Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kistestvér projekt miatt...

Kistestvér projekt miatt mennyire kell lecsökkenteni a szoptatást, hogy legyen peteérésem?

Figyelt kérdés
Elmúlt egy éves a babám, szeretnénk kistestvért. Nappal már csak egyszer szopik, éjjel olyan 2-3 alkalommal, ha felébred. Nem menstruálok. Ti min változtatnátok a tesó érdekében? Első körben még nem választanám el emiatt, ha nem muszáj. Jól sejtem, hogy az éjjeli szopi jobban gátolja a peteérést? Lehet, h azt kellene elhagyni...
2019. ápr. 30. 11:07
 1/10 anonim ***** válasza:
16%
Hogy akarsz terhes lenni, ha nem menstruálsz?
2019. ápr. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor olvasd el figyelmesen a kérdésemet, és rájössz! Vagy ha nem, akkor inkább lapozz tovább.
2019. ápr. 30. 11:17
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát szerintem erre így nincs szabály...
2019. ápr. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%
Igény szerinti kizárólagos szoptatás mellett a nagy 4 hónapos korában fogant meg tervezetten a kicsi. Nem befolyásol semmit a szoptatás...
2019. ápr. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Ez teljesen egyéni. Valakinek még az első menzesz előtt, szoptatás alatt összejön a kistesó (három barátnőm is járt így), másnak meg a szoptatás befejezése után is hónapok (fél évig még normális) kellenek, hogy visszaálljanak a hormonjai. Úgyhogy rád van bízva, hogy vársz még, hogy alakul-e magától, saját ritmusban vagy valahogy terelgeted a gyereked az elválasztódás felé.
2019. ápr. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
34%
Teljesen egyeni. Nekem 23 honapos volt a gyerekem, mikor megjott a menzeszem, addig nem, akkor is csak mert rendszeresen kimaradt 6-7 ora a szopik kozott egy honapon keresztul. Onnantol rendszeres volt, de akarhanyszor lh teszteltem, nem mutatott pozitivat, az orvos egyszer uh-n latott egy 20 mm-es tuszot, de akkor is megjott. Nagyon sokaig szopizott ejszaka is, lassan ment az elvalasztas, pedig mar 26 honapos koraban nekikezdtunk, 34 honaposan valasztottam el vegleg a ciklusom kozepen, akkor meg megjott, a kovetkezo honapban mar nem. De en ugy tudom a szoptatos csoportban torteno tapasztalatok olvasasa utan, hogy ez a ritkabb, par szopi mar nem szokott igy bezavarni, nagyon sokan siman varandosak lesznek szoptatas mellett, akar vegig szoptatnak is, de ez teljesen egyeni. Baratnom is szoptatta a 2,5 eveset a varandossaga 4 vagy 5. honapjaig, masik ismerosom a gyereke 14 honapos koraban lett varandos, mikor bolcsibe kellett adnia, es kimaradt tobb ora, de aktiv szopis maradt a gyerek, megis jott a masodik gyerekuk. Erdemes hormonsort nezetni, ha valamilyen okbol gyorsan szeretnetek kovetkezo gyereket.
2019. ápr. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja varj, meg nincs menzeszed. Az aviva tornat ismered? Azt szoptatas mellett is lehet, es nincs mellekhatasa a szopira nezve. Prolaktinhormont lehet pl. mar most is nezetni.
2019. ápr. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem ismerem, illetve hallottam már ezt a kifejezést, de nem tudom, mi az, akkor utána nézek. Nincs mensesem, illetve egyszer jött meg, 3 hónapja, azóta sem. Ezt sem értem, pedig akkor még többet szoptattam.
2019. ápr. 30. 21:18
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek ovu jelek? Nyák stb.? Lehet érdemes lenne ovutesztelni, hogy kiderüljön van-e peteérés...
2019. ápr. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Éjjel-nappal szoptattam a 11 hónapos, finnyás, 90%-ban anyatejen élő nagyfiamat (akire 3 évet vártunk), amikor teherbe estem, PCOS + IR mellett. A tejem fokozatosan apadt kb. a 14. héttől és nagyjából a 25. héten maradt abba a szopi, mert nem volt már mit kiszívni. A harmadik ciklusban fogant a kisebbik fiam 35 és 36 napos volt az első kettő.
2019. máj. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!