Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan élte meg lelkileg,...

Hogyan élte meg lelkileg, akinek igény szerinti szoptatás ellenére is viszonylag korán elment a teje?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 22. 08:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
Miért is kell ebböl lelki problémát csinálni?
2013. ápr. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
Nem viselt meg, kicsit még örültem is, hogy nincs vele macera.
2013. ápr. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

Könnyen!!!

Én megmondom őszintén, utáltam szoptatni!!!

Igény szerint szopizott, nagyon sokszor 1 órát, s alig evett valamit, alig hízott, sírtam hogy éhezik a gyerek, de a védőnő, gyerek orvos nem akart tápot felírni, mert ha hízik heti 10 dékát az is valami... De a gyerek meg sírt hogy éhes! Éjjel nappal fejtem... De nem lett több.

Annyi mindent ettem, ittam, tejserkentő hogy legyen tejem, hogy annyiból már a havi tápszert meg tudtam volna venni!!!

Mikor 4 hónapos lett vettem Tejpépet, tápszert, csak reggel este szopizott, s szépen kikerekedett a babám, nem sírt...

Az egész gyermek nevelésben a azoptatas volt nekem a legrosszabb dolog.

Most a másodikkal nem is fogom erőltetni!

Ha nem írnak fel tápot megveszem recept nélkül, de nekem ne sírjon éhen a gyermekem.

2013. ápr. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
én lelekileg összetörtem anno 3 éve. most megint igány szerint szoptataok és már most többet szopizott mint anno a lányom. engem megviselt és igen ebböl leleki tragédiát csinalok mertt fontos zserves része volt /van az életemnek
2013. ápr. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Kedves 3. válaszoló. Nekem csak az volt a szerencsém, hogy a kórházból tápszer recepttel engedtek haza, mivel még nem indult be a tejem, így azt tegnap még ki tudtuk váltani. Egyébként 2 hónapos a babám. Reggel és este még tudok szoptatni, de napközben hiába fejek és iszom én is a teákat, totál üres vagyok. Valószínűleg a környezetem hatására csinálok belőle lelkiismereti kérdést, hiszen mindenki állandóan a szoptatásról érdeklődik :(
2013. ápr. 22. 08:39
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Úgy gondolom, ebből lelki problémát nem érdemes csinálni, hiszen nyilván felnő tápszeren is a gyerek. Neked kell eldöntened, van-e még energiád, amit arra tudsz fordítani, hogy visszahozd a tejed. Szoptatási tanácsadó tud segíteni abban, hogy __a meglévő tejmennyiség ne apadjon tovább, vagy növekedjen a pótlás ellenére. Tudna segíteni abban, hogy szopibarát módon hogyan tudsz pótolni. Szóval szerintem mindenképpen érdemes lenne felhívni/felkeresni egyet.
2013. ápr. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ebből tényleg nem érdemes lelki problémát csinálni, nekem a védőnő erőlteti, a háziorvos pedig megmondta, hogy első babánál gyakori, ha hamar elmegy, vagy meg sem ered. Naponta többször igyekszem fejni, de úgy néz ni, hogy egyre kevesebb van, pedig 2 napja úgy tűnt beindul végre. És az a rossz, hogy a melleim olyan súlyúak, mint terhesség előtt voltak. Tudom, hogy felnő tápszerrel is, de mégiscsak rossz érzés tud lenni :(
2013. ápr. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Szerintem sem szabad rá stresszelni ennyire,mert akkor mégjobban elmegy a tejed.Ez tényleg rajtad múlik hogy meddig és mennyire akarod szoptatni a picid.Mi 5en vagyunk testvérek és anyukámnak mindíg hamar elment a teje,mindannyian tápszeresek voltunk és hát felnőttünk valahogy.Nekem most lesz 3hónapos a lányom és rengeteg tejem van,még sok is szerintem,a lányom állandóan cicin van,mert a cumi meg nem kell neki.Én személyszerint szeretek szoptatni,de nekem is volt egy olyan időszak mikor úgytünt hogy elfog menni a tejem,nem tudom miért egyszer csak nem volt.Akkor a lefejtet adtam a picimnek és 1hétig szenvedtem,mellre tettem de sírt rajta mert nem volt benne szinte semmi.Vettem tejserkentő teát meg sok rántot levest ettem(tojásleves)meg tejbegrízt és vissza jött(nem tudom hogy azért jött vissza mert ilyeneket ettem de nekem ezt tanácsolták).De ha úgy vagy vele hogy neked ennyi elég volt ebből akkor ne szenvedj ezzel a dologgal mert csak rosszabb lesz,ne félj attól hogy most ha nem szoptatsz rossz anya vagy, vagy ilyesmi.:)Ha nem szoptatsz az csak annyiban más hogy több testkontaktust kell tartanod a babáddal mert ugye a szoptatás erre is szolgál.Gyakran ringasd meg hasonlók.:)


11hetes kislány anyukája

2013. ápr. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én először baromira szomorú voltam, de nem a ténytől, hogy nincs tejem, hanem attól, hogy allergiás lett a lányom a tápszerre, és nagyon rosszul volt. Utána megkaptuk a nekünk való tápit, onnantól, hogy őszinte legyek, néha örültem, hogy nem szoptatok.


A következő gyereknél viszont jobban rajta leszek az ügyön, pusztán azért, mert ez a tejallergia gigamacera, 2-3 éves koráig semmit nem kaphat, amiben tej van, kontroll a gasztrókon, és amúgy is, a szívem szakad meg, amikor nem adhatok neki egy picit a mi ételünkből, mert akad benne tej.


Egyébként nem élném meg tragédiaként, van ennek jó oldala is.

2013. ápr. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 xStefix ***** válasza:

Én kicsit kakukktojás vagyok, mert elmenni nem ment el a tejem, de nagyon lecsökkent anno. És igen, elég komoly lelki gubancot okozott, nemcsak a szopi miatt, hanem amiatt is, hogy sok egyéb dolog után ez is egy újabb személyes kudarcnak tűnt az életemben. Talán pont ezért is ragaszkodtam hozzá annyira, hogy nem adtam fel és hosszú harcok árán végül is sikerült sokáig szoptatnom.

De nem mindenki számára járható ez az út, illetve nem mindenki tekinti a szoptatást ekkora értéknek. Ami nem baj.

2013. ápr. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!