Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti milyen alternatíva szerint...

Ti milyen alternatíva szerint szoptattok? Mást mond a kórház, megint mást a védőnő, meg persze a gyerekorvos is!

Figyelt kérdés

5 napos a kisbabám, amíg a kórházban voltunk átlag 3 óránként mellre tettem, de persze csak előtej volt, így annyira nem jelentős az akkori technika. Tegnap jöttünk haza a kórházból, egész örültem neki hogy kezdünk belerázódni, erre minden borult.

Már az esti 7 órás etetés is 2 óra hosszúságú lett (20 perc egyik cici, 20 perc másik cici, büfiztetés, próbáltam letenni de folyamatosan sírt, így újra cici, cici, cici) de jóformán folyamatosan evett. Gondoltam, most aztán bealszik a drága.

Éjfélkor felébredt, és persze sírt, cuppogott, a kezét ette, stb, így cicire tettem: újabb 2 óra.

Aztán 5-kor újra a 2 órás cirkusz. 7 órakor letettem, de 7:45-kor már megint fent volt. Borzasztó!

Olyan fáradt voltam, hogy a férjem kezébe adtam a gyereket, csináljon vele amit akar, én képtelen vagyok megszoptatni, hisz totál kiszívta mindkét cicimet. Egy csepp nem volt sehol sem! Meg kész voltam fizikailag is, meg mindenféle téren. Ja, és belegondoltam, hogy ha ez így megy hosszú távon, abba beleőrülök.

A kisfiamat annak idején nem tudtam szoptatni, most remélem sikerülni fog, de valami rendszert vagy technikát találni kéne!


2012. dec. 21. 18:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Még csak 5 napos szegény! Ha van elég tejed, valószínűleg hamarosan rendeződnek a dolgok. De az éjszakát még egy jó darabig nem fogja átaludni.
2012. dec. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
58%

Ahogy az 1. is írta!Mit vársz egy 5 napos csecsemőtől?Neki is meg kell tanulnia szopizni és ki kell hogy alakuljon a kereslet-kínálat.Ez a normális és butaság mindenféle tuti módszert keresni ,amit a védőnő/doki/ismerős adhat.A te babád ilyen.És a szoptatás valóban nem minden esetben leányálom.Kisfiam 10 hónapos múlt és a mai napig nem alussza át az éjszakát,kelünk 3-4 alkalommal minimum,mert még mindig szopizik.

Én ugyan így voltam,mint te az elején és túléltem.Ahogyan sokan mások.

Rengeteg türelem kell és nem feladni rögtön az elején.Ha van tejed,akkor mindenképpen várj még megtanulja ő is,hogy hogyan is kell ezt csinálni.A rendszert majd ő kialakítja.Arra később érdemes figyelni,hogy ne legyen komfort szopis és ne aludjon be a cicin.Ilyenkor meg kell kicsit simogatni,piszkálni a tarkójánál.Ettől is szophat nagyon sokáig,mert elalszik közben.

2012. dec. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Sztem 5 napos korban, meg kesöbb is, ez teljesen normalis, megszokott! :) Persze van, akinek ez jobban müködik, mindig 2-ön all a dolog.

A tejtermelesre teljes egeszeben igaz az La Leche Liga oldala. Röviden: kereslet-kinalaton alapul. Elöfordul, hogy hol kevesebbet, hol többet eszik, es az elözö keves miatt nem olyan sok termelött, de ez be fog allni. Amivel serkentheted: sokaknak az edeskömenyteak, jok a DM, drogeriakban kaphato filteresek is, es egy jo mellszivogep (sztem jobb az elektromos), amivel erdemes szopas utan meg kicsit lefejni, ameddig megy, hogy utana több termelödjön. De ha most is jol kiszivja, akkor szerintem amugy is több fog termelödni, lehet, most all be a megfelelö mennyiseg.

Meg az merült fel bennem, nem a kötödes, szoros testi kapcsolat (is) hianyzik neki, es emiatt van eddig a ciciden?

En sokat, sokaig szoptattam, es nalunk közben meg-megallt, testi kontaktust igenye miatt sztem, de ezt a reszet legalabbis teljesen normalisnak lattam. Viszont az az igazsag, a környezetemben elök nem igy allnak hozza, gyakran lepasszoljak a par napos-hetes gyereket, mert "nekik is jo feloras szabadidö" közben...stb, szoval ök ehhez is mashogy allnak, nem jatszanak annyit a szoptatassal sem, nekik ennek következmenyei nem olyan fontosak, erröl sztem nem is informalodtak elötte, es most igy döntöttek, a könnyebb utat valasztva.

2012. dec. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
A 2. kommenttel kapcsolatban: nalunk ki tudja miert (talan a szüleskor kapott epiduralis erzestelenitö hatasa?), az elsö 3 honapban annyira aluszekony volt, hogy minden cicibe belealudt, igy gyakran huzodott a kerdezöhöz hasonloan tovabb az etetes. De utana egyik naprol a masikra, hirtelen valtozott ez meg! Addig mindennel probalkoztam, mar elhuzodo sargasagra, allkapocsprobl-ra is gondoltam, a leirt technikakkal (levetköztetve hidegben szoptatni...stb) probaltam közben kisebb-nagyobb sikerrel ebresztgetni, de nem nagy sikerrel. Az elsö 3 honapra nyugodtan mondhatom, hogy semmi rendszer nem volt a szoptatasban! De nyugi, ennel nagyobb volt mellette a testi problemam, es mellesleg 16 honaposan aludta at elöször az ejszakat, es mindemellett a nagymamakra, rokonokra meg 10 perces vigyazasban sem szamithatunk (persze anyosom masok elött probalt szineszkedni, de csak beegette magat), külföldön lakunk, szoval mi igy vallalunk meg 2 testvert.
2012. dec. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
3. voltam.
2012. dec. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 xStefix ***** válasza:
90%

A kisfiam jelzései alapján. Elvégre az ő igényei szerint működik a dolog, nem? :)

De hogy ezt észben és lélekben is megszokjam, sokat segített a Liga. Ott minden fontos le van írva, a tejtermelődéstől a kötődésen át a praktikus tanácsokig.


