Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 14 hónapos kislányom szopizik...

Miák kérdése:

14 hónapos kislányom szopizik még, de enni nem nagyon akar, csak csipeget, viszont nem hízik. Alig 7800g Valakinek hasonló?

Figyelt kérdés
Kapott vitacolan szirupot, de az étvágya nem lett jobb. Kapott vasat 3 hónapig! Jó a kedve, egész nap futkos, nem látszik betegnek! Doki látta természetesen, de engem aggaszt!
2015. febr. 23. 13:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

hányszor szoptatod meg? mit és mennyit adsz neki inni?

a csak csipeget mit jelent, mennyi az annyi és naponta hányszor teszel elé szilárd ételt?

2015. febr. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Hagyad abba a szoptatást és 2-3 óránként kínáld rendes kajával. ilyenkor már csak árt a szoptatás, tönkre teszi a fogakat és eltelíti, de már nincs tápanyag benne.
2015. febr. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Az én babám még csak 9 hónapos, de ugyanez a helyzet. 3 hónapja próbálom hozzátáplálni, és eszeget, egy teljes adag kaját még nem evett meg. Második gyerekem, az első ilyenkor már csak este meg reggel szopizott, mert ő imádott enni. Szerintem, ha jól van, vidám, és doki látta, akkor ne aggódj. Talán tényleg próbáld kevesebbet szoptatni, egyetek együtt, csináld meg jó kis étvágygerjesztőre a kajákat.
2015. febr. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%
Oh kb 1 evesen kezdett normalisan enni a babam de csak fokozatosan. Ne aggodj semmi baja nem lesz tole szoptasd csak O tudja mibol mennyi kell nekik. Ez naluk meg osztonOs. Ha te eszelkinald meg abbol. En vegul ezt csinaltam nek eroltettem. Most 18 hos boven szopigik meg es egy extra inyenc kiskolyok. Mindent megeszik. A halkonzervtol kezdve a vietnami kajakig.ne eroltesd de kinald gyakran. Ja probaltad mar ha nem vagy vele orakik apatol pl.elogad e tobbet? Nalunk boven tobbet evett ha en nem voltam.
2015. febr. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igény szerint szopizott, most 3-4 óránként kap, de csak miután megpróbáltam megetetni! Nem hiszem, hogy a tejtől romlanak el a fogai, hanem ha a cumisüvegből inná a kakaót stb cukros italokat. De ez az én véleményem! Mindenképpen kevesebbet kap cicit, de nem fogom megvonni tőle, mert nyugtatja is, és azon alszik el. Inni csak vizet kapott, nem sokat iszik. Napi 1-2 dl. A csipegetés alatt azt értem, hogy 3-4 falat kalács, kifli, és a többit már kiköpködi! Mindig együtt eszünk, 1-2 kanállal elfogad, de utána tekereg! Ha meg a kezébe adok bármit, szívesebben morzsolja szét :) Apával sem eszik többet! Amúgy nagyon mozgékony, 9 és fél hónaposan elindult, azóta mintha nem lenne ideje enni!
2015. febr. 24. 11:27
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek az eddigi válaszokat! A szopizástól kialakuló fogromlás után néztem, ezt találtam: A fogak romlását nem a szoptatás okozza, ez tévhit. Sőt, a szoptatás növeli a kalcium beépülését a csontokba hosszú távon. De jöhetnek a vélemények erre is!
2015. febr. 24. 11:32
 7/15 anonim ***** válasza:

első vagyok. azt gondolom, hogy egy cicifüggő 1 évesnek már nem jó az igény szerinti szoptatás hisz ő neki az az igénye, hogy csak szopizzon, de nyilván már az a szervezetnék ennyi idősen nem elég.

én megpróbálnám, hogy reggeli után, ebéd után és vacsora után kaphat cicit, máskor nem. nyilván nem is fog enni többet ha tudja, hogy cicit is kap utána. legalább a köztes étkezéseknél éheztesd ki kicsit, ha délutáni alvás után nem adod oda neki, akkor simán lehet, hogy vacsira éhes lesz és megeszi a szilárdat

2015. febr. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%
4.vagyok. sztem jo h.igeny szerint szoptatod.par honap es enni fog. Nalunk is ez volt es egy eszik mindent rendesen es szopizik is rendesen :) nalunk bevalt meg az h.az utcan babakocsiban adok neki gyumolcsot felkockazva azota is kint 10oraizuk uzsonnazik. Sztem jo szokas. Mi telen is sokat vagyunk kint es igy eszik.
2015. febr. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Próbálom ám már kevesebbszer nekiadni a cicit, de elég nehéz egy komfort szopistól elvenni! Pár napja nem adom neki igény szerint, hanem 3-4 óránként, hátha többet eszik, de nem :( Elterelem a figyelmét,ameddig lehet, de sírni csak 1-2 percig hagyom. Muszáj lesz neki a kevesebb cici, mert jövő héttől majd vezetni járok, és akkor csak tejci lesz itatósból apával :) Éjjeli alvással is vannak gondok. Sokat kel, és hiába simizem, ringatom, csak cicivel alszik vissza! Sokat is kel, lehet a fogzás is, de igazából mindig ilyen volt!
2015. febr. 24. 12:17
 10/15 A kérdező kommentje:
Sétálunk mi is télen is, étvágya még nem jött meg lent sem, 1-2 szem keksz, aztán már mindenkit megetetne aki arra jár, csak neki ne kelljen enni! :D
2015. febr. 24. 12:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!