Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt szabad szója...

Szoptatás alatt szabad szója joghurtot enni? És abban az esetben, ha a baba esetleg tejallergiás, akkor ez engedélyezett alternatíva?

Figyelt kérdés
(már van időpontunk dokihoz de igyekszem addig is tájékozódni és minimalizálni a tejes dolgokat. A szójában azonban a hormonháztartásra is ható anyagok vannak ezért nem vagyok benne biztos.)
2019. márc. 5. 12:58
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Igen, legalábbis én simán megenném, a tejallergiás is ehet szóját.
2019. márc. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
A szója minden formában kerülendő. Egyrészt fitoösztrogént tartalmaz, másrészt szelet csinál, ami komoly hasfájást tud okozni.
2019. márc. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%

Kerüld.

Elég gyakori keresztallergén, 2 évesemnél aki tejallergiás pl nagyon durva hasmenést okoz a szója,ami kicseszés mert rengeteg mindenben van, de ez van.

Amúgy sem egészséges mint feljebb írták.

2019. márc. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Amúgy van kókuszjoghurt, még finomabb is :) utolsó voltam.
2019. márc. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Jaj, de nagyon okos anyukák járnak ide. A szója nem méreg, ráadásul mindenben van, ki sem tudod kerülni. A szojaallergiásoknak muszáj, de itt nincs erről szó. Ne egyél egész nap szóját, de ez minden más élelmiszerre is igaz, nem szabad egyoldalúan táplálkozni. Ha megeszel napi egy szojajoghurtot attól semmi bajotok nem lesz. Ha a baba nem bírja, akkor természetesen hagyd abba. Ha valaki nagyon szojaparás akkor vannak, kokusz, rizs desszertek, én legtöbbször köles pudingot főzök magamnak, az is finom.
2019. márc. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A tejallergiasok kb. 30%-a erzekeny tudtommal a szojara is. Meg lwhet probalni, aztan figyelni a tuneteket, kiveve, ha most meg tart a 6 het nulldieta tejfeherjere (es tojasfeherjere, az viszont gyakran jar egyutt). Ha mar legalabb 6 hete megy a nulldieta, akkor megprobalhatod a szojat, erdemes etkezesi naplot vezetni. Felirni, hogy mikor, mennyit ettel belole, es figyelni bortunetet, nathat, hoemelkedest-lazat, hasfajos tuneteket, refluxot, szeklet allagat es gyakorisagat, es ha van barmi tunet, akkor lefotozni, elmenteni, hogy az orvosnak meg tudd majd mutatni.
2019. márc. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Vegán vagyok és szoptatok. Igaz szójajoghurtot pont nem szoktam enni, de heti 1x szoktam tofut vagy ritkán szójatejet.

Amúgy normális mennyiségben egyáltalán nem káros a szója annak aki nem allergiás rá. Szerencsétlen csak egy hüvelyes, de sok ember úgy beszél róla mintha kb méreg lenne...

2019. márc. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm nektek a válaszokat!
2019. márc. 7. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!