Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem gáz ilyen korán feladni?

Nem gáz ilyen korán feladni?

Figyelt kérdés
Nem ítélkezem, csupán ledöbbentem. Párom unokahúga 2 hete szült, van rendesen teje, de már nem szoptat, mert nagyon lefárasztja, hogy 2 órákat szopizik a pici stb. Hiába mondom neki, hogy ez ilyenkor teljesen normális. Kijelentette, hogy a szoptatás sajnos nem ment. Múlt idő. Nem értem, ez lustaság lenne vagy mi? Nem ilyennek ismertem meg.
2019. márc. 13. 20:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%
Számomra egyáltalán nem vonzó (intim, bensőséges, csodálatos, blabla) a szoptatás. Szóval valószínűleg én sem erőltetnèm, maximum cumisüvegből... Tehát nem a lustaság miatt. Mondjuk nincs még gyerekem, lehet hogy ha lesz megváltozik a véleményem.
2019. márc. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szülés előtt nekem sem volt vonzó dolog, sőt mikor megláttam az előtejem még viszolyogtam is. De teljesen más mikor már ott a kisbabád. Már attól folyt a tejem, hogy sírni hallottam a kislányom. Nem érzem magam ősanyának, sokmindenben béna vagyok, de sosem fosztanám meg az anyatejtől, ha nincs rá jelentős okom és akkor se 2 hét után, mindenféle küzdés nélkül.
2019. márc. 13. 20:47
 3/12 anonim ***** válasza:
46%

Kinek mi. Én a helyeben inkabb fejném, és üvegből adnám, ha már van mit.

Most is ezt teszem. Számomra a szoptatás nem öröm, nem érzem azt az euforiát, amiről olyan sokan beszélnek. A fejés gyorsabb is, plusz van egy folyton porgos 6 evesem, aki mellett nem tudok orakat szoptatni. Fel ora alatt lenn van az a mennyiseg, ami kell, es tudok a tobbi dologra koncentralni.

2 het utan amugy gaz feladni, de vannak mar mas megoldasok arra, hogy anyatejet kapjon az a baba. Elso gyereknel meg igazabol masra nem ia kellene, hogy koncentraljon, csak a picire.

2019. márc. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Én nagyon sokat szenvedtem a szoptatással, szóval megértem alapvetően. Ettől függetlenül én szenvednék újra, mert tudom, hogy ez fontos a baba immunrendszerének.


Ezzel együtt szerintem a szoptatás túl van hájpolva. Bűntudatot keltenek azokban is, akik nem tudnak szoptatni, erőltetik akkor is, ha nem megy vagy az anyának nem jó. A szoptatásnácikat ilyenformán nem nézem jó szemmel.

2019. márc. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Az ő dolga nem? Én is 1-2 hét után hagytam abba, igaz nem volt tejem. Nem tudom miért kell ebbe másoknak beleszólni. Az igazat megvallva tényleg kényelmesebb 3 óránként 10 percig etetni egy csecsemőt, mint ha órákig rágja a mellbimbódat egész nap, azt meg végképp nem értem aki 2-3 éves gyereket is szoptat.
2019. márc. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Persze én nem tudhatom, hogy ő lelkileg hogy áll hozzá, csak terhesen mindig azt mondta, hogy reméli ő is sokáig fog tudni szoptatni stb. amiből azt gondolom, hogy nem viszolyog tőle. Fizikai dolog se játszik közre, nem sebes a bimbója, nincs begyulladva stb. Ezért nem értem.
2019. márc. 13. 21:02
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
Nincs közünk hozzá. Szerintem eleve betegesen beleütöd az orrod, ha tudod, hogy nem sebes a mellbimbója. Szóval tiszteld a határokat és maradj ki belőle, tartsd meg a véleményed magadnak.
2019. márc. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem ütöm bele az orrom, ő kért tanácsot eleinte, mert tudja, hogy nálunk is voltak nehézségek.
2019. márc. 13. 21:07
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
Igen, valószinűleg nem számolt azzal, hogy egy gyerek ellátása és azzal együtt a szoptatás felboríthatja az addigi életritmusát. Manapság nem szeretik feladni a kényelmes életvitelt egy gyerekért. Sőt, semmiért...
2019. márc. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%

Sokkal egyszerűbb a tápszerhez nyúlni, mint egy kicsit küzdeni, próbálkozni és máshogy szemlélni a dolgokat.

Másrészt pedig nem igen van támogató háttér.

Manapság nem trendi a szoptatás. Fejni vagy tápszerezni annál inkább.


Egyszerűen ezt hozza magával az életmódunk és könnyebb le szoptatasnacizni azt aki szoptat vagy lustának hívni azt aki nem.


Mind kettőben volt részem, elsőre nem ment a szoptatás, tápszer lett. Másodjára pedig nem adtam fel olyan könnyen. Mindkét gyerek túlélte, nagyobbak már, szóval... nincs ennek túl nagy jelentősége, mind a két módszerrel lehet szoros kapcsolatot kialakítani.


Felesleges ítélkezni bárki felett, nem hordjuk azt a cipőt.

2019. márc. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!