Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akinek tápszeres a babája,...

Akinek tápszeres a babája, árban mennyire jön ki egy hónapban?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 25. 15:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Soha nem számoltam össze.

Míg kisebb a baba, kevesebbet eszik, ha nagyobb, akkor többet. Az se mindegy melyik tápszert adod.

Mi pl. Milumil Peptivel kezdtük, ez receptre 2000 körül van, recept nélkül 4000 (gyerekorvos nem akarta felírni, mondván szoptassak, olyan nincs, hogy egy anyának ne legyen teje)

Aztán Humanara váltottunk. Ez recept nélkül 1500 körül van. Most 5 hónapos a lányom és kb 5-6 dobozzal eszik meg egy hónap alatt.

2019. ápr. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1-es, akkor csak összeszámoltad, hisz ha tudod, hogy hány doboz fogy, akkor az árát is havi szinten.


Nálunk 10 doboz fogyott, amikor a legtöbb fogyott. Mellé 3 doboz sűrítő. Így durván 30 ezer volt egy hónapra. Ez 4 éve.


Most a kicsi drágábbat iszik, de csak napi 2-3 adaggal (mert a többi anyatej), így nagyjából 4 doboz kell egy hónapra. Ez kb. 12 ezer. De még csak 7 hetes.

2019. ápr. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%

Heti 1 doboz Beba 1-es fogy el.

Receptre írva 827 ft egy doboz.

Akkor az 3500 ft.

3 hónapos baba

Később nem tudom mennyi lesz, biztos több fog fogyni, de júniustól meg hozzátáplálás, szóval akkor meg mégse fog annyival több fogyni majd idővel. Kiderül.

2019. ápr. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mivel az orvos nem irta ki, mert olyan nincs, hogy nincs eleg tejem, ne adjak neki, majd ha éhes lesz tegyem sokszor mellre, sőt le se vegyem, nonstop logjon rajtam, majd termel ő magának. Na ez ott csuszott meg, hogy nem termelődött soha annyi, amennyi eleg.


Milumilt eszik, olyan havi 4-5 doboz lesz már, az 15ezer parszaz forint. 3 hós baba. Eleinte eleg volt 2 doboz pluszban, majd 3, aztán megjött nemrég, azota csak reggel fogadja el a mellem, így a tejem apad a fejések ellenére is.

De nem baj, 1 honap múlva kostoltatom, hátha érsekelni fogja. Talán már a doki is fel fogja írni.

2019. ápr. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Milumil Ha 2 tápszert eszik, ez receptre kb 2.300 Ft/doboz. Egy hónapban megeszik 5 dobozt (már csak reggel és este iszik tápszert de akkor 240-300ml), vagyis: 11.500 Ft.
2019. ápr. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Másfél évesem havi kb 5-6 doboz Milumil AR tápszert eszik meg (dobozonként 9000 gramm) receptre 1200 forint körül van 1 doboz.

Az elején laktózmentes bebát evett, sűrítővel. Egy doboz sűrítő 3000 forint körül volt, örültem ha kihúzta egy hónapig, egy doboz beba 2300 kb és csak 400 grammos. Akkoriban olyan havi 12-15 ezer között volt a tápszer.

2019. ápr. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amíg felírták addig kb 12-15000-be került. Most már tejitalt iszik (22 hós), nagyjából 20 ezer/hó.
2019. ápr. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

a Milumil- Pregomint fel lehet íratni, egy doboz 300-400 ft(amúgy iszonyú drága) Ez spec tapszer hasfajos babáknak, de barki kaphatja, pl tejérzékeny kisgyerekeknek is felírják tej helyettesítőnek. Nem túl finom, de ha elfogadja, akkor olcsó és jó.

Az én babám 4 hós kora óta issza, most 10 hónapos.

2019. máj. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!