Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 7 hós babám napközben elfordul...

7 hós babám napközben elfordul a cicitől, hiába kinálgatom. Éjjel szopik csak,2x. Ez normális jelenség? 4 hósan kezdtem hozzátáplálni, addig csak anyatejes volt. Annyira szomorú vagyok.

Figyelt kérdés
2010. júl. 3. 21:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Néha előfordul, hogy a korai hozzátáplálás miatt hamarabb elfordul a baba a cicitől. Adj neki akkor rendes, korának megfelelő kaját, és utána kínáld cicivel, hátha.
2010. júl. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, pont ezt teszem. Kinálgatom...de enni már jobban szeret?
2010. júl. 3. 22:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt egy ilyen időszak, 8 hónapos korában ( én 5 hósan kezdtem a hozzátáplálást ), már azt hittem hogy el akarja magát választani a fiam, mert napközben alig-alig szopizott, csak félálomban és éjjel. Szerencsére megoldódott a dolog, kb. 1 hónapig tartott, utána visszatért a " szopizási kedve ", azóta még mindig cicizik, pedig már 13 hónapos. Próbáld ki napközben is a félálomban szoptatást,mert ha nappal egyáltalán nem szívja akkor rövidesen le fog csökkeni a tej mennyisége. Ne keseredj el! Remélhetőleg átmeneti állapot, és Ti is hamar túl lesztek rajta.
2010. júl. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 xStefix ***** válasza:

Inkább a szopizást kínáld és ne a rendes ételt, különben még jobban el fog tőled fordulni. És igen, elképzelhető, hogy a túl korai hozzátáplálásnak is van ehhez köze (sok jót valószínűleg nem tett).

Egyébként ebben a korban teljesen normális, hogy a baba időnként mintha "sztrájkolna", mert annyi újdonság van körülötte, hogy átmenetileg megfeletkezik a szopiról. Új ételek, új mozgásformák -> új felfedezések, fejlődő kognitív készségek stb. Ezekben a szakaszokban nekünk kell kicsit motiválni, bíztatni, "erőltetni", hogy szopizzanak, különben tényleg befejeződhet.

(Sajnos az anyukák egy része ilyenkor rögtön az elválasztódásra gondol, elkönyveli, hogy itt a vége és nem is nagyon tesz több próbát a szopira. Pedig elképzelhető, hogy vissza lehetett volna fordítani a folyamatot, ha kicsit jobban ragaszkodnak hozzá...)

2010. júl. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Képzeljétek el, a babám 8 hósan beteg volt, és annyira visszaszokott a cicizésre, hogy azóta napközben is 2x azon alszik el!
2010. szept. 24. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!