Kérdező, az első hetek-hónapok bizony így telnek, ezt el kell fogadni! Most a szopi és te vagy a világ közepe és ez sok időt és energiát igényel. De idővel mindez javulni fog. Addig is, úgy rendezkedj be, hogy kényelmesen tudj szoptatni, akár sokáig is. És javaslom a hordozókendő használatát, sokban megkönnyíti az életet. :)

2012. dec. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális, minden kisbaba így működik az első pár hétben! Ahogy írták, még neki is meg kell szokni szopizni és a külvilágot is, nagyon megrázó élmény lehet a szülés...


Én mindig igény szerint szoptattam, volt, hogy 20 órát, fekve, alvás közben - főleg. Az első időkben nagy könnyebbség, ha megtanulsz fekve szoptatni minél hamarabb, hogy magad mellé véve az ágyban bele tudjatok aludni a szopiba. Ne aggódj, nem tudsz ráfeküdni, és ha nincs póló rajtad, ő megtalálja a melled sötétben is, tudom, ez furcsán hangzik, de még mozogni is tud abba az irányba valahogy :)


A hordozókendőt én is ajánlanám neked, főleg az első időkben nagyon fontos a tetskontaktus kiegészítésére, de az is nagy segítség, ha meztelen testetekkel bújtok egymáshoz a takaró alatt, hiszen neki az anyaszag, a tejszag és a cici a lényeg még hónapokig. Kitartást kívánok neked, hidd el, hamar elmúlik ez a sokáig szopós időszak, ahogy megerősödnek az arcizmai, már nem 20-30 percig tart egy mell, hanem 4-5 alatt végez majd, akkor meg majd az lesz a fura :)

2012. dec. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 coffeez ***** válasza:
72%

A hordozó kendőt én is ajánlom! Sokszor azért is cicit kérnek, ha Te hiányzol Neki. Ha érzi az illatod, a szívdobbanásod hallja, Ő is megnyugszik. Bár már nincs a pociban, de anya ott van mindig, ha kell. Főleg az elején nagyon hasznos. Meglátod, nagyon sokat segít a helyzeten! Kitartás! :)

A kereslet-kínálat beálltáig ez így fog menni, de Neki sem érdeke óránként "dolgozni" a kajáért. Egyre többet bír majd egyszerre enni, és egyre több fog termelődni. Ne add fel, sikerülni fog! Ha elbizonytalanodsz:

[link]

És ne feledd, minden fejben dől el!Ha tényleg akarod, menni is fog ;)

2012. dec. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
2 hetes a kisfiam es az elso heten nekunk is ez volt. Vegig sirta az ejszakat alig tudtam lenyugtatni. Most mar alakul, de csak mellettunk alszik el, a sajat agyaban nem. Fekve szoptatok en is, es elalszunk ,igy legalabb en is tudok pihenni. Mar kevesebbet sir, kezdi megszokni a kornyezetet. Nekem is sokaig tart egy etetes mindennel egyutt kb 45 perc. De nem banom, most az a legfontosabb, hogy megkapjon minden szeretet tolunk. Amikor megetettem es meg mindig nyugos atadom a ferjemnek es az o mellkasan nyugszik meg. Kell a segitseg egyedul nem konnyu. De megeri!
2012. dec. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
53%

Most az első hetekben nagyon tartsál ki, ha hosszú távon szeretnéd szoptatni. Igény szerinti szoptatás, a baba igényei szerint. És az első napokban jó is, ha minél sűrűbben teszed mellre, annál több tej fog termelődni. 2-3 óránként ez természetes, de a szoptatás hosszúságán próbálj meg rövidíteni, mert így tényleg nagyon kifáradsz te is. A baba az első 10 percben megszívja a tejmennyiség 80-90 %-át, a többi csak cicilés. Én így csináltam:

Váltott mellből szoptattam, amelyikkel kezdtem, abból csak 10 percet hagytam, utána átraktam a másik mellre, és azon hagytam ameddig akar, de max fél óráig, általában addigra már csak aludt rajta. A következő szoptatást mindig a másik mellel kezdtem.

Ahhoz, hogy sok tejed legyen, legyél te is nyugodt, igyál sok folyadékot, szoptatós teákat, az a babára is nyugtatólag hat. És pihenj napközben is kicsit ha tudsz, most nem a házimunka az első.

Persze nekem sem volt segítségem, de azért a régi öregek jól csinálták: a gyermekágyas kismamát körbevette a rokonság, főztek, mostak helyette, neki csak szoptatni kellett, meg pihenni. Nem véletlen. Az első hetekben minden kismamának jól jönne a maximális segítség!

Kitartás, pihenj, szoptass, bizony éjszaka is, az első két hét után már kialakul, jobb lesz a helyzet! Minden jót nektek!

2012. dec. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!