Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem elegendő tej minden...

Annta kérdése:

Nem elegendő tej minden próbálkozás ellenére, mellbimbó kisebesedése, mell gyulladása, láz. , akiknek voltak hasonló problémái, hogy tudtak túllendülni és tovább szoptatni?

Figyelt kérdés
Még csak 2,5 hónapos a kisfiam, de ezeket már mind átéltem. Az utóbbiból most gyógyulok ki, antibiotikumot is kell szednem (lehet mellette szoptatni!), borzasztó volt az első két nap, alig tudtam ellátni a gyereket (kértem segítséget, kaptam, de nagyon kiszolgáltatott helyzet volt). Még egyszer nem akarom ezt átélni, azaz a mellgyulladást! Gondolkodom, meddig "éri meg" így szoptatni. Amikor nagyon rosszul voltam, idegességemben sírtam. Ki hogy élte meg az ilyeneket, amikor szoptatott, s hogy lett túl rajta?

2019. márc. 22. 09:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Figyelj csak türelem :) Minden meg fog oldódni! Próbáld meg folytatni a szoptatást. A lényeg minden esetben jól fejd ki a tej maradékot masszírozd át egy kicsit a melled mielött megkezditek a szopit. Esetleg melegebb langyos vizzel is leöblítheted előtte egy kicsit fellazul ezek arra jók :) Rendbe fog jönni minden hidd el. Én is sokat sírtam nem sikerült sehogy ő sem tudta hogy kell szopni és én se tudtam mit csinálhatnék. De aztán beállt minden és sokáig szopott:) Ma már 6 éves :)

Nyugi és kitartást!! Védőnővel beszéltél erről?? Esetleg lehetnek neki is ötletei :)

2019. márc. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Nem okoskodni akarok, de ha mellgyulladásod van, akkor van ott elég tej, csak nem képes kiszívni. Valószínűleg rossz a technikája, erre utal, hogy sebesedsz.

Fejni próbáltál?

Szoptatási tanácsadó? (Lehetőleg egy jó, nem olyan mint akit én fogtam ki)

2019. márc. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Jaaa elfelejtettem rengeteg folyadékot igyál egyél sok levest!!! Ha nem indul be később sem a tejed akkor tápszeres baba lesz semmi baj így is felnőttek már több millióan a világon! Egészséges legyen és boldog babóca :))Így te is boldog leszel és Ez a lényeg :)
2019. márc. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%

Lehet hogy hülyeségnek hangzik, de ha begyullad a melled : melegvízbe tegyél egy káposzta levelet, várj egy kicsit majd tedd rá a melledre, rá egy zacsit és pihenj le kicsit.

Én hülye voltam a szoptatáshoz és a kórházban se segítettek, így mikor jöttünk haza a kórházból az egyik mellem duplájára dagadt. Ekkor anya felhivott egy nyugdíjas védőnőt és ő tanácsolta ezt. Hihetetlen módon fél óra alatt elmúlt a gyulladás.

2019. márc. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha melled begyullad, akkor van benne tej, csak nem ürül ki. Adhatsz persze tápszert, de a mellgyulladásra pont a kétóránkénti szoptatást ajánlják, szóval ördögi kör. Ha meg kisebesedett, akkor valószínűleg nem jól raktad rá a babát. Egyébként meg persze, hogy sír az ember, az nagyon tud fájni.

Azon kívül, hogy egymagad próbálkozol és talán kiolvastad már az internetet a helyes mellre tételről és a mellgyulladásra való népi praktikákról..., érdemes lenne egy szoptatási tanácsadót kihívnod.

2019. márc. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nos. Köszönöm a válaszokat! Kértem segítséget szoptatási tanácsadótól. Sokmindent mondott, egy fontosat és egy érdekeset kiemelnék. Fontos: soha semmi kicsit se szorítsa a mellet (hason fekvés is kizárva, kézi fejővel se fogok többet fejni). Érdekes: vannak nők, akiknek a mellük tejtároló kapacitása nem túl nagy, nekik egyszerűen muszáj gyakrabban szoptatniuk, hogy ne telítődjön túl és gyulladjon be a mellük, s lehet, én is közéjük tartozom.
2019. márc. 23. 03:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Meleg viz es a masszirozas sokat segit. En is ugy jottem ki a korhazbol hogy iszonyat be voltak durranva, honaljam is... oszinten a frasz jott ram es nem ertettem hogy ott is miert van bedagadva. Fejd minden szopi utan a maradek tejet es nagyon hamar rendben leszel ott. Sebesedest es a fajdalmat en szilikonnal oldottam meg, igy nem fajtak+ probaltam par kremet szopik utan hogy hamar gyogyuljon
2019. márc. 23. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7, "hónaljból" hónaljtartásban tudja kiszívni a gyerek. Érdemes nem leragadni a bölcsőtartásnál.
2019. márc. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!