szoptatástnem szeretem, hanem a vele járó körülményességet ha nem a saját környezetünkbem vagyunk


De rosszabb ilyen szempontból a tápis babákkal



Éjszakázást borom


Heti 1-1 alkalommal iszom 1 pohár bort ( laktációs tanácsadó szerint is lehet)



Nekem is mostanság cicin alszik el, deegyébként éberen teszem kiságyba

Hát/ tarkósimi én alszik


Ha nem alszik el cicin, akkor utána más is el tudja altatni ( papa-mama-apja)

De ezekre tudatosan szoktattam.



DE

Mindebben partner a babám is.


Úgyh szerencsére nem


Teljesen megértem hogy gyakran nyűg így neked


Nekem is az lenne!


8 hós baba anyukája

2019. febr. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Első babám félig anyatejes volt, 6 hós korától pedig csak tápszeres. Most a második baba kizárólag anyatejes. Azt kell mondanon hogy a tápszerrel egyszerűbb volt az életünk. Először is bármit felvehettem,bárhol meg tudtam etetni, nem kellett agyalni azon hogy vajon hol tudom megszoptatni terepen. Bárki meg tudta etetni tápszerrel, igy könnyebben tudtam magamnak szabadidőt csinálni. Este bevágta a tápszer adagot, egész éjjel aludt. Anyatejes babám meg egész nap szopizik, kicsiket eszik sokszor, én vagyok a cumija is, éjjel felkel vagy 3x is enni. Nagyon fárasztó.
2019. febr. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem mindenkinél van ilyen.

Nekem is egyre fárasztóbb, lassan 20 hónapos, és nincs szívem elválasztani. Annyira fontos neki a szopizás, hogy még nem tudom leválasztani. Pedig néha jó lenne.

Máskor meg olyan jó összebújni, és érezni ahogy cirógat. 😍

2019. febr. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hú nekem a végén már nagyon elegem volt: jött a foga, harapott, mindenre figyelt közben csak oda nem ahova kellett volna, izgett-mozgott és rángatta a cicit, nyilvános helyen szívás megetetni én meg nem vagyok ilyen Tesco közepén is szoptatok ősanya, utáltam hogy nem vehettem fel bármit mert a mellemet ki kellett szabadítani anélkül hogy pucérra vetkőzzek, nem volt neki elég a tej és ezért éjjel is 2-3x kelt; ilyenkor persze csak a mellem kellett, apuka mehetett amerre látott, tette is úgy ordított a gyerek amíg cicit nem kapott én meg emiatt zombi voltam, altatni is több órás tortúra volt, ha véletlenül kiszabadultam otthonról egy istenverte pohár bort nem ihattam meg mert majd’ belehaltam a bűntudatba.

7 hónaposan aztán gondolt egyet és magától szokott le (szerintem érezte hogy itt az ideje) és tápszeres lett. Komolyan mondom, a legjobb dolog ami történt velünk, olyan megkönnyebbülés volt. Azóta alszik egész éjjel, egyszer sem kel este 8 és reggel 8 között. Ha elmegyünk valahova viszek vizet termoszban belezuttyintom a kimért tápszert és kész is a hami bárhol bármikor. Ihatok egy pohár bort amikor szeretnék. A férjem és a nagyszülők is tudják altatni és etetni a babát mert megkapja a cumisüveget és elalszik magától az ágyában. Felvehetek amit szeretnék. A mellem nincs sebesre harapva.

Nekem sokkal könnyebb az életem így, a család is végre alszik és sokkal kiegyensúlyozottabb mindenki. Külön öröm, hogy magától szokott le így trauma sem volt neki. Ha ezen örlődsz akkor neked is ajánlom, persze minden gyerek más stb de 1 éves kora után sokkal nehezebb lesz elvenni tőle mert már tudatosabb lesz a baba. Nem egy ezzel kínlódó anyukát ismerek aki későn határozta el magát de a gyerek egyszerűen annyira ragaszkodik már a cicihez hogy szenvedés az egész mindenkinek.

2019. febr. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
en az elso pillanattol utaltam az egeszet es 3 het utan abbahagytam. az egesz gyerekugy szamomra legundoritobb resze a szoptatas volt.
2019. márc. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!