Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 hetes kislányom nem akar...

3 hetes kislányom nem akar szopizni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Császármetszéssel szültem, ami sajnos nem volt komplikáció mentes, több mint 4 óráig tartott a műtét, súlyosabban vérszegény lettem. Ez még nem is volt probléma, csak emiatt kicsit nehezebben tudtuk megtanulni a helyes mellretételt, ráadásul kicsi lányom 3940 grammal született, hulla gyengén megtartani sem volt könnyű, de már menne. A gond az, hogy a kis Mohójojóm rendkívül türelmetlen, és ahelyett, hogy szépen elkezdene jelezni, hogy éhes, rögtön üvölt, nem nyugszik meg, és ha végre sikerül "rácuppania" 5-10 perc után nem próbálkozik tovább, és sír. Tejem az elején volt bőven, meg fejtem is, amit fecskendőből kapott meg. De emiatt ugye egyre kevesebb van, az igénye egyre több, 5 perc szopizás után abbahagyja, és pótolnom kell emiatt. Fejek is mint egy fejőstehén, de alig jön össze 50 ml, a két mellből. Hogy tudnám rászoktatni, hogy rendesen egyen mielőtt teljesen elapad a tejem? Bimbóvédő sem tetszik neki.
2019. márc. 10. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

Azonnal szoptatáyi tanácsadót hívnék. Ő megnéz titeket és kidolgoz egy tervet, hogy mit hogyan csináljatok.

www.ibclc.hu

2019. márc. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
46%
Én nem kínlódnék. Átállnék tápszerre oszt csók. Ha dőlne belőled a tej, azt mondanám, hogy próbálkozzatok. Olyan kár ezt a szép időszakot kínlódásra pazarolni, amikor van egyszerű megoldás.
2019. márc. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
46%

Ne várd meg, amíg jelzi, hogy éhes.

Szánj rá 3-4 napot, tárazz be a mélyhűtőbe főtt kaját, kicsit futni fog a kecó, párod is készítsd fel, hogy most kicsit több hárul rá, pl. bevásárol.

Az ágy mellé tegyél kaját, és innivalót bőven. Aztán bújj össze a babával. Ha nem fázol, akkor akár félpucéran, hogy minél több legyen a bőrkontaktus.

Valószínűleg jó hosszú, maratoni szopizások lesznek, komfortszopival, cicin alvással. De ez a pár nap segíteni fog, hogy a kicsi újra megtanulja, hogy a tej a ciciből jön, és dolgozni kell érte. Nőni fog a mennyisége is.

Eszel, szoptatsz, alszol, ki se kelsz az ágyból.

A helyedben este adnék egy kis pótlást, az utolsó (fürdetés utáni) szopinál, hogy este mindketten tudjatok azért pihenni is.


Egy kis tejszaporító praktika is mehet: zabkeksz, rostos őszilé, karamalz, maci kávé, stb. De ez nem tesz önmagában csodát, csak segít átvészelni.


Növekedési ugrásoknál is ezt lehet bevetni, mikor úgy érzed, hogy kevés a tejed, a baba meg egész nap éhes.


Arra azért készülj kicsit, hogy csodák nincsenek. Lehet, hogy így is kell pótlást adni. Ebben az esetben kezeld úgy a tápszert, mint egyszerű étkezést, és a szopizás a léleknek táplálék. :) Már 100 ml anyatej (naponta, összesen) is elég ellenanyagot tartalmaz.

2019. márc. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Kicsim már 6 hetes, és úgy tűnik hiába próbálkozom. Elsőnek üzenném, hogy a kórházban az összes csecsemős nővér és 3 szoptatási tanácsadó is próbált segíteni, mind sikertelenül. A "ne várjam meg míg éhes lesz" sem működött, mert volt, hogy 1 órán belül megint enni kért, volt hogy csak órákkal később és olyankor eszében sem volt szopizni, hiába próbálkoztam, csak azt értem el, hogy üvöltsön amennyire csak tud :( . Persze megkaptam, hogy cumizavaros, de csak 4 hetesen kapott először cumit a szájába.Tejem mindig csöpögni kezd amikor sír, de nem fogadja el, és amikor lefejem már csak pár milit sikerül :( Komfortszopizni sem akart sosem. Már visít ha szoptatáshoz készülök mintha megérezné. Ha valaki olvassa amit írok és így járt mint én, csak magyarázatképp: egyik barátnőm édesanyja szülésznő volt, mikor panaszkodtam a szoptatási gondunkról, érdeklődött a szülésről és elmeséltem, hogy a kislányom nem sírt fel amikor kiemelték (vele nem volt gond, és teljesen egészséges).Akkor említette, hogy ilyenkor alaposabban kitisztítják a szájüregét, közben valószínüleg megsérülhetett és ezért nem akar szopni. Előfordulhat.
2019. ápr. 4. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!